Во Штип

Журки, алкохол, музика, викање, пеење… Добриот сосед претрпел се, ама не можел да се помири со една работа – гласниот секс. Па, решил да им испрати писмо: До станарите од апартман 12 Здраво, Пред сé, сакам да ви честитам. Сакам да ви честитам на блескавиот социјален живот кој изгледа го живеете откако се доселивте. Се чини дека имате многу пријател(к)и (од кои многумина изгледаат многу добро), и се надевам дека тоа што сте центарот на толку голем социјален круг ви го исполнува животот. Можам да се помирам со толпата од алкохолизирани гости, кои доаѓаат и си одат во секој можен час од утрото или ноќта… Можам да се помирам со интоксицираните странци кои се дерат „Го сакам Бонд!“ на расипан Англиски, додека вечерам со моето семејство… Можам да се справам со твојот иритирачки глас со акцент од западните предградија, додека ја нагласуваш љубовта кон толпата натопена во алкохол… Можам дури да се помирам и со повремените залутани пикавци кои некако завршуваат на мојот балкон. Сакам да те потсетам дека пепелниците ...
| | веќе видена

За разлика од мажите, кои воглавно се фалат, жените знаат и да се пошегуваат. Бидна или не бидна? Новиот партнер е омилена тема за споделување – почнувајќи од неговиот физички изглед, маани и доблести. А кога се работи за сексот, најголемиот дел од жените задолжително ќе ги известат пријателките дали нешто се случило или не. Конечно! Жените се свесни за фактот дека за добар секс потребно е и малку да се „уходаат“ со новиот партнер пред да се опуштат и почнат да ги признаваат скриените желби и она што им одговара или не им одговара. Затоа, првиот оргазам со некој нов, особено ако е долго очекуван, е многу важна вест. Баш ми се сака Мажите ретко ќе се пожалат дека поминало долго време од последниот секс, но жените речиси сигурно ќе си ја спомнат маката, шегувајќи се на свој начин. Тој е толку лош Постојат моменти кога партнерот навистина се труди или копира некои од потезите што ги видел во порно филмовите. Во некои од тие моменти, не го постигнува ефектот што го посакувал. Тоа е честа тема на разговор со ...
сите 4 | | | веќе видена

Момчињата имаат една лоша навика. И девојките исто. Подеднакво. Пребрзо живеат, пребрзо засакуваат, преспоро забораваат и свесно се повредуваат. Во една порака животот го преточуваат. Со реферати долгогодишни врски раскинуваат, без во очи да се гледаат, без гласот да си го слушаат. Без можност за покајување, без топлина на прегратките, без солзи при разделбите. Во еден текст просто веруваат, кокетот на телото го забораваат, контактот со погледот го занемаруваат, треперењето на рацете го изоставуваат, пулсот на срцето и лежењето на градите го отфрлуваат. Потоа осаменоста ја обвинуваат, како единствен виновник за нивната несреќа. А не знаат да се извинат, ниту да простат. Тие зборови не се во нивниот речник, не. И свесно си ја губат и љубовта, и желбата, и волјата и намерата. Залудно е тука борба. Што дека се бориш кога се откажуваш тогаш кога доаѓа најтешкото? Исто е. И со момците и девојките. Еден на друг се навикнуваат. А потоа не признаваат. Не веруваат дека толку ноќи и денови потрошиле трудејќи се да ...
| | веќе видена

