Здравје и Убавина

Во овој текст сосема сигурно нема да наидеме на премногу изненадувања. Иако мажите, како и жените, можат да се палат на бројни работи, ќе ви издвоиме неколку ...
сите 6 | | | веќе видена

1200 калории дневно е препорачаната количина на калории кои треба да се внесуваат во организмот, со правилно комбинирање на храната. На тој начин ќе се изгубат ...
сите 12 | | | веќе видена

Познато е дека активностите како што се фотографија, колекционирање, изработување на различни ракотворби, радиоаматерство, сликање, спорт, актерство, странски ...
| | веќе видена

Петок е денот кога треба да си посветите внимание на себе и на својот изглед. Направете едноставен третман и веднаш ќе ги забележите резултатите. Идеален е за ...
сите 21 | | | веќе видена

Дизентерија е инфекција која е предизвикана од грам – негативната бактерија Shigella која резултира со водлеста дијареја (пролив). Постојат 4 типа на Shigella, ...
сите 2 | | | веќе видена

Мајчината душица (Thymus serpyllum) е многугодишно, тревесто растение, чии цветови се со различна боја, од бели, светлорозови до потемно розово-црвени. Расте ...
сите 3 | | | веќе видена

Нането совршено се сложува со зеленчук како домати, краставица, грашок, морков, и млад компир; овошје како портокал, лимон, ананас, диња, и храна и пијалоци ...
сите 6 | | | веќе видена

next