Здравје и Убавина

Песто е италијански регионален специјалитет. Претставува вкусен сос со босилок и маслиново масло. За да направите песто од грашок ќе ви бидат потребни следните состојки:1 чашка грашок1 чешне лук, ситно исечкан2 лажици бадеми1/3 чашка пармезан1/4 лажичка сол1/3 чашка маслиново маслобосилекПодготовка:Грашокот гответе го во солена врела вода околу 2 минути. Ставете го во сад со ладна вода, потоа исцедете го. Ставете го грашокот во блендер, потоа додадете лук, бадеми, пармезан и сол. Блендирајте додека не добиете изедначена маса. Постепено додавајте го маслиновото масло. Сервирајте на собна температура. На крајот посипете со босилок. Може да се комбинира со месо или тестенини.Добар апетит!
сите 18 | | | веќе видена

Детокс исхраната се базира главно на сезонски намирници. Основата на оваа диета се секако овошјето и зеленчукот. Исто така, ако јадете храна богата со растителни влакна, толку подолго ќе се чувствувате сити. Треба да се има во предвид и количината на внесената храна, идеално е околу 2/3 полн стомак (желудник). Доколку се внесе повеќе од тоа, ќе се чувствувате тромаво и тешко.Овошјето може да се јаде во неограничени количини, но треба да се запази времето на консумирање. Значи да не се консумира веднаш по јадењето, туку на растојание од 2 часа, и да дојде како меѓуоброк. Од овошје се консумира главно – јаболка, круши и грејпфрут, бидејќи тие се богати со пектин, кој е корисен за намалување на холестеролот во крвта. Грејпфрутот е благ диуретик и се препорачува на лица кои имаат проблеми со задржување на водата во организмот.Темнозелениот зеленчук со листови – како кељ, рукола, спанаќ итн, е одличен извор на хлорофил и фитохемикалии. Хлорофилот ја чисти крвта и црниот дроб и има антиоксиданти својства. ...
сите 2 | | | веќе видена

Калинката е грмушесто дрво кое успева во краевите со топла клима, а поради големиот број семки, претставува симбол на плодноста. Потекнува од регионот на Иран и северна Индија, од каде старите Грци ја пренеле на Медитеранот. Потоа Маврите ја пренеле во Шпанија каде станала национален симбол. Дури и градот Гренада го добил името по ова овошје. Примената на калинката во домаќинството е огромна – можете да подготвите желе, колачи, сирупи, сокови, ликер, вино, чај или оцет.Калинката е богата со фосфор, калциум, железо, витамини. Поголем дел од студиите тврдат дека ова е едно од најлековитите овошја на светот, поради влијанието на кардиоваскуларниот, нервниот и коскениот систем. Се покажало дека дневната доза на калинка го снижува нивото на холестерол и крвниот притисок, помага во инхибиција на тумор или рак на дојки, простата, дебело црево, леукемија. Бидејќи е богата со витамин Ц, одлична е во лечење на скорбут, подобрување на апетитот, имунитетот и регулирање на работата на желудникот. Содржи фитохемикалии ...
| | веќе видена

„Не се нервирај“ – лесно е да се каже, но тешко се постигнува. Стресот навистина има врска со вишокот килограми, или вишокот килограми предизвикуваат стрес или тие се последица на стресот, или и двете.Стресот е психолошка и физиолошка реакција на барањата кои ни ги поставува секојдневието. Доколку истите се многу големи, а можностите за нивно реализирање мали (пример, немање доволно време) доаѓа до еден вид краток спој во мозокот и се вклучува систем за “одржување” односно преживување. Овој систем „бори се или бегај“ (fight-or-flight) ни овозможува да ги зголемиме сопствените можности за да ја завршиме задачата. Кога ќе престане почетниот стимулус, системот се враќа во рамнотежа. Сепак, модерниот начин на живеење ни носи сосема поинакво сценарио. Стресните ситуации се почести, практично постојани, и системот не стигнува да се врати во нормала, се преоптоварува и се јавуваат болести. Затоа е важно човек да знае како да се справи со стресот. Стрес менаџмент значи дека знаеме како да го уклучиме горе опишаниот ...
сите 7 | | | веќе видена

