Во Штип

Пред компјутерот седи Воин Ражнатовиќ и смислува нови стратеги со кои би ја „поразил“ или барем испровоцира маќеата Цеца Ражнатовиќ. Денес се досети на нова идеја. Имено, Воин тврди дека цело село Житораѓе, во кое Цеца се родила, се преселило во вилата на Дедиње. – Големата преселба- напишал тој.
сите 4 | | | веќе видена

Понекогаш, хороскопот може да ви навести за тоа дали и како ве изневерува вашиот партнер. ОВЕН Тој Кога тој изневерува, за тоа многу брзо дознаваат сите од неговата најблиска околина. Овенот едноставно сака да се пофали за своите успеси кај спротивниот пол. Овенот е мажествен и упорен, а ако се соочи со потешкотии во тоа да ве убеди колку е неодолив, станува дрзок и наметлив. Ако партнерката се посомнева во неговата верност, ќе се правда дека немал намера некоја да освои, туку дека се случило обратното. Кога ќе се заљуби, брзоплето ги прекинува дури и долгите врски, зашто нема трпение да размислува за своите постапки, а особено не за последиците. Таа Таа лесно потклекнува кога ќе се наместат коцките во друштво на шармантен и духовит маж. Се разбира, таа подоцна ќе го наведе како главен виновник за се што се случило меѓу нив двајцата. Ако се посомнева во верноста на партнерот, веднаш ќе побрза да му се освети – око за око, заб за заб. Често, во таквите ситуации знае и сама да пропадне во своите замки, па да ...
сите 7 | | | веќе видена

Ако сте во недоумица дали вашето момче е за сериозна врска или пак не, отворете ги очите и погледнете во знаците пред вас: Кога ви е потребен, тој не е тука Тој никогаш нема време за вас, а кога станува збор за изговори тој е вистински гениј. Нему му е потребен простор за да освојува и други девојки, па добро размислете што правите со ова момче. Не познавате ниеден негов пријател Ако не ве запознал со ниту еден пријател, тогаш едноставно не сакате да бидете дел од неговиот живот. Запрашајте се дали неговите пријатели воопшто знаат дека вие постоите. Полудува кога ќе дојдете кај него ненајавени Без разлика дали сте решиле да го изненадите на работа или дома, тој полудува кога ќе ве види. Секогаш прави сцена и изгледа несигурно во тие моменти. Неговиот мобилен е енигма Кога е со вас, мобилниот му е на нечујно, а доколку се случи да заѕвони обично бега на друга страна и никогаш не зборува пред вас. Флертува со секого Каде и да сте тој се врти по другите девојки и секогаш е премногу љубезен со келнерките, ...
сите 3 | | | веќе видена

На почетокот на врската сите се обидуваат да се прикажат себеси во што подобро светло, но по некое време почнуваат да се опуштаат и да ги откриваат и најскриените желби, кои за другата страна може да бидат многу чудни. Иако и жените можат да имаат „луди“ идеи, овие девојки се отвориле на темата и јавно откриле какви сè барања добиле од своите партнери и што направиле во врска со нив. Златен дечко Мојот бивш ја прочита „50 нијанси сиво“ и потоа ме праша дали може да се измоча по мене под тушот. Тоа за жал не е лага. Како што можете да претпоставите, набргу после тоа раскинавме. Тој е лудак. Трет член Мојот бивш дечко по два месеци ме праша дали сум за секс во тројка. Со уште еден дечко! Лажни повици Мојот бивш повеќето од времето беше мамурен, па од мене бараше да му се јавувам на неговиот шеф и да кажувам дека е болен. Тоа и го правев. Лош дечко Одев со еден дечко (ако така сакате да го наречете). На еден состанок се обиде да ме убеди дека можам лесно да заработам 1.000 долари. Сè што требаше да направам е ...
| | веќе видена

