Здравје и Убавина

Секој хороскопски знак според особините и карактеристиките има предиспозиција за решавање на проблемите на свој начин. Која тактика ви одговара и која е вашата идеалната работа?Овен Овенот може да биде збунувачки знак, бидејќи постојат заеднички машки и женски комбинации на изразување. Поради машката енергија која го окружува, жените родени под знакот на овен се авантуристи, независни, доминантни и имаат натпреварувачка природа.Клучни особини: ентузијазам, креативност, топлина.Најдобра работа: претприемач, продажба, филм/ТВ, брокер, спасувач, војник.Бик Бикот ја сака безбедноста и стабилноста, и не сака непредвидливи работи. Тие се знаци со исклучително сензуална способност да се што гледаат, допираат или мирисаат им остава посебен впечаток.Клучни особини: одлучност, лојалност, тврдоглавост.Најдобра работа: инжинер, програмер, техничар, административен асистент.Близнаци Името на овој знак потполно одговара на неговите карактеристики-двојност и разновидност.Клучни особини: досетливост, интелигенција, ...
сите 8 | | | веќе видена

Диетата со исхрана на поени ја дели храната во три бои (зелена, жолта и црвена). Боите се како кај семафорот. Оваа диета можете да ја прилагодите според себе самите, како што ви е најзгодно. Препорачливо е да се консумира најмногу зелена храна, помалку жолта и најмалку црвена храна. Идеален сооднос на поените е: 30 зелени, 18 жолти и 5 црвени. Ако сакате да изгубите тежина, дневната доза е 40 поени. Ако сакате да ја задржите тежината, идеалната доза е 60 поениЗелени поени100 г леб, ориз, компир – 6 поени100 г банани – 4 поени100 г моркови, кељ, праз, мандарини – 2 поени100 г спанаќ, јаболка – 1 поенЖолти поени100 г свинско месо – 6 поени100 г говедско месо, пилешко месо, сардини – 4 поени100 г јогурт, млеко и 1 јајце – 3 поени100 г ослиќ – 2 поениЦрвени поени20 г чоколадо, 125 г пудинг – 4 поени25 г бисквити, 15 г чипс, 10 парчиња крекери, 2 дл пиво или вино – 3 поени1 лажичка мед или шеќер – 2 поени5 парчиња солени стапчиња – 1 поен
сите 4 | | | веќе видена

Традицијата на вареното вино потекнува од Северна Европа, каде што почнало да се консумира уште од Средниот век. Од Шведска, преку барбарските племиња, овој напиток се проширил во Римското царство, а потоа и во нашите краеви. Сезоната на пиење варено вино почнува од ноември, па се до средината на јануари. Се подготвува црвено, но и бело варено вино, а рецептот е доста едноставен. Грозјето, а со тоа и самото вино, содржи многу витамини, минерали и други супстанции кои поволно делуваат и помагаат во борбата против некои видови на тумор, го подобрува расположението, поволно делува на кардиоваскуларниот систем итн. Сепак, не треба да се претерува со внесување на количините, затоа што може да има спротивен ефект.Докторите советуваат дека вареното вино треба да се консумира преку ден, затоа што мешавината од шеќер и јаглехидати во доцните часови се претвара во масно ткиво.Рецепт за црно варено вино:1 литар црно вино200-300 мл вода150г шеќер8 парчиња каранфилче1 стапче циметВо водата се раствора шеќерот, циметот и ...
| | веќе видена

Бронхитис претставува воспаление на бронхиите. Воспалението предизвикува отекување на слузницата на овие дишни цевки, нивно стеснување и промовирање на секрецијата на инфламаторна течност.Стеснување на бронхите резултира со зголемена отпорност, што доведува до потешко движење на воздухот кон и од белите дробови. Ова може да предизвика отежнато дишење, кашлање. Кашлицата се состои од плунка која има секрети од воспалените клетки на бронхиите. Со кашлање, телото се обидува да ги исфрли секретите кои се насобрани во бронхиите. Понекогаш воспалението може да резултира и со крв. Бронхитисот се одликува со кашлица, слабост, зголемена температура, болка во грбот, мускулите и болка во грлото. Обично поминува после неколку дена, иако кашлицата може да трае 3 или повеќе недели. Кашлицата на почеток е сува, која по неколку саати или денови може да премине во густ, слузав, секрет. Бронхитисот може да е акутен или хроничен.Акутниот бронхитис најчесто се јавува преку зимата, после настинка или некоја вирусна инфекција ...
сите 4 | | | веќе видена

