ОЧЕКУВАЈТЕ ГО НЕОЧЕКУВАНОТО - Еве со какво метео предупредување излезе УХМР

Од утре следува период на стабилно време со постојан пораст на дневната температура, која во деновите од викендот на повеќе места ќе надмине 35 степени. УВ индексот во наредните денови повторно ќе има многу високи вредности. Loading...

⇐ DailySky MK ⇒