Со образложение дека се прекршени законските овластувања и злоупотребена службената положба – Државниот просветен инспекторат покрена дисциплинска постапка ...
сите 40 | | | веќе видена

Пациентите со идиопатска пулмонална фиброза (ИБФ) од денес ќе добиваат терапија преку Програмата за ретки болести на Министерството за здравство. Од ...
сите 15 | | | веќе видена

Еден од најголемите поддржувачи на Владата на Заев и член на Шарената револуција, копирајтерот Јане Ѓорѓиоски со интересен услов до власта. Незадоволен од ...
сите 2 | | | веќе видена

Некој работи на збрка и деструкција, некој работи на реалност и напредок. Некој се радува на успех, некој навива за неуспех. Ќе треба да пораснеме во ...
| | веќе видена

Градоначалникот на општина Куманово, Максим Димитриевски оствари работна средба со директорот на регионот Венето, Италија Фабио Газаби на која разговарале за ...
сите 4 | | | веќе видена

Струмички „Комуналец“ почна со чистење на еден од најголемите канали за прифаќање поројни води долж улицата „Крушевска Република“. Чистењето на каналот од ...
сите 2 | | | веќе видена

Каде и да се изведе прекрасната македонска песна „Македонско девојче“, тоа звучи прекрасно. Едно од последните е претставување на Македонскиот фолклор на „Бана ...
| | веќе видена

Сугаревски: Започнавме со изградба на зграда со 62 станови во Неготино за социјално ранливи семејства Започнавме со изградба на зграда со 62 станови во ...
сите 18 | | | веќе видена

Гледам дека господинот Заев потрупан со скандали, афери, криминал и корупција повторно се занимава со опозицијата, измислува теми, пушта спотери да отргне ...
сите 28 | | | веќе видена

Владата го демантираше пратеникот Антонио Милошоски дека премиерот Зоран Заев никогаш не се сретнал со Петро Порошенко како украински претседател на Светскиот ...
сите 55 | | | веќе видена

Специјална војна против земјава или државницки гаф? Како премиерот и неговиот кабинет не сфатија рециси една година дека се мета на руските комичари? Како ова ...
сите 17 | | | веќе видена

Пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ, Горан Манојлоски, соопшти дека се откажува од кривично гонење на полициските службеници кои го сопреле во понеделникот на кружниот ...
сите 20 | | | веќе видена

next