Салепот (од турски salep) е популарен пијалок во земјите кои биле под Отоманска власт, а се проширил од таму и во Англија и Германија, уште пред подемот на кафето и чајот, кои подоцна биле понудени како алтернативни куќни пијалоци. Салепот во прав се прави од грутки од родот орхидеи (Orchis mascula) и расте на ливади или во шума. Содржи полисахариди, протеини, масти и карбохидрати. Салепот се подготвува со топла вода или млеко, а од него во Турција се прават и десерти како пудинг, сладолед. Салепот потекнува уште од римското време, кој тогаш бил нарекуван satyrion или priapiscus и кој го сметале за моќен афродизијак. Во Античка Грција бил консумиран како пијалок за во студените зимски месеци. Салепот некогаш бил неизоставен дел во понудата на слаткарниците во Југославија и бил популарен како и кока-колата. Меѓутоа сега, малкумина знаат да кажат што е салепот. Салепот е растение, од видот на орхидеи и спаѓа во лековити билки кои се берат во пролет. Коренот се суши и се меле и се добива прав од салеп. Штета ...
| | веќе видена

Како што ни е на сите познато, фенг-шуи (feng shui) потекнува од Кина и оваа вештина постои веќе 4000 години, а е прифатена на сите континенти. Непосредното опкружување, (големината на живеалиштето, распоредот на мебелот, односот на страните на светот, луѓето со кои го делиме живеалиштето, растенијата, домашните миленици итн., влијаат на нашиот просперитет или здравје. Поради тоа, просторот во кој живееме треба да се преуреди, за да може целата енергија што ја емитува, да се подреди и насочи кон своите потреби. Интуитивно, некои од нас пробуваат пролетно чистење на домот, и го вкусуваат тој ритуал на протерување на негативната енергија. Во буквален превод- фенг шуи значи “ветер и вода“ , кои за Кинезите претставуваат животна енергија. Поголем дел од луѓето можат да го почувствуваат протокот на енергијата – дали е радосна или мрачна. Сите ние знаеме каков простор ни одговара, па несвесно применуваме фенг шуи. Но подеталното знаење, може да ни помогне за одблокирање на “чи“ енергијата на одредени места, како и ...
| | веќе видена

Планинарењето станува сe’ повеќе популарно. Во последно време, многумина, особено оние од помладата популација се одлучуваат за овој тип на рекреација поради предностите – грижите, стресовите и проблемите од секојдневието исчезнуваат и се ужива во недопрените убавини на планината. Планинарењето претставува идеален начин за релаксација, одржување и подобрување на психо-физичката кондиција, ги зајакнува мускулите, и го подобрува движењето на зглобовите. Позитивно делува на работата на срцето и целокупната циркулација, и го подобрува транспортот на кислород низ целото тело. Исто така, без посебен начин на прехрана, помага во намалување на мастите во телото и намалување на телесната тежина.Пред да тргнете на планинарење, добро проучете ја планинарската карта и ознаките, како и временската прогноза, и испланирајте го целосно вашиот престој во природа. Секогаш бидете физички подготвени, пред да тргнете на планинарење. Ако имате проблем со здравјето, посоветувајте се со вашиот доктор. Доколку не сте во можност да ...
| | веќе видена

Да се јаде месо, или не… Ова прашање си го поставуваат многу луѓе. Негативното влијание на храната од животинско потекло на здравјето, религиозни верувања, како и желбата за заштита и почитување животни, се само некои од причините за зголемување на бројот на луѓето кои се одлучуваат за вегетаријанската прехрана. Многу луѓе не покажуваат интерес, бидејќи не се сигурни како да ја почнат или не се подготвени да се откажат од месото. Клучот за оваа диета е да се разбере кои од хранливите материи не се внесуваат со овој начин на прехрана и да се научи како да се избалансира внесот на истите преку оброците. Многу студии покажале дека лошото планирање на вегетаријанските диети е главна причина за недостаток на хранливите материи во организмот, а не на недостатокот на животинска храна. Оваа диета е препорачана во сите стадиуми на животот, како и за бремените жени, мајки доилки, деца, адолесценти, постари луѓе, атлетичари и слично. Истражувањата покажале дека луѓето кои се на вегетаријанска диета се помалку ...
сите 2 | | | веќе видена

