Арапски

  во

  Притански докторант е осуден на доживотен затвор во Обединетите Арапски Емирати поради шпионажа за владата на Обединетото Кралство. 31-годишниот Метју Хеџс, ...
  сите 12 | | | веќе видена

  Бтирански академик Метју Хеџис е осуден во Абу Даби на доживотна робија поради наводна шпионажа. Судењето, како што тврди неговата сопруга траело само пет ...
  сите 12 | | | веќе видена

  Обединетите Арапски Емирати (ОАЕ) и Саудиска Арабија, наводно, испратиле војници во североисточна Сирија, каде што се стационирани курдските милиции поддржани ...
  сите 12 | | | веќе видена

  Британски студент е осуден на доживотен затвор откако беше прогласен за виновен за шпионажа во Обединетите Арапски Емирати (ОАЕ). Метју Хеџес, 31-годишен ...
  сите 12 | | | веќе видена

  Британски студент е осуден на доживотен затвор откако беше прогласен за виновен за шпионажа во Обединетите Арапски Емирати (ОАЕ).Метју Хеџес, 31-годишен ...
  сите 12 | | | веќе видена

  Британецот Метју Хеџес е осуден денеска во сојузниот суд во Абу Даби на доживотен затвор поради шпионажа за странска земја, соопшти портпаролката на неговото ...
  сите 12 | | | веќе видена

  Обединетите Арапски Емирати (ОАЕ) и Саудиска Арабија, наводно, испратиле војници во североисточна Сирија, каде што се стационирани курдските милиции поддржани ...
  сите 12 | | | веќе видена

  Саудиска Арабија и Обединетите Арапски Емирати, кои се главните сили во коалицијата против Хутите во јеменскиот конфликт, денеска соопштија дека ќе издвојат ...
  сите 28 | | | веќе видена

  Владата на Косово објави дека „зачленувањето на полицијата на Косово во Интерпол пропадна“ и изрази „големо разочарување поради тоа што на Косово не му се ...
  сите 132 | | | веќе видена