Заморот е составен дел од секојдневниот урбан живот. Кога заморот не би бил присутен во нашето тело, тогаш би имале сила за секаков вид на активности и ништо не би ни претставувало потешкотија. Меѓутоа, многу често заморот се појавува и кај луѓето кои водат сметка за сите фактори што го предизвикуваат истиот. Заморот е тука, присутен е во нашите животи и упорно не’ спречува да постигнеме одредена ефикасност.Заморот може да се почувствува кога навистина долго сме работеле на работа или дома, сме се занимавале со некоја спортска активност, но исто така може да го почувствуваме дури и кога сме потполно одморени и сметаме дека сме собрале енергија за нови цели и активности, а всушност не е така. Заморот може да се појави буквално кај сите, иако се хранат здраво, водат здрав живот, спијат редовно, не претеруваат со кафе, цигари алкохол и сл., како и кај оние кои водат нездрав живот.Како превенција од замор и подобрување на работните способности понекогаш се користат различни стимуланси. Меѓу најчесто ...
| | веќе видена

Накитот го збогатува нашиот изглед, а истовремено ја нагласува убавината на делот од телото. Накитот историски служел како украс на главата, вратот, ушите, рацете, а поретко имал практична функција како часовник, шноли за коса, копчиња и сл. Ланчињата претежно ги носеле ситуираните семејства, бидејќи претставувале престиж. Најчесто се носеле ланчиња од злато, сребро или бисери, и се увезувале од истокот. Денес накитот се произведува масовно, и најчесто тоа не е рачна изработка, но сепак не губи од вредноста. Секако, битно е да се избере соодветниот накит со кој ќе ја истакнете надворешната и внатрешната убавина. Но дали треба да се носи сиот накит што се поседува или има некои комбинации?Денешните правила за носење накит не се толку ригорозни како порано, но сепак жената која носи премногу накит( повеќе златни ланчиња, прстени на секој прст, белегзии, нападни обетки), делува вулгарно. Истовремено лошо делува да се носи заедно вистински накит и бижутерија. Најбитното е накитот да биде дискретен и прилагоден ...
| | веќе видена

Драги мажи, колку пати ви се случило да подарите цвеќе и да се запрашате што сакате да кажете со тоа? Или на пример подарувате цвеќе, и пораката е сосема погрешна? За да немате вакви проблеми, а и воедно да не се осрамотите, размислете убаво. Доколку сепак се одлучите на некоја да и подарите цвеќе, прочитајте го значењето на боите и симболиката на цвеќињата. Не за друго… да не ве сфати погрешно.Божур – симбол на среќен брак и просперитетДалија – возвишеност и елеганцијаЦрвен каранфил – жртвување, милост и љубовБел каранфил – чистота и љубовРозев каранфил – љубовна наклонетостЛилјан – возвишеност, чистота, среќа, бесмртностОрхидеја – егзотичност, префинетост, екстравагантност, романса, еротикаИрис (перуника) – достоинство, храброст, славаЦрвена роза -љубовБела роза – чистота и безгрешностЖолта роза – веселба, задоволство, но и неверство, љубомораРозева роза – благодарност, нежност, грижаСончоглед – обожување и силаНарцис – самобендисаност, невозвратена љубов, но и нов почетокЛале – богатсво, раскош, убавина, ...
сите 2 | | | веќе видена

4 китки магданос 1 китка нане 1 средна краставица 5-6 чери домати 1 мал кромид Маслиново масло Лимонов сок СолЛибански микс на зачини (цимет, коријандер, црвен пипер, црн бибер, кумин, кардамон, каранфилче, мускатно оревче)Нането и магдоносот ситно се сечкаат, а чери доматите, краставицата и кромидот се сечат на ситни коцки. Се додаваат нането и магдоносот, и се посолува со либанскиот зачин. Сите состојки се мешаат убаво и на крај се додава маслиново масло и сол. Салатата е подготвена за сервирање.Добар апетит!
сите 40 | | | веќе видена