Египетскиот начин за отстранување на влакна е една од најстарите методи на отстранување на несаканите влакна, а во последно време овој начин е популаризиран од страна на козметичките салони. Овој метод е анти-воспалителен и анти-алергиски, и е добар за луѓе со чувствителна кожа, бидејќи не предизвикува црвенило, мозолчиња и иритација. Исто така, се препорачува и кај луѓе кои имаат проширени вени, псоријаза или егзема. Ова отстранување на влакна се смета за едно од најефикасните и најбезболните методи. Шеќерната паста се лепи само на влакната, а не на кожата, а истовремено нежно ги отстранува мртвите клетки од кожата, со што кожата останува мазна подолго време. Покрај тоа, шеќерната паста отстранува и многу мали влакненца (3 мм), што е уште една голема предност. Резултатот обично трае 4-6 недели, а влакната на крајот ќе бидат поретки.2 чаши шеќер¼ чаша вода¼ чаша лимонов сок 1 лажичка медПодготовка:Две чаши шеќер ставете ги во мал сад (по можност со посветла боја во внатрешноста, за да можете да ја следите ...
сите 4 | | | веќе видена

Може да се каже дека употребата на лековитите билки е стара колку и самиот човек. Човекот во природата наоѓал, и се уште наоѓа, освен извори за прехранување, и лековити растенија кои најчесто ги употребувал за третман на различни заболувања.Зборот “чај” потекнува од персискиот چای chai. Иако се смета дека Велика Британија го колонизирала чајот и го довела на европското копно, сепак чајот потекнува од Истокот, поточно од Кина и Јапонија. Чајот и церемонијата на пиење чај ималe посебно значење во кинеската култура. Постојат неколку околности кога се конзумира и подготвува чајот: како начин на почит, семејно собирање, како начин на извинување или оддавање благодарност кон постарите лица за време на венчавки. Чаевите му ги даваат на организмот потребните микроелеменит (минерали), потребната количина на вода, а исто така го прочистуваат организмот од токсините. Чајот може да претставува и мешавина на повеќе билки од различно потекло, овошје, зачини. Во зависност од составот на чајот, истиот може да се подготвува ...
сите 5 | | | веќе видена

Ракијата е жесток алкохолен пијалок, кој се прави од овошје: грозје, сливи, кајсии, круши, јаболка, но може и од мед или ореви. Ова е најпопуларниот балкански пијалок, со вообичаен процент на алкохол меѓу 40 и 60, кој се консумира со мезе – зеленчукови салати, туршија, месни или сувомесни производи. “Традиционално“ приготвената ракија е секогаш подобра од индустриската. Во Македонија најмногу се консумира лозовата ракија, сливовата, но постојат и други видови зачинета ракија – како мастика, која содржи анасон и има сладок вкус или пелинковец кој содржи пелин и има горчлив вкус. Исто така масовно и популарно консумирана ракија е греаната ракија, во зимскиот период, како и за празниците Бадник или Василица.Потребно време: 10 мин Состојки: 1 лажица шеќер, 200 ml ракија, 100 ml водаНа добро загреана рингла, во ѓезве, лонче или метален сад се става шеќер и се остава да се стопи и да добие златно-кафена боја (прегорен или карамелизиран шеќер). Се промешува и се полева со ракија, а се разблажува со вода. ...
сите 7 | | | веќе видена

За Овните, ова претставува најсреќна година на љубовен план. Среќните и долги врски ќе преминат на следното ниво, а врските кои виселе на конец или ќе бидат зацврстени или заменети нови. Многу сингл овни ќе ја пронајдат својата идеална „половина“ и ќе влезат во сериозна врска. Некои овни ќе започнат врска на далечина, други ќе бидат разделени со саканиот поради патување од работа или образование, а трети ќе се заљубат во лице кое има тотално спротивен карактер од нивниот.Деловните партнерства, преговорите и договорите ќе бидат во вашиот фокус во најголемиот дел од претстојната година. Подгответе се да запознаете фасцинантни личности, кои ќе ви отворат врати зад кои никогаш не сте помислувале дека ќе можете да ѕирнете. Можно е да потпишете договор кој ќе биде пресвртен момент во вашиот живот или да стекнете деловен партнер со кого ќе можете и планини да поместите. Одредено партнерство ќе ви ја зголеми финансиската стабилност во последната четвртина од годината, кога Јупитер ќе го посети вашиот сектор на ...
сите 3 | | | веќе видена

