Истражниот

  во

  Екс премиерот на Република Македонија, Никола Груевски како што најави во текот на вчерашниот ден, денеска не се појави во Апелацискиот суд. Според информации ...
  сите 106 | | | веќе видена

  Поранешниот шеф на УБК, Сашо Мијалков денес во судница во Основниот суд Скопје 1 не му постави ниту едно прашање на поранешниот министер за внатрешни работи, ...
  сите 63 | | | веќе видена

  Ексминистерот за внатрешни работи, Љубе Бошкоски, по денешното рочиште за предметот „Тортура“, изјави дека верува дека конечно во Македонија ќе се врати, како ...
  сите 71 | | | веќе видена

  Поранешниот министер за внатрешни работи и претседател на партијата Обединети за Македонија, Љубе Бошкоски во Кривичниот суд сведочеше во случајот „Тортура“. ...
  сите 97 | | | веќе видена

  Руската полиција трага по убиец на млади девојки,чии тела ги остава во куфери во Москва. Стравот порасна откако за период од неколку недели полицијата пронашла ...
  сите 39 | | | веќе видена

  Најмногу за две недели ќе се знае дали тројцата обвинители ќе бидат санкционирани за истрагата од 27-ми април, дознава А1он.По одморите и докомплетирањето, ...
  сите 12 | | | веќе видена

  Поранешниот премиер Никола Груевски не се појави на јавната седница во Апелацискиот суд во Скопје каде денеска требаше да се разгледуваат жалбите на пресудата ...
  сите 326 | | | веќе видена

  Француската полиција го уапсила мажот осомничен дека удрил една млада жена во Париз, а тој напад предизвикал бура од реакции откако снимката од надзорните ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Полицијата во Копер соопшти дека привела 75 мигранти кои илегално ја преминале границата од петок до понеделник и уапсила тројца шверцери на мигранти, кои биле ...
  сите 59 | | | веќе видена

  По убиството, загрозениот сведок Е1 видел четири тела кај Смилковско езеро. Како биле поставени и каде биле свртени, не можеше да се сети. И на 12 април ...
  сите 43 | | | веќе видена