Во Штип

Цеца вечерва ќе одржи концеерт во Подгорица, после речиси две децении. Меѓутоа кога ќе се врати во Белград ја чека убав настан. Следниот викенд во домот на Ражнатовиќ ќе биде организирана уште една веселба- заедничка роденденска забава на Цеца и Анастасија. – Го славам роденденот заедно со ќерката, инаку веројатно не би го славила. Но, бидејќи таа изрази желба да го прославиме заедно, јас таа желба и ќе и ја исполнам- изјавила таа во емисијата „Ексклузив“.
| | веќе видена

Жена го изгуби видот на едното око бидејќи мачката, нејзиното домашно милениче и го лизна едното око. Таа драматична ноќ се разбудила, откако плунката на мачката и достигнала до окото и тогаш сфатила дека го изгубила видот. Месец дена Џенис Толедо посетувала лекари, кои не можеле да ја сфатат причината за изненадното слепило во нејзиното лево око. Дури откако и рекла на докторите дека една ноќ мачката и го лизнала лицето, лекарите успеале да ја решат гатанката. Слепилото е предизвикано од бактериски инфекции. Болеста се пренесува преку плунката на мачките, гребнатина или крзно и во главно се подложни на децата. Може да доведе до слепило и други тешки услови. Лекарите советуваат рацете да се мијат после играњето со домашните миленичиња, пишува Webtribune.rs.
| | веќе видена

Зелениот чај има многу позитивни дејства врз здравјето и телото како на пример намалувањето на апетитот и побрзото согорување на маснотии во телото. Покрај тоа има и својства кои ја подигаат температурата на телото и со тоа го забрзува метаболизмот. Зелениот чај дава подолго чувство на ситост, што го прави делотворен во борбата против вишокот килограми. Зелениот чај може да се збогати со многу додатоци, но најдобро решение за слабеење е комбинацијата со портокал. Овој пијалак го прослави прочуениот доктор Оз кој нагласува дека 1 шолја чај дневно го забрзува метаболизмот за 12%, го регулира шеќерот во крвта и го зајакнува имунитетот. На многумина зелениот чај не им е највкусен, па затоа додавањето на портокал или грејпфрут ќе ви помогне да го засакате. Потребни состојки за овој пијалак за слабеење: 1l вода 5 вреќички зелен чај 1 портокал Свежо нане Подготовка: Во 1 литар врела вода ставете ги ќесичките чај и оставете ги само 3 минути. Добро измијте го портокалот и исечете го на кругови. Додајте ги ментол ...
сите 3 | | | веќе видена

Спотот за песната “Say Yeah”, кој вчера осамна на интернетот, толку “прска“ од сексапил,што само треба да ѕирнете и ќе ви стане јасно дека ќе има милионски прегледи на Јутјуб. Речиси е невозможно да се прераскаже Едноставно треба да се погледне. Од секунда во секунда – се пожешки сцени. Како оди спотот – станува се пожешко. А веруваме дека и многумина ќе ги израдува фактот – што целата акција се случува без ниту еден маж! Со песната доминира стариот, познат рефрен од хитот “Barbie Girl“,но тешко дека покрај олку голотија ќе обрнете внимание на музиката…
сите 9 | | | веќе видена

Екипите на Барселона и на Јувентус вечерва во Берлин ќе го играат завршниот дуел оваа сезона во фудбалската Лига на шампиони. Барселона досега има четири трофеи од елитното натпреварување наспроти двете титули на италијанскиот првак. И двата тима во финалето влегуваат со освоени домашни првенства. Јувентус на овој дуел ќе настапи хендикепиран без Џорџо Кјелини кој се повреди на еден од тренинзите, а тренерот Масимилијано Алегри фаворитската улога ја препушта на Каталонците. - Со кого и да играше, Барселона ќе беше фаворит. Но и ние си имаме свои планови. Ќе се обидеме да ја најдеме нивната слаба точка, верувам дека и тие се ранливи, истакна Алегри. Шпанскиот претставник без некои поголеми проблеми околу составот го дочекува финалето. За тренерот Луис Енрике шансите за успех се 50:50. – Шансите се еднакви. Јувентус е шампион на Италија, квалитетот го докажа со елиминацијата на Реал во полуфиналето. Очекувам тежок и неизвесен меч, но верувам дека мојот тим може да победи, в сабота, на „Олимпискиот стадион“ ...
сите 123 | | | веќе видена

Потребни состојки: 100 грама сладолед од кафе 2 лажици вотка 2 лажици ликер од кафе 2 лажици ликер од чоколадо Неколку ледени коцки Зрна од кафе, прелиени со чоколадо (по избор) Начин на подготовка: Во блендер изматете ги сладоледот, вотката и ликерите, а потоа додајте ги и ледените коцки. Повторно матете сè додека не добиете мазна мешавина, а потоа сипете ја во 8 шолји за еспресо. Доколку сакате, декорирајте со исечкани зрна од кафе. Послужете веднаш. kafepauza
сите 4 | | | веќе видена

