Здравје и Убавина

ЧАЈ ОД ЃУМБИРБез разлика дали се приготвува од свеж или сушен ѓумбир, чајот е многу здрав за нашиот организам. Може да се комбинира со лимон и мед. Ако е ...
сите 23 | | | веќе видена

Еве еден вкусен додаток, збогатен со сирење, идеален за вегетаријански оброк, како и за секој вид месо. Можете да го послужите и како главно јадење.Состојки:1 ...
сите 24 | | | веќе видена

Работа – До крајот на првата половина на март, Марс ќе престојува во вашето поле на личноста. Овој период треба да го искористите за лична иницијатива како и ...
| | веќе видена

Употребата на ласер во физикалната и рехабилитациската медицина се поврзува со дејството на светлината со електромагнетски зрачења. Концентрираната енергија ...
| | веќе видена

Витаминот Б3 (никотинска киселина или ниацин), претставува важен дел од коензимите потребни за метаболизам на гликозата, мастите и алкохолот. Витаминот Б3 ...
сите 2 | | | веќе видена

Состојки: 450 ml виски, 8 dl црно кафе, 8 dl слатка павлака, 6 dl млеко, 250 гр бело чоколадо, 50 гр млечна чоколада, 150 гр кафеав шеќер, 150 гр нутела, 1 ...
сите 34 | | | веќе видена

Магнезиумот претставува важен елемент во човековиот организам. Потребен е за нормална работа на срцето, нервите и мускулите, а учествува и во активација на ...
| | веќе видена

Мигрената претставува вид на главоболка од која страда околу 25% од населението. Тоа е најтешкиот облик на главоболка, со јака пулсирачка бол и се јавува во ...
| | веќе видена

Витаминот Б2 (riboflavinum, рибофлавин, лактофлавин, Витамин G) е вклучен во разградувањето на мастите, протеините и јаглехидратите. Неопходен е за ...
сите 4 | | | веќе видена

next