Дали некогаш сте посакале да заведете маж по кој веќе некое време копнеете, но се плашите да не излезете чудни и смешни додека го правите тоа? Или пак, можеби се плашите да не бидете одбиени? Не сте единствени! Погледнете ги следниве 7 одлични совети кои ќе ви помогнат брзо да ги подобрите вашите заводнички вештини… 1. Смешкајте се и остварувајте контакт со очите Овие две вештини се основните при заведувањето. Вие на овој начин ќе изгледате поотворени и мажите ќе почувствуваат поголема храброст за да ви пријдат. Токму тоа ви е важно, се согласувате? Сакате тие да почнат да ви приоѓаат? Насмевката ќе предизвика да делувате многу попристапно, но истовремено и поатрактивно. Не можете да погрешите ако постојано сте насмеани. 2. Бидете пријателски настроени Ова е вториот чекор кон заведувањето кој ќе ви помогне да го нагласите сиот ваш шарм. Доколку сте природно разговорливи, зошто не се обидете да бидете пријателски настроени и љубезни дури и кога сте во маркет? Луѓето на тој начин полесно ќе ве забележуваат и ...
сите 8 | | | веќе видена

Двете популарни пејачки заедно снимиле дуетска песна која доби и видео спот. Бијонсе и Ники Минаж во спотот за песната „Feeling Myself“ тверкаат и се тркалаат во базен во провокативни костими. Фановите нестрпливо ја очекувале песната, а премиерно е прикажана на музичкиот сајт на раперот Џеј Зи. Ники останала верна на својот секси стил, а и се придружила и Бијонсе. Погледнете го новиот провокативен спот на пејачките:
сите 9 | | | веќе видена

Вчера околу 11 часот на крстосницата ,,Дујле’’ во Штип се случи сообраќајна незгода помеѓу два автомобили со марка ,,Peugeot’’ во бела боја и неофицијално автомобил ,,Volkswagen’’. За среќа, незгодата помина само со материјална штета. Оваа крстоцницата во Штип се смета како црна точка каде се имаат случено повеќе сообраќајни насреќи. Најчестите причини за случување на незгоди се сведуваат на сообраќајната некултура на учесниците во сообраќајот, како и недоволната информираност за правилата и прописите согласно законот, вели Роберто Рогожарски претседател при општински совет за безбедност на сообраќајот. Општински совет за безбедност на сообраќајот често знаат да излезат на терен со соодветни решенија за намалување грешките кај самите учесници на сообраќајот. Со решение за нормализирање на сообраќајот токму кај крстосницата ,,Дујле’’, директорот на ЈП за патишта Стипион, Тони Јовев за Канал плус телевизија, изјави дека веќе имаат изготвено проекција за изградба на турбо кружен тек. Ваков кружен тек има само ...
| | веќе видена

Откако социјалните мрежи станаа популарни, познатите личности секојдневно преку нив комуницираат со своите фанови. Но, тоа што најчесто објавуват се слики каде го покажуваат нивното згодно тело. Тоа го прави и пејачката Емина Јаховиќ, која има 33 години и е се поубава од ден на ден. Таа редовно објавува фотографии на социјалните мрежи на радост на нејзините обожаватели, а за возврат добива многу позитивни коментари. Така и денешниот ден го започна со провокативна фотографија, крај нејзиниот базен во костим за капење и им посак добро утро на сите. Српската Пeнелопе Круз, како што многумина ја нарекуваат, и покрај тоа што два пати се има породено, има фигура на која секој може да и позавиди.
сите 7 | | | веќе видена

Сведоци сме на еден нов материјален свет, на една нова Македонија, Македонија во која повеќе никој не е спокоен и среќен како некогаш. До каде планирате да одите со политиката, со поделбатата на народот на 2 несреќни дела. Како да стигнеме до среќа во Македонија, до едно подобро утре!? Знае ли некој? Се собравме 50 илјади, 100 илјади, јаки сме ама и гневни, и едните и другите! Уште и згора на се, се случи и финале на тие Неграѓански собири, кои се претворија во шатори во буквална смисла на зборот(шатор фори). Едните 17 мај, другите 18 мај односно недела и понеделник. Што дека се собравте, за кого се собирате, зашто се делите? Во пресрет на ситуацијата, ќе го повикаме ангелот од небото да ни помогне, да не потсети како тој ја собираше цела Македонија во една вечер, но спротивно од сега, тој беше единствениот кој делеше СРЕЌА, ЉУБОВ, ХУМАНОСТ! Да, драги читатели, нашиот ангел Тоше на неговиот последен концерт(уште еден во низата хуманитарни концерти) оддржан на 5 октомври 2007 година на градскиот стадион во ...
сите 4 | | | веќе видена