Снежните шишарки се интересни и брзи колачиња, кои веруваме дека ќе ви се допаднат. Не се користи шеќер, лесни се за подготовка, а и секогаш можете да си додадете и некоја “своја“ состојка. Почувствувајте го празничниот дух во вашиот дом, со подготовка на овие брзи колачиња!300 гр. мелени бисквити50 гр. презла2 големи лажици какао200 мл. сок од цеден портокалрендана кора од еден портокал1 мала лажичка арома од портокал200 гр. чоколаден корнфлекс50 гр. шеќер во правБисквитите, презлата, какаото, сокот од цеден портокал, ренданата кора од портокал и аромата од портокал се замесуваат заедно, за да се добие хомогена смеса. Доколку смесата е мека, може да се додаде презла или мелени бисквити (цврстината зависи од видот на бисквитите). Од смесата се формираат фигури во вид на конус. На секоја фигура се боднуваат парченца чоколаден корнфлекс, почнувајќи од долу па нагоре, да се добие форма на шишарка. Така направените шишарки се ставаат во фрижидер да се стегнат, а пред послужување одозгора се наросува шеќер во ...
сите 47 | | | веќе видена

Канабис (лат. Cannabis) е билка позната и под името коноп, за која е карактеристично долго зелено стебло и опоен мирис. Таа својата максимална висина ја достигнува во рок од 6-8 месеци и е една од билките кои бараат особено специфични услови за да успеат, како доволно сончева светлина, и температура над 15 степени.Билката денес се користи како една од најопојните дроги во светот, која освен познатите последици кои ги предизвикува врз човекот, е предмет на голем број дебати, поради се’ уште актуелните истражувања за нејзиното влијание. Канабисот расте во 3 основни видови, од кои најпознат е обичниот коноп или Cannabis sativa. За неа е карактеристичен и силниот опоен мирис, а се комбинира и со храна и други хемиски состојки. Главната состојка од која се состои, претставува ТХЦ, која во зависност од тоа во кој интензитет се содржи, ја диктира и јачината на дрогата, и се мери според нејзиното количество.Нејзиното својство е менување на состојбата на свеста, со тоа што ги опушта одредените реакции на ќелиите. ...
сите 3 | | | веќе видена

Дали некогаш сте помислиле дека можете да вежбате со вашето милениче, или пак дека тоа го правите додека се грижите за него секојдневно? Интересни предизвици се секојдневните грижи за милениците, но кога ќе се погледнат од еден сосема поинаков аспект, тие впрочем претставуваат и одличен начин да се вежба, и да се стекне поголема блискост со своето милениче. Но кои се впрочем активностите кои вие треба да ги превземете, за да можете и себе да си овозможите добра кондиција и тренинг, а истовремено вашето милениче да не е премногу форсирано? Во прилог, погледнете ги следниве идеи. – една од омилените активности, особено доколку имате куче. Кога ќе направите рутина вашето куче да трча со вас во определен ден од денот, и истото го повторувате неколку дена, бидете сигурни дека за неколку недели ќе имате вистински придружник при вашето согорување на калории. Тоа со задоволство ќе ве придружува. – користете го времето додека се забавувате со фрлање на некој предмет (топче, фризби и сл), кој кучето треба да го фати ...
сите 5 | | | веќе видена

Дренката (лат. Cornus mascula) е распространета низ целиот свет, освен во Австралија и кај народот е позната како вистинско богатство на витаминот ц, како и подигнувач на имунитетот. Ова овошје е почитувано уште од Античкиот период, а особено се употребувало кај старите Римјани. Дрвото на дренката е многу силно и цврсто, со жолти цветови, а цвета од периодот на февруари до мај. Најмногу успева на топли места, со влага. Ќе го препознаете по впечатливиот црвен плод, кој освен што се јаде свеж може да се исуши и од него да се подготви чај. Се користат и останатите делови на дренката: коренот, листовите, и цветовите кои имаат голема хранливост и корисност како и самиот плод. Освен здравствената, поради убавиот изглед има и декоративна улога, при што може да се најде на многу јавни површини, а се користи и во исхраната како добар избор на витамини во замена за слатки производи.Дренката содржи пектин, органски киселини, танин, шеќер, смола и количество на Ц витамин кое е многу поголемо од портокалот. Нејзините ...
| | веќе видена