Потребен материјал:1 пакување кори за лазањи350-400 грама кашкавалФил:1 кромид250 грама мелено месо250 грама кечап (или доматно пире)Бешамел:2 големи лажици брашноМасло500 мл млекоПодготовка:Корите за лазањи се обаруваат во врела вода, околу 5 мин, во која претходно сте ставиле малку путер и сол. Кромидот ситно се сечка, се пропржува заедно со меленото месо, се додава кечапот (или доматното пире), малку оригано, сол и вегета. Во друг сад, додадете масло колку да го прекриете дното на садот, ставете 2 големи лажици брашно и запржете. Потоа додадете млеко, и внимавајте смесата да не биде премногу густа.Во поголема тава, која претходно е намачкана со маргарин, се редат лазањите. Се става еден ред лазањи, еден ред месо. Постапката се повторува се’ додека не ви се потрошат лазањите. Последниот ред лазањи се прелива со бешамел сос и се покрива со рендан кашкавал. Се пече 20 минути, на температура од 220 степени.Добар апетит !В.С.
сите 51 | | | веќе видена

Италијанската диета се базира на медитеранскиот начин на прехрана – не премногу масти, доволно јаглехидрати, многу риба, пилешко и мисиркино месо, и малку црвено месо. Италијанците уживаат во исхрана богата со овошје, зеленчук, грав, риба, маслиново масло, домати, цели зрна, млечни производи, црвено вино, и изгледаат прекрасно. Во што е тајната? Во јужните делови на Италија се консумира свежа риба, билки, артичока, копар, и лимони кои придонесуваат храната да биде вкусна и здрава. Тестенините се сервираат al dente, со малку маслиново масло или сос од домати и зеленчук, и секогаш во мали порции.Пржената храна и крем сосовите за тестенини се избегнуваат. Наместо тоа, се консумира салата од домати, едноставен сос од зеленчук за тестенини, и употреба на маслиново масло. Користете лимон, лук, оцет, и зачини како оригано, босилок, рузмарин за добивање на интензивен вкус, и нискокалорична храна за салата.Италијанците го започнуваат денот со релативно мал појадок кој вклучува кафе со млеко, заедно со житарици или ...
сите 4 | | | веќе видена

1.Влез-посветете внимание на влезната врата, бидејќи секогаш е важен првиот впечаток. Доколку површината околу влезната врата ви е натрупана со се’ и сешто, тогаш се добива впечаток дека целата куќа е таква. Марами, шалови и сл. ставете ги во кутии или ќеси, чевлите во шкафче, избришете прашина и тргнете ги пајажините.2. Слаба точка-секоја соба има своја слаба точка. Доколку ја исчистите неа, целиот простор ќе светне. Во кујната, тоа е мијалникот за садови, во дневната масичката каде што стојат храна, весници и сл, во спалната местото каде што се оставаат алиштата кои не се за во шкафот.3. Земете ќеса за ѓубре и ставајте се’ во неа што не ви треба- стари весници, разгледници или туристички проспекти, амбалажа, кутии, козметика со поминат рок4. Проветрете- а доколку имате можност, проветрете ја постелнината, перниците, ќебињата. Ако користите средства за дезинфекција, не претерувајте, во спротивно домот ќе ви мириса на болница5. Купете соодветни производи-постојат крпи за универзална употреба, како и оние за ...
сите 2 | | | веќе видена

200 гр.бел еурокрем180 гр. бланширани кикирики100 гр. млечни наполитанки100 гр. бело чоколадо3 лажици масло150 гр. кикирики се мелат покрупно, а наполитанките се дробат со рака, и потоа се’ заедно се меша со еурокремот. Рацете намачкајте ги со путер, за да не ви се лепи смесата и направете топчиња. Оставете ги половина час во фрижидер да се стегнат. За глазура (прелив), истопете го белото чоколадо со масло и додадете ги мелените кикирики. Секое топче извалкајте го во глазурата. Оставете ги топчињата да се оладат, па ставете ги во хартиена корпа. Пријатно!
| | веќе видена

