Бранислав

  во

  Бранислав Светозаревиќ Покорни, доктор на историски науки Со нетрпение очекувам идниот месец да излезе од печат мојата најнова книга посветена за македонскиот ...
  сите 13 | | | веќе видена

  Охрид, 1 9 . август 2019 (ИНПРЕС) – Еден од најголемите експерти за трансплантација на матични клетки во Германија и Европа е професорката д-р Надежда Басара, ...
  сите 68 | | | веќе видена

  Охриѓанката Сара Настеска напредува одлично, а нејзиното помало братче Виктор доби златен медал за најхрабар донор. Речиси повеќе од половина година после ...
  сите 68 | | | веќе видена

  Во прекин е водоснабдувањето на жителите на улицата „Бранислав Нушиќ“, „Шекспирова“ и „8 Септември“ во населбата Карпош. Причината за ова е уличен дефект Ф-100 ...
  сите 83 | | | веќе видена

  Македонска Каменица денеска беше домаќин на првиот бизнис форум со иселениците и стопанствениците кој се организира како дел од настанот „Ден на дијаспората ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Популарната српска актерка Даница Максимовиќ објави фотографија на која гола лежи на плажа во Црна Гора. Фотографијата е направна на Ада Бојна, а познатата ...
  сите 45 | | | веќе видена

  Во фонот на рекетарските македонски народни приказни во главната опозициска партија се одвива трансформацијата која со брзи чекори ја оддалечува од главната ...
  сите 21 | | | веќе видена