Италијанскиот

  во

  Италијанскиот прволигаш ќе преговара за пониска сума од претходно договорената со Атлетико Мадрид, за фудбалерот кој имаше проблеми со повреди оваа сезона, а ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Раководните лица на италијанскиот калчо гигант Интер имаат сериозна дилема кога е во прашање иднината на хрватскиот интернационалец Шиме Врсаљко. Офанзивниот ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Ви ги претставуваме сестричките Ана (8) и Сара (5) Московски, Македонки по мајка и татко, но родени во Пјаченца, Италија, каде што живеат со своите родители ...
  сите 2 | | | веќе видена