Австралија Опен

  во

  Британскиот тенисер Енди Мареј и официјално ја доби титулата витез. Него за витез го прогласи принцот Чарлс се случи во Бакингамската палата, две години откако ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Најдобриот светски тенисер Новак Ѓоковиќ е победник на Мастерс турнирот – Мадрид Опен. Тој со 2-0 во сетови (6-3 6-4) за 93 минути игра го совлада 9-тиот ...
  сите 123 | | | веќе видена

  Првиот светски рекет, Новак Ѓоковиќ славеше над Доминик Тим со 2-0 во сетови и обезбеди место во финалето на АТП Мастерсот од серијата 1000 во Мадрид. Ова за ...
  сите 92 | | | веќе видена

  Тенисерот од Луксембург, Жил Милер, кој од тенисот се повлече кон крајот на минатата сезона, смета дека нешто го мачи Новак Ѓоковиќ.Милер смета дека Ѓоковиќ ...
  сите 43 | | | веќе видена