Железото е едно од најстарите лековити средства. Се спомнува во Еберосувите папируси, како и во списите на Плиниј, Целз, Диоскурид и Гален. Сиденхам во 1681 користел железна пилевина помешана со вино за лечење на анемија, додека пак Менгини во 1745 докажал дека железото е составен дел на еритроцитите (црвени крвни клетки).Неговата улога во организмот е голема, што покажува фактот дека е потребно за пренесување на кислородот до виталните органи, мозокот, срцето и црниот дроб. Колку кислород ќе стигне до овие органи зависи од количината на железо присутна во крвта. Без него не може да се синтетизира хемоглобинот, кој е составен дел на црвените крвни клетки, и кој го пренесува кислородот од белите дробови до другите ткива во организмот. Исто така, потребно е за создавање на миоглобинот, пигмент на мускулите, кој е важен бидејќи го пренесува кислородот до мускулите и обезбедува енергија за време на физичка активност. Железото формира цитохроми, клеточни ензими, кои се важни за создавање енергија во организмот и ...
сите 14 | | | веќе видена

Малите сипаници (Морбили) припаѓаат на родот вируси paramyxoviridae, и се едни од најбрзите преносливи заразни болести. Морбилите спаѓаат во групата на осипни грозници и се јавуваат во сите делови на земјината топка, кај различна популација, но генерално повеќе ги опфаќа децата. Бебињата во првите 6 месеци имаат имунитет од мајката. Првиот опис на Морбили потекнува од персискиот научник и лекар Абу Бакр Мухамед Ибн Закарија Рази, додека Коплик во 1896 на букалната слузокожа ги открил белите дамки карактеристични кај заразените од морбили. По него се нарачени “копликови дамки“. По откритието на изворот на морбили, вакцинацијата е започната во 1958 година. Пред да започне имунизацијата, морбилите биле распространети со 2, 6 милиони смртни случаи, особено во Африка. Типични подрачја за заболување со морбили се: голема густина на населенето, неимунизација, недостаток на витамин А, а ризични групи се: невакцинирана деца, бегалци, деца на лечење во болница, доенчиња чии мајки се ХИВ +, вродена имунодефициенција ...
| | веќе видена

За време на зимските прошетки или спортови честопати се случува да се лизнеме, паднеме, несоодветно да стапнеме на ногата, да почувствуваме мала болка, но да продолжиме со движењето. Дури кога ќе се вратиме дома забележуваме оток и болката станува посилна. Дознајте повеќе за зимските повреди.Превиткување (dystorsio) е повреда на лигаментите, меките ткива, крвни садови или нерви и кое е резултат на нагло, прејако движење на зглобот. Најчесто се јавува на зглобот на ногата како резултат на одење или трчање на нерамен терен. Се јавува остра болка, проследена со оток на болното место. Болката може да се ублажи со ладни облоги или со мраз. Ногата треба да е фиксирана со завој или лонгета и да е во мирување повеќе денови и да е поставена во подигната положба. Во потешките случаи, потребен е преглед од стручно лице. Користете патерици за да ја ублажите болката на зглобот, за да не паѓа преголема тежина на него. Првите неколку дена ставајте ладни облоги на секој час, по 10-15 минути, а потоа на секој 3-4 часа во ...
сите 2 | | | веќе видена

Зимата е период кога кожата се чувствува суво, затегнато и изморено. Подгответе ја соодветната хидратација, за да си немате проблеми. Еве 2 интересни предлози за маски:1 парче сирење, 1 лажичка мед, 1 лажица слатка павлака се ставаат во блендер. Од смесата нанесете на лицето, вратот или деколтето, а врз тоа ставете газа и фолија. По 15-20 минути, измијте се со топла вода. Оваа маска подмладува и ја хидрира сувата кожа. На крајот можете да нанесете и хидратантен крем. Наместо мед и павлака можете да направите комбинација од 1 парче сирење и 1 свежо јајце. Постапката понатаму е иста.
сите 12 | | | веќе видена