Зошто сè уште сум тука? Моето присуство одекнува со тивко шушкање и по некоја воздишка. Тука сум, веќе не сакам ни да вриснам, изморена од вложениот труд. Зошто сè уште сум тука? Без аргументи. Со солзи во очите. Зошто сè уште и вие сте таму? Покрај човекот кој ве повредува, во љубовта која ви зема сè. Боси, гладни и жедни. За допир, топол збор. Прегратка која ги руши сите стравови. Бакнеж кој ви го одзема здивот. Љубов која ви ја враќа вербата. Зошто сè уште сте тука? На работата, во друштвото, во околината каде не сте доволно ценети? Каде се чувствувате мало, непотребно? Во присуство на оние кои не им верувате. Зашто стоиме таму каде што за нас нема иднина? Зашто се држиме до оние со кои никогаш не можеме да тргнеме напред? Сакаме безусловно, го правиме она што треба без никаква корист, ја наведнуваме главата пред лагите, дозволуваме некој друг да ужива во она што ние сме го заработиле, се жртвуваме заради туѓата среќа… Молчиме пред неправдата, пред фактот дека сме изморени од постојаното користење. Зошто ...
| | веќе видена

Луна Џогани бобјавила фотографија на која е пресликана пејачката Ќерката на Анабела и Гаги се повеќе потсетува на мајка и. Толку многу личат, што изгледаат како близначки. Погледнете ја сликата каде на прв поглед не може да се воочи која е мајката, а која ќерката.
сите 5 | | | веќе видена

Во најновата епизода на најгледаното наше ток шоу, “Еден на Еден,” гости беа македонските кошаркарски репрезентативци Тодор Гечевски и Ѓорѓи Чековски како и легендата на мак кошарката Лазар Лечиќ. Гечевски и Чековски покажаа дека знаат одлично да се забавуваат пеејќи на хелиум, а споделија и многу интересни моменти од нивните кариери, како и неколку ексклузивни моменти од неповторливото ЕП во Литванија. Гостин беше и легендарниот Лазар Лечиќ кој раскажа неколку неверојатни, но вистинити приказни од неговата живописна кариера.
| | веќе видена

Денес многу луѓе не стапуваат во посериозна врска или брак се додека не успеат во својата кариера. Тоа е така бидејќи сите се плашат дека комфортната зона во врската со партнерот нема да ги остави да излезат и да ја посетуваат зоната на успехот повремено. Но, не мора да значи дека за да бидете успешни, потребно е да бидете сингл. Овие неколку примери ќе ви го докажат тоа и можеби ќе ве премислат наскоро да рипнете во тавче или барем да се прпелкате во него. Ти не си единстевниот со амбиција Доколку се стремиш кон успех, сигурно нема да одбереш партнер кој нема амбиција, цел или соништа за кои живее. Наместо шупелка без иднина, ќе имаш некој со кој ќе се натпреваруваш кој ќе постигне повеќе, бидејќи нема да бидеш единствениот со амбиција. Ќе имаш фан покрај сите хејтери Кога си успешен имаш повеќе хејтери отколку фанови, тоа е неминовно, но доколку си во врска ќе имаш еден искрен фан кој ќе вреди повеќе од сите тие хејтери. Успешната врска ќе те тера да се стремиш кон повеќе Тоа што имаш успешна врска, ќе те ...
сите 4 | | | веќе видена

Во вонредното издание на „Ѕвездите на Пинк“, се случувало се и сешто, а погледнете зошто Цеца не можеше да ги воздржи солзите. Во последното издание на емисијата, било многу интересно, а како и по обичај во центарот на вниманието биле Цеца и Калиниќ. Овој пат не се во прашање меѓусебните прозивки, но не недостасувало возбуда бидејќи водителот правел склекови со еден натпреварувач, додека Цеца не можела да ги задржи солзите. Зошто погледнете во најавата на емисијата
сите 2 | | | веќе видена

Претерува! Музичката ѕвезда Мараја Кери во текот на својата долгогодишна кариера одсекогаш имала проблеми со вишокот на килограми, поради што често претерува со користењето на Фотошоп. Многу пати се нашла на мета на критики поради тоа што на фотографиите изгледа многу послабо, отколку во живо, па слична ситуација се повторила кога го објавила новиот албум “#1 to Infinity” . Пејачката позирала во црн фустан, но на сите и било јасно дека нема толку тенок струк и нозе.
| | веќе видена

