Здравје и Убавина

Диетата со исхрана на поени ја дели храната во три бои (зелена, жолта и црвена). Боите се како кај семафорот. Оваа диета можете да ја прилагодите според себе ...
сите 4 | | | веќе видена

Традицијата на вареното вино потекнува од Северна Европа, каде што почнало да се консумира уште од Средниот век. Од Шведска, преку барбарските племиња, овој ...
| | веќе видена

Како што ни е на сите познато, фенг-шуи (feng shui) потекнува од Кина и оваа вештина постои веќе 4000 години, а е прифатена на сите континенти. Непосредното ...
| | веќе видена

Да се јаде месо, или не… Ова прашање си го поставуваат многу луѓе. Негативното влијание на храната од животинско потекло на здравјето, религиозни верувања, ...
сите 2 | | | веќе видена

Египетскиот начин за отстранување на влакна е една од најстарите методи на отстранување на несаканите влакна, а во последно време овој начин е популаризиран од ...
сите 4 | | | веќе видена

Ракијата е жесток алкохолен пијалок, кој се прави од овошје: грозје, сливи, кајсии, круши, јаболка, но може и од мед или ореви. Ова е најпопуларниот балкански ...
сите 7 | | | веќе видена

За Овните, ова претставува најсреќна година на љубовен план. Среќните и долги врски ќе преминат на следното ниво, а врските кои виселе на конец или ќе бидат ...
сите 3 | | | веќе видена

Дали некогаш сте помислиле дека можете да вежбате со вашето милениче, или пак дека тоа го правите додека се грижите за него секојдневно? Интересни предизвици ...
сите 5 | | | веќе видена

Ако 2 дена комбинирате во исхраната супа, можете да ослабете 1,5 кгпојадок-1 крекер, 1 јајцеручек– бистра супа од коцка и 100 гр посно месо, зелена салата, ...
сите 4 | | | веќе видена

4 поголеми компири5-6 домати2 кромида1 тиквица2-3 лукчињасол, бибер, босилек, коријандер, копаррендан кашкавалпавлакамаслоСекој компир се боцка со вилушка на ...
сите 49 | | | веќе видена

next