Во Штип

Откако Хилари Клинтон ја напушти функцијата државен секретар во 2013 година, нејзиниот хонорар за одржување на еден говор стига до 250 000 долари. Хилари и Бил Клинтон имаат заработено над 25 милиони долари од одржување над 100 говори меѓу јануари 2014 и мај 2015 година, пренесоа светските агенции, кои се повикуваат на имотни декларации на семејството поднесени пред Федералната изборна комисија. Деталите за изјавите беа пријавени од анонимниот претставник на изборниот тим на Хилари Клинтон. Се очекува соджината да биде официјално објавена подоцна денес. Хилари Клинтон, која е водечки кандидат на Демократската партија за нејзината номинацијата за претседателските избори во 2016 година, исто така добила 5 милиони долари од продажбата на книгата нејзините “Тешки одлуки”, која излезе во јуни 2014 година Откако Хилари Клинтон ја напушти функцијата државен секретар во 2013 година, нејзиниот хонорар за одржување на еден говор стига до 250 000 долари. Таа ја започнува втората кампања за претседател, претставувајќи ...
сите 4 | | | веќе видена

Ученик од средното медицинско училиште ,,Јане Сандански’’ од Штип Флоријан Андонов од село Таринци го доби првото место на 51 државен натпревар за фармација насловен ,,Млади истаржувачи’’ кој се одржа во Неготино на 24 април. Во конкуренција со 50 ученици, Флоријан со изведениот експеримет на тема ,,Докажување на масни киселини во производ-свинска маст‘’се избори до првото место. Секако за целосниот успех на Флоријан да биде првак на државно ниво во областа на фармацијата, заслугата е и на неговиот ментор со кој работеле еден месец. Градоначалникот на Општина Штип кој воедно стручен во фармацијата, изјави дека Флоријан е Вистински пример за општината, а првото место е резултат на квалитетот на образование во училиштата во Штип. каналплус
сите 2 | | | веќе видена

Во нивната куќа влегле тројца разбојници доцна во ноќта, а надзорната камера снимила се што се случувало во домот. Кравен Коетзе од Јужна Америка го поставил ова видео на социјалните мрежи, кое го снимила надзорна камера во неговата куќа. На снимката најпрво се гледаат неговите мачки кои се собрале во кујна откако слушнале застрашувачки звуци. Она што се случило во продолжение е како сцена од некој филм:
| | веќе видена

Кога на социјалните мрежи објавила селфи од нејзиното лице уништено поради рак на кожата, Тони Вилоби немала поим дека ќе стане позната. Се надеваме дека и вие многу ќе научите од неа. Тони Вилоби имала само 21 година кога себе си се погледнала во огледало и видела како лицето буквално ѝ се распаѓа поради рак на кожата. Таа за време на средношколските денови одела во солариум четири до пет пати недело, затоа што во тоа време сакала да биде што „потемна“. Меѓутоа, зависноста од сончање, односно тенорексија, за малку ќе ја чинела живот. „Ако некому му треба дополнителна мотивацја за да не оди во солариум, еве ја! Вака изгледа рак на кожата во напреден стадиум“, напишала таа покрај селфито кое само на Фејсбук го виделе повеќе од стотици илјади луѓе. Кога прв пат отишла кај дерматолог, тој ѝ открил опасен канцер на лицето. Сега таа на секои шест месеци оди на прегледи и досега и` се отстранети дури шест тумори, од различни подвидови, пишува британски Mirror. „Не се сите ракови на кожа младежи. Само еден од моите ...
сите 3 | | | веќе видена

Српскиот ватерполо репрезентативец Никола Раџен падна на допинг тестот по еден натпревар на Олимпијакос, тимот за кој во моментов настапува. -Точно е дека ФИНА ги прати прелиминарните резултати од допинг тестот кој го правев во Мадрид до Ватерполо сојузот на Србија. До завршување на постпката нема да давам изјави, напишал Раџен на Твитер. Според правилата кои неодамна се усвоени, на Никола му се заканува суспензија од четири години доколку навистина во постапката се потврди дека користел кокаин или некое друго недозволиво средство. Казната не се однесува само на играњето, туку и на било какви спортски активности. Со оглед на тоа дека ватерполистот, кој е сопруг на српската пејачка Ана Кокиќ има 30 години, суспензијата би можела да значи и крај на неговата кариера. Доколку истата биде потврдена, српската ватерполо репрезентација ќе биде значително ослабена на Светското првенство во Казањ, Русија.
сите 5 | | | веќе видена