Ако 2 дена комбинирате во исхраната супа, можете да ослабете 1,5 кгпојадок-1 крекер, 1 јајцеручек– бистра супа од коцка и 100 гр посно месо, зелена салата, пола краставица или 250 гр домати, 1 чаша јогуртвечера– бистра супа со 250 гр зеленчукпојадок-2 крекера намашкани со 1 лажица нискокалоричен маргарин и 1 парче сирење или лажица медручек-200 гр краставица, измешана со копар, 1 лажица лимонов сок и 200 гр кефир. Оваа смеса помешајте ја со ракчиња од конзервавечера-во 250 мл бистра супа ставете 1 исечкан морков и целер. Во тавче испржете малку сланина со лук и додадете ги во супата заедно со 200 грама леќа од конзерва. Вкусот може да го подобрите со малку кисело млеко или-во 300 мл бистра супа сварете 120 гр сечкани компири. Зачинете со мајоран и со лажица кисело млеко. Додадете и сечкано пилешко месо или чадена риба
сите 4 | | | веќе видена

4 поголеми компири5-6 домати2 кромида1 тиквица2-3 лукчињасол, бибер, босилек, коријандер, копаррендан кашкавалпавлакамаслоСекој компир се боцка со вилушка на неколку места, се замотува во алуминиумска фолија и се ставаат да се печат на температура од 250 степени околу час и пол. Со вилушка се проверува дали се доволно омекнати и готови за подготвување.Додека компирот се пече, во масло се пржат 5-6 домати (излупени и ситно исечкани)за сос. Се додаваат ситно сечкан лук, сол, бибер и свеж босилек. Откако сосот од домати е готов, може да се подготви и кромидот. Кромидот се сече на тенки парчиња и се пржи на загреано масло со повремено мешање, додека не зарумени. Тиквицата, исечена на коцки, се пржи кратко со сол, бибер и коријандер.Испечениот компир се вади од рерната, и се сече на половина (евентуално може да се отвари дупка од едната страна). Со лажица се длаби внатрешноста и се полни со додатоците што се подготвија. Исто така, на подготвениот сос се додадава и рендан кашкавал и павлака со копар. Јадењето е ...
сите 49 | | | веќе видена

Линцура (лат. Gentiana Lutea) е повеќегодишна билка која достигнува висина до 1,5 метри, со жолтеникави цветови. Најзастапена е на планински ливади и околу грмушки и пусти места, а позната е по тоа што може да достигне голема старост, до околу 50 години. Таа не поднесува високи температури, специфична е поради нејзиниот начин на одгледување. Лековититот дел на билката е коренот, кој се собира во рана пролет или пак во доцна есен.Главната состојка која ја содржи коренот се хетерозидите, кои ја даваат неговата лековитост и горчлив вкус. Билката дополнително содржи пектин, етерични масла, билни влакна и масти. Поттикнува лачење на желудочни сокови, подобрување на состојбата на желудникот, но и на жолчката. Народната медицина најмногу ја препорачува линцурата за:зголемување на апетитпротив стомачни тегобипротив грозницалек против слабокрвностлек против бледилоШироката лепеза на примена се должи на состојките кои се дел од оваа билка. Линцурата помага при менструални болки, како и кашлица и бубрежни болки. Помага ...
| | веќе видена

Еден од најголемите трендови на 21-от век претставува зголемувањето на усните, кои денес се симбол на сексапил и атрактивност. Голем број на различни методи се нудат, за да се постигне посакуваниот ефект, иако оваа постапка се’ уште е предмет на голем број дебати. Постојат голем број причини зошто не треба да се одлучите на хируршки интервенции, туку едноставно да преминете на кратки природни методи, кои освен тоа што имаат привремен ефект, гарантираат зачувување и на квалитетот на усните, што е особено важно. Во прилог, прочитајте кои се начините за да постигнете моментално зголемување на усните, и како се одвива тој процес.Сјај за зголемување на усните – ова козметичко средство ќе го најдете секаде во подобро снабдените парфимерии. Всушност, тајната е во тоа што поради присутството на ментол, по неговото нанесување, тој ќе го надразни тенкиот горен слој на усната и ќе предизвика нејзино благо отекување. Важно е да знаете дека сјајот има привремен ефект, а може да се направи и во домашни услови, како ...
| | веќе видена

next