Продолжениот викенд по повод велигденските празници беше можност за одмор и време со семејството. Нови неработни денови поради државни или верски празници следуваат веќе на почетокот на мај. Неработен ден за сите граѓани на Република Македонија е Денот на трудот, 1 Мај, кој годинава се паѓа во петок, што значи уште еден продолжен викенд. Со оглед дека неработниот 24 мај „Св. Кирил и Методиј“ Ден на сесловенските просветители е во недела, неработен ќе биде и 25 мај (понеделник), што значи уште еден подолжен викенд во мај за сите граѓани на Македонија. По три дена работа, православните верници добиваат уште еден неработен ден – петок, 29 мај кога е Духовден, петок пред Духовден. И Власите имаат уште еден неработен ден во мај – 23 мај (сабота), Национален ден на Власите.
сите 2 | | | веќе видена

Балканската ѕвезда Цеца Ражњатовиќ најголемиот христијански празник Велигден го прославила заедно со своите најблиски. Погледнете ја празничната атмосфера во домото на Ражњатовиќ.
сите 2 | | | веќе видена

Џин Хилијард на 19-годишна возраст преживеала најтежок случај на смрзнување и тоа на најлесен можен начин. Со нејзиниот случај се занимавале сите истакнати американски научници и сите дошле до ист заклучок, дека се работи за чудо. Една зимска ноќ, додека патувала со својот автомобил, се случил дефект на возилото и таа одучила да пешачи на температура од минус 25 степени Целзиусови, поради што измрзнала. Нејзиниот сосед ја пронашол целосно замрзната, поради што не постоле ниту минимални шанси да преживее. Лекарите очекувале дека девојчето ќе добие сериозно оштетување на мозокот и дека ќе мора да и ги ампутираат рацете и нозете, но се случило чудо и таа за 45 дена потполно закрепнала. Научниците не можат да објаснат како таа преживеала.
сите 4 | | | веќе видена

Германка на возраст од 65 години која веќе има 13 деца и седум внуци, повторно е бремена и носи четворка, објавија германски медиуми. Со тоа, учителката Анегрет Рауниг би можела да биде најстарата мајка на четворки на светот, објави телевизијата Ер-Те-Ел. Таа се одлучила на вештачко оплодување за да исполни желба на својата најмлада 9-годишна ќерка – да има помлад брат и сестра. Бремената учителка Раунинг оваа година заминува во пензија. Претходното дете го родила на 55-годишна возраст.
сите 3 | | | веќе видена

Последниот поздрав на овие двајца родители од своето мртво новороденче сигурно е најтажното нешто кое сте го виделе овие денови, особено кога ќе дознаете дека сето тоа можело да се спречи. Трејси и Фил Стивенсон, двајцата по 28 години од Британија пет години се обидувале да добијат дете. После долги обиди преку вештачко оплодување Трејси останала бремена, меѓутоа не одело се по плановите. На ултразвукот во петтиот месец докторите им рекле дека бебето не се храни како што треба. Детето било премногу слабо тежело само 223 грама. Имало проблем со папочната врвца и не можело да се храни. Нивниот совет бил Трејси да ја прекине бременоста, но таа не се сложила го оставиле детето да се бори за својот живот. Состојбата се подобрила откако откриле дека проблемот е во крвта на мајката, но сепак детето починало во 27 недела.
сите 2 | | | веќе видена

Научниците велат дека баш и не можат да најдат некоја поголема разлика помеѓу машкиот и женскиот оргазам. На страна од анатомијата на женските и машките гениталии, тие велат дека оргазмот кај двата пола е психички и физички многу сличен. Според истражувања, жените го опишале оргазмот прво како чувство на суспензија, кое брзо преминува во интензивно, напнато и задоволувачко чувство. Чувството почнува од клиторисот и брзо почнува да се шири кон карлицата. За време на оргазмот жените велат дека нивните гениталии се топли, наелектризирани и како да ги лазат морници. За брзо време овие чувства опфаќаат голем дел од телото. Според истражувањето, повеќето од жените опишале дека чувствуваат и мускулни контракции во вагината или на долниот дел од кралицата. Мажите својот оргазам го опишале како чувство кое почнува со топлина или притисок и кореспондира со неизбежна ејакулација т.е. точка кога ејакулацијата не може да се стопира. При ејакулација мажите почнуваат да чувствуваат остри, интензивни контракции, кои ги ...
| | веќе видена