Убавата фолк дива повторно го покажа своето совршено тело. Фолк ѕвездата Светлана Цеца Ражнатовиќ ги поздрави своите фанови со фотографија од Бугарија, каде вчеравечер одржа концерт. Популарната пејачка во секси црната комбинација со длабоко деколте собра низа комплименти за изгледот од своите фанови. Во провокативно издание Цеца покажа дека годините не и можат ништо и секој ден изгледа се подобро.
сите 11 | | | веќе видена

Со „Полско цвеќе“ од Тоше Проески, нашиот Трајче Ѓоргиев повторно го освои жирито и сите 5 гласа. -Уживаме кога и да ја слушнеме таа твоја емоција и добро е што песната е на твој мајчин јазик, тоа е тоа, рече Милан. Настапот на Трајче, според Јелена Томашевиќ е премногу емотивен, но како што кажа таа уживала во него. Гоца му пренесе голем број поздрави од сите фанови, а Хари и Леонтина му дадоа добронамерни совети. Трајче и во својата прва аудиција на Пинкови ѕвездички“ ги освои симпатиите на сите членови на жирито, а и на слушателите на целиот Балканот. Слушнете ја неговата изведба, но претходно земете си марамче- Трајче ќе ве расплаче.
сите 18 | | | веќе видена

Армин Бједиќ одби да го потпише договорот на Гранд продукција. Учесникот на музичкото натпреварување „Ѕвездите на Гранд“ Армин Бједиќ успеа да се пласира во шестиот круг од натпреварувањето, а после тоа му е понуден и договор од Гранд продукција. Но тој се откажа од потпишувањето на договорот откако детално го прочита. Некои портали пишуваат дека Армин поради ставот кон понудениот договор е дисквалификуван, а неговите снимки се веднаш избришани од Youtube, а вратите на Гранд продукција му се засекогаш затворени. Армин се огласи и објасни зошто го одбил овој договор. „На сите што ме поддржуваат им потврдувам дека е вистина тоа што се пишуваше изминативе денови и дека повеќе не сум учесник на Ѕвездите на Гранд. Директно поминав во шестиот круг, а после тоа ми е понуден договор кој не сакав да го потпишам. Причините се од лична природа. Не е точно дека дојдов во конфликт со Саша Поповиќ, ниту со кој било друг од Гранд Продукција како што се пишуваше во некои медиуми. Со оглед на тоа што не го потпишав договорот ...
сите 5 | | | веќе видена

Ви се чини дека вашиот партнер не е заинтересиран за вас како на почетокот на врската? Не се сеќавате кога последен пат помеѓу вас светеле искри, а веќе пробавте сè? Не мора да се грижите за него – засакајте се самите себе и тој ќе го забележи тоа. Со овие 5 трикови повторно ќе го вратите животот во вашата врска. 1. Откриете ја вашата страст Сетете се во што сте уживале претходно и пробајте да се вратите на тоа. Правете го сето она што ве исполнува сами или пак во негово друштво. Ако сте сакале да слушате музика, да пеете и да играте по дома, правете го тоа повторно. Не плашете се повторно да ја пронајдете вашата страст. 2. Излезете од дома Сретнете се со пријателите, одете во кино, на изложби, на концерти, во театар… Активирајте се и разубавете си ги деновите. 3. Средете се убаво за себе Облечете облека во која се чувствувате убаво и секси и средете се за себе. Бидете средени секогаш, дури и кога чистите по дома. Тој ќе ве забележи. Најпрво ќе го привлечете ако однатре се чувствувате секси наместо ако ...
сите 8 | | | веќе видена

