Италијанскиот

  во

  Еден од најдобрите фудбалери во историјата на италијанскиот фудбал, Франческо Тоти, преку објавувањето на својата автобиографија „Ун Капитано“, им откри доста ...
  сите 18 | | | веќе видена

  Масимилијано Алегри ова попладне објасни дека тој и Кристијано Роналдо не присуствувале на гала вечерта на ФИФА поради фактот што Јувентус утре игра важен ...
  сите 213 | | | веќе видена

  Американскиот моден гигант „Michael Kors“ потврди дека ќе го купи италијанскиот моден бренд „Versace“ за 2,1 милијарда долари – потег што ги вознемири фановите ...
  сите 20 | | | веќе видена

  Шестгодишниот син на Леонардо Бонучи, Лоренцо почна да тренира во школата на Торино иако неговиот татко е еден од важните фудбалери во Јувентус. Италија Од ...
  сите 7 | | | веќе видена