Во септември минатата година, Дејвид Бекам во соработка со луксузниот бренд Belstaff, ја претставија колекцијата главно наменета за моторџии која беше сочинета од јакни, фармерки и маички. Нивната соработка продолжи и по создавањето на оваа колекција, па така е претставена и новата која ја креираше Бекам. Продолжувањето на соработката помеѓу Дејвид Бекам и брендот, резултираше со втората колекција создадена за сезоната 2015-та. Оние што ќе сакаат да купат нешто од колекцијата што ја дизајнираше Бекам, тоа ќе можат да го сторат преку страницата на Belstaff ( http://www.belstaff.com/ ) или во дел од нивните продавници.
сите 2 | | | веќе видена

Со помош на овој трик можете на брзина да подготвите освежителен сладолед од ванила и тоа само за 15 минути. Потребни ќе ви бидат следните состојки: ½ шолја слатка павлака ½ шолја млако 3 лажици шеќер ½ лажичка екстракт од ванила мраз 2 пластични кеси 8 лажици сол Подготовка: Помешајте ги млекото, слатката павлака, шеќерот и ванилата. Потоа истурете ги во помала пластична кеса. Добро затворете и истиснете го воздухот да излезе од неа. Земете поголема пластична кеса и во неа истурете четири шолји коцки мраз и осум лажици сол. Солта дополнително ја намалува температурата на мразот, што ќе помогне сладоледот побрзо да замрзне. Помалата кеса во која се наоѓа смесата ставете ја во поголемата кеса со мраз и добро протресувајте 5 до 10 минути. Потоа само уживајте во вкусниот леден десерт.
сите 7 | | | веќе видена

Повеќето луѓе не мислат на тоа дека некој може да им стави дрога во пијалокот. Знаеме дека тоа може да се случи, но ни се чини дека тоа е нешто што им се случува на другите луѓе, некаде далеку. Веројатно никој при излегувањето не помислува постојано да ја контролира чашата или да гледа како пијалокот се точи пред него.
| | веќе видена

Ноќта помината со својата партнерка за едно момче се претворила во кошмар. Алан ПАрк вели дека додека имал секс со својата сакана, му се скршил половиот орган и доживеал ужасна болка. – Никогаш не сум почуствувал толку голема болка. Откако почуствував како мојот полов орган пукна, веднаш отидов на лекар, вели тој. Неговата девојка била горе, а тој доле, кога во еден момент ја почуствувал болката. Веднаш станал и почнал да скока по собата, но залудно. Неговата девојка се обидела да го смири и веднаш тргнале кон болница.
сите 4 | | | веќе видена

Незнам дали толку многу и тежеше паметот, или пак едноставно уживаше во тоа да биде повредена. Но, секогаш му се враќаше нему. Оној кој што не заслужуваше ниеден нејзин поглед, ниту пак нејзината воздишка. Но ете го сакаше, “Не може срцето против паметот“ што би рекле старите. Не можеше ниту пак самата против себе, знаеше каков идиот е тој, знаеше дека не ја сака, знаеше дека нејзините зборови не вредеа ништо, знаеше и самата дека се околу неа е само една обична престава но имаше нешто што ја привлекуваше кај него, можеби тоа беше начинот на кој што тој ја лажеше, а таа сепак се правеше дека му верува… Не, не дека тој не знаеше да лаже, всушност тој беше најдобриот глумец, таа од малечка беше навикната на вакви престави, на лаги и предаства… Се сеќавам многу пати сакаше да се откаже од него, но секогаш кога ќе го видеше едноставно не можеше да му оддолее и повторно му се предаваше, целата беше негова. Како со сета сила сакаше да верува во нешто кое што не постои, како со сила се ослепуваше самата себе си, ...
| | веќе видена

Јапонија е позната по генијални идеи и трендови кои ги создаваат жителите на оваа планета со брзина на светлината. Еден новитет кој ни доаѓа од оваа земја е приватно кино од картонска кутија. Веројатно илјада пати сте сакале да гледате филм на таблетот или на мобилниот телефон, но тоа не било едноставно, затоа што се заморуваат рацете. Јапонците размислиле и сфатиле дека за да го избегнат овој проблем потребни им се само картонска кутија, селотејп и перница.
| | веќе видена

Апсолутен победник годинава на 30 тото издание на најпопуларниот фестивал во Македонија на забавни мелодии во сите категории е величенствената Марјана Станојковска. Покрај сите изведувачи и останати, главниот акцент беше на најзгодната и најжешката водителка во Македонија Марјана. Девојката со својот изглед и појава буквално фрли сенка врз сите останати во Штип, затоа уживајте во оваа неодолива галерија.
сите 12 | | | веќе видена

СДСМ-Штип поднесува кривична пријава против градоначаланикот на Штип, Илчо Захариев, поради, како што се тврди, незаконското работење во ЈП „Исар“. Ова денес на прес-средба го искажа првиот човек на штипските социјалдемократи, Владко Милошев. повеќе на КаналПлус.мк
сите 2 | | | веќе видена

Центарот за развој на Источен плански регион денес одржа работилница насловена „Утврдување на стратешката рамка и одредување на активности за Акцискиот план повеќе на КаналПлус.мк
сите 2 | | | веќе видена

next