Градскиот трговски центар во Штип конечно ќе го смени ликот. Општината изготви проектна документација, а газдите се договорија со градоначалникот за да инвестираат во поубав изглед на трговскиот. – Очекуваме дека со реконструкцијата на трговскиот газдите ќе го фатат чекорот на современоста, а нередот низ холот во трговскиот ќе го снема, велат анкетираните граѓани. Градскиот трговски центар во Штип ќе се реконструира етапно. За почеток нов лик ќе добие делот од кај коритото на река Отиња, а потоа ќе се работи и во внатрешноста. ирис
| | веќе видена

Оваа приказна има неверојатен почеток, а уште поневеројатен крај. Мелиса Дом е девојката која 32 пати била прободена од поранешното момче. Иако, шансите да преживее биле многу мали, а да љуби повторно уште помали, се случил вистински позитивен пресврт. Болничарот Камерон Хил прв се нашол на местото на злосторството. Тој направил се за да го спаси живот на девојката која ја нашол облеана во крв. Но, не ни помислил дека 3 години подоцна истата таа девојка ќе му стане свршеница. По излегувањето од болница, Мелиса започнала да трага по лицата кои и` го спасиле животот, па така започнале и средбите со Камерон. Пред неколку дена, Мелиса Дом била повикана да отвори бејзбол натпревар со фрлање на топката која ѝ ја донесол Камерон. На топка било испишано прашање „Дали ќе се омажиш за мене?“. На кое секако таа одговорила со „ДА“.
| | веќе видена

Британско семејство уплатило одмор на Халкидики, но хотелот со пет ѕвездички, на кој се надевале, наишле на хотел во изградба. Иако се рекламира како рај на земјата, грчкиот хотел „ Blue Lagoon Princess” засега е само градилиште, опкружен со земја, мајстори и недовршени објекти. Собите, пак, се со уште со неотпакуван мебел, полни со шајки и други градежни материјали.
сите 2 | | | веќе видена

До сега видовме многу различни настапи на емисиите за откривање на таленти, но ништо како ова! Овие момци од Русија создадоа нешто посебно. Ако го погледнете изразот на главниот член на жирито, ќе видите дека не бил импресиониран на почетокот, но на крајот сето ова се променило! Погледнете и споделето го видеото со пријателите:
сите 4 | | | веќе видена

Една млада мајка не успеала да најде дадилка да и го причува детето, па го однела на предавање. Детето на сред час почнало да плаче и вреска, на мајката и станало непријатно и станала со намера да ја напушти предавалната. Тогаш во пресрет и излегол професорот, го зел детето, го смирил и продолжил да предава држејќи го во раце.
сите 3 | | | веќе видена

Без разлика на тоа колку сте искусни во сексот, да се навратиме накратко на 5-те основни лекции кои сигурно одамна сте ги научиле, но ве потсетуваме дека никогаш не смеете да ги заборавите. 1. Не претерувајте со бакнување Барем не на почетокот на врската. Вашиот јазик не треба да биде постојано во неговата уста бидејќи така ем ќе му здосадите, ем тој нема да биде толку возбуден за вашето тело бидејќи и онака ќе го има во доволна количина. Бакнувањето треба да биде нешто посебно, специјално и нежно, а кога ќе се претвори во страсно, знаете што следува. 2. Не размислувајте Жените имаат навика премногу да размислуваат во текот на сексот. Темите се секогаш различни, но на сите им е заедничко прашањето: Како изгледам? Драги дами, запомнете дека не е важно како изгледате, туку како се чувствувате. 3. Основната хигиена никогаш не е на одмет Спонтаниот секс набрзина е секогаш ОК, но ви гарантираме дека ќе уживате повеќе во односот доколку и двајцата само што сте излегле од тушот (по можност заедно). 4. Магијата е во ...
| | веќе видена

