ТВ Нова

Очекуваме од властите во Скопје, конечно да се охрабрат и јавно да објават која ќе биде придавката во сложеното име и тоа им го објаснат на граѓаните, вели ...
сите 549 | | | веќе видена

Владата на Република Македонија е посветена на градење доверба со Владата на Република Грција, со јасна цел достоинствено да се решат отворените прашања на ...
сите 390 | | | веќе видена

Македонија е бугарска и грците немаат никаква основа да ги прават тие протести. Тие се окупатори таму, вели бугарскиот европратеник од редовите на ВМРО-БНД, ...
сите 24 | | | веќе видена

Новото име целосно да се усвои и за внатрешна и за надворешна употреба, но по интеграцијата во ЕУ; не постои задолжителна промена на уставот; Нимиц ја ...
сите 29 | | | веќе видена

Продолжувам, со мирна совест и одговорност, да преговарам за доброто на татковината“, напиша грчкиот шеф на дипломатијата Никос Коѕијас на Твитер по вчерашните ...
сите 31 | | | веќе видена

Вицепремиерот за европски прашања Бујар Османи коментирајќи ги протестите што се одржаа вчера во Атина, оцени дека се дел од јавната политичка дебата која се ...
сите 36 | | | веќе видена

Албанците не се во статична ситуација, ниту пак во хибернација како што сакаат да се претстават на домашната и меѓународната јавност. Албанците се политичка и ...
сите 5 | | | веќе видена

Дали производствто на афион може да биде спас за македонската економија.Оваа, сега забравена култура некогаш била многупрофитабилна, а денес сосема исчезната ...
сите 2 | | | веќе видена

Ставот на Нимиц разочарува во однос на прашањето за името и неговата улога како посредник одговорен пред Обединетите нации!“ – ова го изјави за проектот „ Сита ...
сите 41 | | | веќе видена

Нема да прифатиме промена на Уставот со цел промена на името на Република Македонија. Ова е ставот на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски и неговата ...
сите 187 | | | веќе видена

Казината и обложувалниците минимум 300 метри подалеку од училиштата а оние кои веќе се наоѓаат на помала одалеченост ќе мора да се затворат, вака предвидуваат ...
сите 14 | | | веќе видена

next