Ако се сомневате дека вашата девојка или сопруга ве изневерува и не знаете што да правите, а се плашите да не го уништите односот со тешки обвинувања во кои ни самите не сте сигурни, имаме вистински совет за вас. Овој совет, сигурно ќе даде резултати… Сте забележале некое симптоматично однесување кај својата партнерка. Можеби нова фризура, нов стил на облекување, поголема заинтересираност за надворешниот изглед, намален интерес за секс… Направете замка. Купете две идентични и романтични картички. Пратете и ја едната без потпис, на работа. Доколку има некого, таа нема да го спомнува тоа – затоа што нема да знае кој и ја пратил честитката, тој или вие. Тогаш доаѓа на ред другата честитка. Речете и дека сакате да разговарате со неа, а кога ќе дојде до тоа, подарете и ја другата честитка. Убаво набљудувајте ја нејзината реакција кога ќе ја види. Ако има чудни реакции и ако одглуми дека честитката е навистина убава и ако се прави дека е изненадена – бидете сигурни дека тука нешто не е во ред и голема е ...
сите 4 | | | веќе видена

Дани Рејман (26) смисли уникатен начин за да ја запроси својата девојка. Всушност, задачата и не му претставувала особено тешкотија бидејќи неговата вереница Мелани многу ја сака нутелата и тоа е првото нешто кое му дошло на памет. Кога Мелани го отворила фрижидерот, здогледала четири тегли Нутела и веренички прстен. Она што ја прави оваа приказна интересна, е пораката која била испишана на нив. На првата пишувало „Willst“, на другата „Du“, на третата „Mich“ и на четвртата „Heiraten“ – или во превод „Ќе се омажиш ли за мене?“. Нејзиниот одговор бил потврден, а теглите одлучила да ги зачува како спомен.
сите 4 | | | веќе видена

Традиционалните свадбени торти се покриени со дебел слој бел шлаг, но во последно време еден тренд зема се поголем замав – голи торти. Се повеќе невести во САД се одлучуваат гостите да ги послужат со овие голи торти, кои се без шлаг, односно се само минимално украсени, а внатрешноста на тортата се гледа. Заслужна за покренуваање на оваа нова мода е Kристина Тоси, готвачка и сопственичка на млечен ресторан, пренесува Дневник. Зошто да се кријат со шлаг сите тие шарени делови од тортата полни со различни текстури и бои? Зошто да не го предизвикаме и промениме правилото – прашува таа. Поради нивното име, некој може да помисли дека е лесно да се направи гола торта, но познавачите велат дека подготовката бара многу вештина.
| | веќе видена

Научниците од Универзитетот Волонгонг го дизајнирале најздравиот кондом за кој тврдат дека е подобар дури и од чувството да „не носите ништо“. Овој вид на заштита при сексуални односи е направен од хидро гел, цврста и флексибилна материја која се однесува како човечко ткиво. Ова револуционерно откритие нуди дополнителни опции како самостојна лубрикација, апликација со лекови, па дури и електропроводливост. Тимот на научници почнал да работи на овој кондом во 2013 година и добил инвестиција од 100.000 долари за него. Тие го искористиле хидрогелот, материја која постои веќе неколку децении, но дури во последните неколку години почнала масовно да се користи во другите индустрии.
сите 8 | | | веќе видена

Снимката е од неименуван маж кој со своите заби успеал да подигне цело магаре е вистински хит на Јутјуб. Во видеото се гледа како мажот кој стои на две метални буриња, а под него се наоѓа магарето кое носи самар. Мажот кратко време се подготвувал, а потоа го загризал јажето и го подигнал магарето од земјата.
| | веќе видена

next