ТВ Нова

Бугарскиот патријарх Неофит во врска со иднината на приближувањето меѓу Бугарската православна црква и Македонската православна црква-Охридска архиепископија ...
сите 7 | | | веќе видена

Народно движење за Македонија се преименува во Единствена Македонија, ќе се залагаме за Сојуз со Русија и членство во Еворазиската унија Во изјава за ...
сите 46 | | | веќе видена

ДЕНЕСКА ПРЕД СОБРАНИЕТО НА РЕПУБЛИКА МАКЕДОНИЈА СЕ ОДРЖА ПРОТЕСТ ПРОТИВ ПРОМЕНА НА ИМЕТО И ЗАКОНОТ ЗА УПОТРЕБА НА ЈАЗИЦИТЕ ОРГАНИЗИРАН ОД ЗДРУЖЕНИЕТО ...
сите 81 | | | веќе видена

Според добро информирани извори, јасно е дека за време на минатонеделните средби на грчкиот премиер Алексис Ципрас со шефот на грчката дипломатија Никос Коциас ...
сите 16 | | | веќе видена

Порака дека Атина бара едно име кое ќе важи и за внатрешна и за билатерална и за употреба во ОН упатува грчкиот премиер преку интервјуто под наслов „Ако постои ...
сите 80 | | | веќе видена

По подолго време со изјава за медиумите се јави и поранешниот грчки премиер Костас Караманлис во чие време Грција постави вето за Македонија за приемот во НАТО ...
сите 2 | | | веќе видена

Атмосферата во Солун полека се загрева.Илјадиници демонстранти од цела Грција пристугнуваат на големиот протест за како што го нарекуваат одбрана на ...
сите 175 | | | веќе видена

Во одговор на прашањето што може да се очекува во блиска иднина во однос на приближувањето меѓу Бугарската православна црква и Македонската православна ...
сите 15 | | | веќе видена

Под паролата: “Никој не смее да го узурпира светото име Македонија” денеска во Солун се одржува голем протест.За поголема масовност, грчките медимуи пишуваат ...
сите 174 | | | веќе видена

Според грчкиот премиер Алексис Ципрас македонската нација не постоела никогаш.Ова го вели во интервјуто за грчкиот весник „Етнос“ кое целосно ќе биде објавено ...
сите 361 | | | веќе видена

Не навлегувам во идентитетот на државата, туку го зајакнувам. Вие имате силен идентитет, не само од осамостојувањето, туку и од време на поранешна Југославија ...
сите 206 | | | веќе видена

Македонска нација не постоела никогаш, вели грчкиот премиер Алексис Ципрас за неделното издание на весникот „Етнос“, според порталот Њуз 24/7. Ципрас, во ...
сите 234 | | | веќе видена

next