Блиц

  во

  Министерот за надворешни работи на Србија, Ивица Дачиќ, изјави дека ни Шерлок Холмс не би можел да утврди колку земји ја признале косовската независност.Како ...
  | | веќе видена | слични

  Министерот за надворешни работи на Србија, Ивица Дачиќ, изјави дека ни Шерлок Холмс не би можел да утврди колку земји ја признале косовската независност. Како ...
  сите 43 | | | веќе видена

  Страстите кои беа разгорени откако се дозна за врската меѓу Огњен Врањеш и Јелена Карлеуша, сè уште не се смирени. Иако долго време молчеше и само еднаш се ...
  сите 231 | | | веќе видена

  Иако неговото семејство живееше скромно, Здравко Чолиќ вели дека за детството го врзуваат само убави спомени. Најголемата балканска поп ѕвезда , за белградски ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Посетата на рускиот претседател, Владимир Путин, во Србија помина со безбедносни мерки на највисоко ниво. За безбедноста на Путин се грижеа повеќе од 5.000 ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Посетата на рускиот претседател Владимир Путин во Србија помина со безбедносни мерки на највисоко ниво.За безбедноста на Путин се грижеа повеќе од 5 000 српски ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Ученичката во прва година гимназија раскажува за тоа како се поврзани шахот и животот, иако е многу млада, го цитира поранешниот светски шампион Михаил Таљ: ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Во текот на 2015 година, 134.200 лица во светот починале од морбили, 367 лица во просек умираат секој ден, односно 15 на секој час. Доколку едно невакцинирано ...
  сите 91 | | | веќе видена

  Рускиот претседател Владимир Путин денеска треба во пристигне во долгонајавуваната посета на Белград. На белградскиот аеродромот ,,Никола Тесла” ќе го пречека ...
  сите 27 | | | веќе видена

  Рускиот претседател Владимир Путин денеска треба во пристигне во долгонајавуваната посета на Белград. На белградскиот аеродромот ,,Никола Тесла” ќе го пречека ...
  сите 27 | | | веќе видена