Зимата е период на настинки и намален имунитет. Еве што можете да консумирате и да се чувствувате подобро, повитално, да не си губите време по лекари и да не пиете лекови. Додека се уште има вируси и настинки, наместо да трчате до првата аптека, подобро отидете до првата продавница и купете го следново:: брокула, домат, папаја, киви, компир, бабури, спанаќ, морков итн., како и цитрусни плодови бидејќи содржат витамин Ц, кој помага при апсорпцијата на железото, но и силен антиоксиданс кој се смета дека помага дури 23 % во подигнување на имуниот систем – освен што го снабдува организмот со течности, таа е добар стимулант на секрет и го чисти носот, исто така има инфламаторен ефект и помага при настинка и грип-иако поголем број од луѓето ги избегнуваат заради лошиот мирис, добри се како антисептици и истовремено јакнат имунитет-тие ја зголемуваат продукцијата на ќелии (клетки) кои помагаат во борба против инфекциите, а содржат и полисахаради. Најзначајни видови за имунитет се шитаке, маитаке и реиши печурките– ...
| | веќе видена

Кај пакувањето, клучно е да знаете паметно да ги селектирате алиштата, во спротивно секогаш нема да може да го затворите куферот, или ќе земете додатна торба. Важно е да ги запомнете следниве 5 стратегии за пакувањето:1.Селекција на гардеробатаПрво направете список што да ставите, и која ви е намената на гардеробата. Изберете алишта во кои се чувствувате удобно, кои не се гужваат, а истовремено да можат и да се комбинираат. Спакувајте несесер со козметика, лекови и др. Доколку патувате со авион, во рачниот багаж не смеете да имате остри предмети и течности. Освен ако не одите на некое пусто место, не го полнете куферот со премногу работи. Понесете со себе само она што ви е неопходно! 2.Начин на пакувањеНаместо вообичаеното диплење, пробајте да ја мотате облеката во ролни и да ја пакувате слоевито. Така може да собере повеќе работи, и алиштата да не се премногу изгужвани. Најситните нешта оставете ги за на крај и со нив само пополнувајте ги празнините и џебовите.3. Рачен багаж (ранец или помала ...
сите 2 | | | веќе видена

Сувото овошје настанува со сушење и дехидратација на зрелото овошје, до степен за му да се овозможи подолготраен рок. Постојат 3 основни типови на суво овошје: суви цели или сечкани плодови, суви мелени и суви во прав (екстракт). Количината на вода во сувото овошје изнесува 16-25 %. Сувото овошје за разлика од свежото, се вари подолго време во желудникот. Сливите, кајсиите, урмите, грозјето, брусницата, смоквите, манго, папаја итн, се нудат во практични мали пакувања. Отсекогаш сушењето на сонце и на воздух било начин за чување на хранливите материи во овошјето, но денес се користат индустриски процеси поради хигиенски услови и зачувување на витамините кои поради УВ зраците се губат. Сувото овошје е побогато со хранливи материи од свежото, бидејќи се концентрирани, но исто така и повеќе калории (2 до 4 пати). Затоа внимавајте со вашите порции. Исто така треба да се консумира многу вода. Шеќерната енергија која се создава, се ослободува многу бавно, и заради ова им е потребна на луѓето кои се бават со физички ...
сите 3 | | | веќе видена

Истражувањата покажале дека жените се тие кои најмногу сакаат да го задржат пријателството после прекинот на врската, многу повеќе кога тие се оставени, а поретко обратно. Кога прекинот е договорен, желбата за продолжувањето на пријателството е подеднаква и кај мажите и кај жените. Често се случува да се гледаме и да разговараме со партнерот дури и по прекинот, оживувајќи ги старите приказни и проблеми, сепак, битно е да се договорат правилата на играта како некој не би останал повреден. Меѓутоа, ако е нееднаков односот на моќта, тогаш е подобро да се нема контакт. Кога сте оставени, подобро би било пораките што сакате да ги пратите на бившите да ги праќате на другарите и со нив да го поминувате времето.Ако сакате да останете во контакт со бившата љубов, навистина можете да останете добри другари. Тоа е секако можно само во ситуации кога желбата е заемна и кога со прекинот никој не бил повреден. Сосема е нормално во почеток тие дружења да бидат чудни. Препорачливо е да се почека да помине тагата која ја ...
| | веќе видена

next