Истражниот

  во

  Еден млад лекар со српско потекло на колегите на психијатрија во еден автриски затвор им донесол торта во која ставил разни лекови, пренесе виенскиот магазин ...
  сите 19 | | | веќе видена

  Српски лекар во Австрија им приредил непријатно доживување на колегите во затворот каде што работел. Тој имал голема симпатии кон еден од колегите но тоа била ...
  сите 19 | | | веќе видена

  Mлад психијатар со српско потекло, своите колегите на психијатрија во еден автриски затвор ги почестил со торта во која ставил разни лекови, пренесе виенскиот ...
  сите 19 | | | веќе видена

  Од почетокот на пандемијата, Кина се спротивстави на глобалната истрага за потеклото на коронавирусот и таквата резолуција на Светската здравствена ...
  сите 55 | | | веќе видена

  Американското федерално истражно биро, ФБИ, по грешка го откри името на висок дипломат од Саудиска Арабија, за кого се верува дека им помогнал на двајца ...
  сите 33 | | | веќе видена

  Таа е една и од неа ВМРО-ДПМНЕ не може да побегне. Целата јавност слушна како Христијан Мицкоски директно се среќавал и соработувал со Зоран Милески Кичеец. ...
  сите 93 | | | веќе видена

  Ниедна лага на ВМРО-ДПМНЕ не може да ја сокрие вистината дека Мицкоски соработувал со Кичеец, лице осудено во случајот „Рекет“, реагираат од СДСМ на ...
  сите 91 | | | веќе видена

  Основниот суд Битола ги прифати предлог – спогодбите со фамозната група на продавачи на јаболка од Ресен на странски фирми, меѓу кои еден од нив додека ја ...
  сите 311 | | | веќе видена

  Во старечки дом во местото Красногорск, во непосредна близина на Москва, ноќеска избувнал пожар во кој загинале десет лица, а причината била неисправни ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Во старечки дом во местото Красногорск, во непосредна близина на Москва, ноќеска избувнал пожар во кој загинале десет лица, а причината била неисправни ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Во старечки дом во местото Красногорск, во непосредна близина на Москва, ноќеска избувнал пожар во кој загинале десет лица, а причината била неисправни ...
  сите 25 | | | веќе видена

  Во дом за стари лица во местото Красногорск, во непосредна близина на Москва, ноќеска избувнал пожар во кој загинале десет лица, а причината била неисправни ...
  сите 27 | | | веќе видена

  Во старечки дом во местото Красногорск, во непосредна близина на Москва, ноќеска избувнал пожар во кој загинале десет лица, а причината била неисправни ...
  сите 29 | | | веќе видена

  Во старечки дом во местото Красногорск, во непосредна близина на Москва, ноќеска избувнал пожар во кој загинале десет лица, а причината била неисправни ...
  сите 30 | | | веќе видена

  Во старечки дом во местото Красногорск, во непосредна близина на Москва, ноќеска избувнал пожар во кој загинале десет лица, а причината била неисправни ...
  сите 31 | | | веќе видена

  Мицкоски е фатен жив во неговите лаги. Потопени се сите лаги на ВМРО-ДПМНЕ за случајот познат како „Рекет“. Објавени снимки потврдија дека Христијан Мицкоски ...
  сите 135 | | | веќе видена