Петте основни машки проблеми: 1. Гладен сум. 2. Жеден сум. 3. Таква, ако ми се падне, ќе ја искинам. 4. Девет утакмици фатив, ама една ме „заеба“. А ќе имав 100 евра. 5. Остави ме на мира. Петте главни женски проблеми: 1. Дебела сум. 2. Како да ослабам. 3. Имам мали гради. 4. Немам што да облечам. 5. Ти не ме сакаш. Толку се! Едноставно, а можеби и не… среќа
| | веќе видена

Мажите и сексот се оној дел кој жените никогаш нема да го разберат целосно. Постојано се прашуваат како да го маѓепсаат, што да направат за да го задржат подолго и како да се однесуваат така што тој да не ги напушти. Сексот е тема која не возбудува сите нас. Еве и како да дознаете од што има потреба тој според неговата возраст: Време на страста: од 20-та до 30-та година Раните 20-ти се период во кој што мажот се карактеризира со голема несигурност во себе и во сопствената сексуалност. Мажите се плашат дали ќе им се допаднат на девојките, дали ќе имаат успех во сексот и сл, и затоа избегнуваат подлабоки контакти или се впуштаат во минливи сексуални врски, без многу-многу да се врзуваат емоционално. И бидејќи нагонот на посилниот пол е најсилен во овој период, количината зазема место пред квалитетот. Како да го смените: Бидете спонтани. Дајте му чувство на сигурност и доверба. Фалете го како љубовник. Сите мажи, особено младите, се најсреќни кога се чувствуваат силни и кога се добро, а вие сте нивното ...
сите 6 | | | веќе видена

Осумнаесетгодишната Милица Лојиќ oд Бања Лука синоќа не настапи со својата група „Анџелине“ на првиот концерт во живо на „Икс-фактор“. Од продукцијата не дадоа објаснување што се случи, ниту, пак, некој воопшто ја спомна. Како да не ни била дел од музичкото шоу. Се работи за девојката која во фазата на регрутниот камп го налути Жељко Јоксимовиќ. Тој прво ја избра да биде дел од неговиот тим на девојки, но потоа два пати ја исфрли. Подоцна Тончи Хулиќ ја зеде во својот тим и ја направи дел од групата „Анџелине“. Во фазата во домовите на судиите четирите девојки добија зелена карта за финалето, но синоќа на сцената излегоа само три од нив. Според коментарите на форумот на „Икс-фактор“ , Милица наводно самата се откажала од натпреварувањето поради обврските на училиште.
сите 2 | | | веќе видена

Веб-сајтот „BuzzFeed” направил мало истражување на тема како нивните читатели го замислувале сексот кога биле деца. „Мислев кога жените сакаат деца пишуваат писмо и го горат. Тогаш духот на бебињата ќе излезе и ќе и го помириса задникот. Тоа бебе кое највеќе ќе го сака нејзиниот мирис – ќе биде нејзино.” „Кога бев дете мислев дека ако некој не пушти вода откако ќе се измочка, а некој од спротивниот пол влезе во купатило после него – ќе се создаде бебе.” „Мислев дека жените забременуваат во моментот кога ќе добијат менструален циклус, а татко на бебето би бил мажот кој седи најблиску. Кога го добив првиот менструален циклус имав 12 години и бев во Дизниленд. Најблиску до мене беше Квазимодо, а јас бев преплашена дека ќе имам грдо дете.” „Не ми се верува дека го споделувам ова, но се до 16-тата година мислев дека целиот пенис е прикриен со влакна. Целиот!” „Кога гледав момци со спуштени панталони си мислев дека имаат преголем пенис, па затоа имаат потреба да ги спуштаат своите панталони.” „Се до својата осма ...
| | веќе видена