Ситниците кои мажите ги прават посебни и привлечни се различни, но за жените има неколку универзални на кои ретко која би можела да одолее. Од погледот, преку начинот на одење до стилот на облекување, ситниците кои освојуваат се многубројни. Но, покрај сите поединечни и специфични за секој маж, постојат 3 работи на кои речиси ниедна жена не може да одолее кога ќе ги забележи: Стомакот Дури две третини од испитаните жени во една анкета потврдиле дека популарните плочки на стомакот не се толку секси како што се зборува. Имено, жените изјавиле дека повеќе им се допаѓа природниот стомак кај мажите. Тој е одлика на маж кој не е опседнат со огледалото, кревање тегови и протеини. Умереноста сепак е најдобра. Брада од неколку дена Малку подраснатата брада од неколку дена е вистинска мамка за понежниот пол. Не се работи исклучиво за брадата како таква, туку за тоа што е знак на мала бунтовност и лежерен стил на мажот кој едноставно зрачи со сексапил. Проседа коса Анкетата потврдила дека проседата коса кај мажите, ...
сите 2 | | | веќе видена

Голем број на истражувања имаат потврдено дека мажите изневеруваат повеќе од жените, а овие изговори се најчесто користените. Бев присилен на тоа Секако дека не. Тој не е дете кое може да биде присилено на нешто, а особено не на сексуален однос со друга жена. Сè се случи така брзо… Уште еден чест машки изговор е дека сè се случило толку брзо, што немал време рационално да размислува. Не паѓајте на тоа. Немаше ништо од моја страна Вашиот дечко тврди дека немало ништо од негова страна, туку девојката била виновна за сè. Тоа само значи дека бил свесен за чувствата на таа девојка спрема него, и ги искористил. Се случи само еднаш Тоа е првото нешто што повеќето момци го кажуваат кога ќе бидат фатени во неверство. Ако дечкото има храброст да спие со друга девојка додека е со вас во врска, бидете сиурни дека тоа и порано го правел и дека тоа ќе го направи повторно. „И ти ме изневери” Ако и вие сте го изневериле дечкото, тоа секако не му дава право да ви враќа со иста мерка. Кога дознал за неверството можел да ве ...
сите 3 | | | веќе видена

Во викендичка на Тиквешко Езеро денеска било пронајдено починато момче родено 1989 година. – Момче, родено 1989 година, е пронајдено починато во викендичка на езерото. Од првичниот преглед на доктор, не се забележани траги на насилство, но евентуалната обдукција ќе ги покаже вистинските причини за смртта, изјави портпаролот на СВР Велес, Анита Стојковска.
сите 2 | | | веќе видена

Пред да се впуштите во нова врска или да се врзете на било кој начин, прво откријте какви жени му одговараат според хороскопскиот знак. Или пак мажи, искористете ги следниве описи за да си ја пронајдете идеалната жена. Овен На Овенот најважно му е партнерката да мисли дека е најубав, најдобар и најпаметен. Ако се обиде на било кој начин да му противречи и да му го сруши егото, ќе биде елиминирана. Овенот има свој распоред и живот, па ако жената успее да се вклопи – супер. Во спротивно – ништо. Важно е тој да не треба да прави компромис. Бик Сака девојка со која ќе може да се забавува, затоа што Бикот сака да ужива, а не некој да го попречува неговиот мир. Така што ако мислите дека може било кога да му се јавите, грешите. Покрај тоа, мора се да испланирате однапред, но во склад со неговиот распоред и желби. Ако не сте талентирани за готвење, исто така најпаметно ви е да не му се приближувате. Близнаци Близнаците очекуваат нивната девојка да се однесува како вечна тинејџерка. Тоа е добрата страна, но ...
сите 14 | | | веќе видена

Времето утре во Македонија ќе биде сончево и топло со појава на мала до умерена облачност и со слаб до умерен ветер од јужен и од југозападен правец. Утринската температура ќе се движи од шест до 12, а дневната од 26 до 32 степени. Топло време ќе се задржи и в сабота кога дневната температура ќе се движи од 27 до 32 степена. Кон крајот на денот ќе има и услови за локален краткотраен дожд. В недела попладне ќе биде нестабилно со пороен дожд, грмежи и со засилен ветер, а температурата ќе бележи благо опаѓање.
сите 129 | | | веќе видена

next