„Ѕвездите на Гранд“ повторно ги исполнија очекувањата на сите гледачи, а Емина Туфо го освои жирито и помина понатаму. Но, потоа таа се откажа, затоа што не сакала да го потпише договорот, а Гранд продукција ги отстрани сите претходно поставени видео записи на кои се појавува. И покрај добро направената работа, во што сите гледачи се уверија, видеото на Емина и од последниот настап не е поставен на ЈуТјуб.
| | веќе видена

Горана Бабиќ и Дуња Поповиќ оваа сабота беа во дуел, па кога се појавија на големата сцена однапред се знаеше дека ќе настане хаос. Така Горана го излуде жирито со своето играње, а на камерманот најзанимливо му беше нејзиното „мешање“ со задникот. Од друга страна, Дуња и овој пат поработила на перформансот, па така жирито и публиката со овие две кандидатки беа во екстаза. Како успеаа да ја загреат атмосферата и да привлечат внимание погледнете во продолжение..
сите 2 | | | веќе видена

Мирослав Илиќ ја искористил приликата да каже што мисли за пеењето на Цеца додека ја коментирал кандидатката која пеела во манирот на најпопуларната српска пејачка. Еве како тоа го извел: „Душо моја, така можеш да пееш кога си пред 100 000 луѓе на Ушче па публиката ти помага, па се вадиш на популарност..“ Ова беше неговата најжешка провокација на сметка на Цеца досега, иако од почетокот е јасно дека тие не се сакаат баш многу.
| | веќе видена

Убавата Дајана блесна на сцената на „Ѕвездите на Пинк“. Дајана Милосављевиќ во шоуто „Ѕвездите на Пинк“ се врати со помош на бараж, но со настапот во претходната емисија тоа комплетно го оправда. Таа се претстави со песната на Брена „Пази коме завидиш“ и успеа да си обезбеди учество во наредниот круг. Марина и Цеца и поделија комплименти од срце, иако Харис се колебаше. Дајана во тесниот кус бел фустан изгледаше навистина секси и покрај трудничкото стомаче. Таа очекува бебе со кандидатот Немања Семлекан. Инаку тие на почетокот веднаш после една од емисиите на Пинк заминале директно на својата венчавка.
сите 3 | | | веќе видена

Вељко Ражнатовиќ ужива во Цирих и тоа ни помалку ни повеќе во друштво на старлетата Сораја Вучелиќ. Синот на Цеца, покрај останатото, отпатувал во Швајцарија поради концерт на неговата мајка Цеца Ражнатовиќ. Синот на Аркан се забавувал со Сораја Вучелиќ, кој во повеќе наврати сакал да ја запознае, а сега тоа му успеало. Погледнете какви фотографии прикачил на Инстаграм
сите 18 | | | веќе видена

Регулаторната комисија за енергетика на денешната седница ќе донесе нова одлука за цената на горивата на бенизнските пумпи во нашата земја. Литар гориво може да поскапе и до три денари? Минатиот понеделник нафтените деривати поскапеа за 3 денари по литар па сега ЕУРОСУПЕР 95 се продава за 72 денари по литар, 98 октанскиот е два денари поскап, а дизелот се точи за 57,5 денари по литар.
сите 63 | | | веќе видена

Ја сретнав сосема случајно, а останав со неа намерно. Се запознавме во погрешно време, на погрешно место, но се покажа дека сме вистинските. Впрочем јас мислев дека таа е минлива авантура, но подоцна сфатив дека е тоа што сум го барал со години во една девојка. Таа беше грижлива, внимателна и ме ценеше, повеќе отколку што се ценев самиот, а можеби и неа покрај мене. Еден ден ме праша кои се моите соништа. Ме збуни со прашањето и ја прашав зошто ме прашува такво прашање. Ми рече дека не сака да биде со некој што нема цел во животот и соништа кои не планира да ги оствари. За прв пат почувствував страв да не ја изгубам, сфатив дека сум ја засакал за сето ова време поминато заедно. Изгледа грижата, вниманието и нејзината љубов ми годеа. И одговорив дека имам соништа и цели кои сакам да ги остварам, но не верувам дека сум способен да го сторам тоа. Бев искрен. Таа ме потапка по рамото и ми рече дека треба да започнам да верувам во себе и да пробам да постигам успех, едноставно да ги следам соништата и да ...
сите 2 | | | веќе видена

next