ТВ Нова

Во рамките на посетата на делегацијата на ВМРО-ДПМНЕ во Брисел, лидерот на партијата Христијан Мицкоски оствари средба со еврокомесарот Јоханес Хан. На ...
сите 153 | | | веќе видена

Добро е што започнаа разговорите со опозицијата за постигнување консензус во државата во однос на спорот за името во пресрет на посетата на медијаторото на ОН ...
сите 79 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев денска нагласи дека поддржува организирање на референдум за името. Наспроти тоа коалицискиот партнер ДУИ смета дека името треба да се реши ...
сите 27 | | | веќе видена

Грчкиот претседател Прокопис Павлопулос во однос на Македонија рече дека Атина подржува европска перспективна, но и интеграција во НАТО, но „за ова предуслов ...
сите 88 | | | веќе видена

Еден од основните постулати на Европската Унија и НАТО е владеењето на правото. Македонија не може да напредува во евро-атланските интеграции се додека е ...
сите 122 | | | веќе видена

Судењето за „Поткуп“ во кое обвинет е премиерот Зоран Заев, што денеска требаше да се одржи во Кривичниот суд, е одложено за 26 февруари на барање на јавен ...
сите 195 | | | веќе видена

Иако на видео снимката која беше пбјавена во јавноста на која се гледа дека илјадници од амандманите поднесени од ВМРО-ДПМНЕ до Собраниските служби а во врска ...
сите 258 | | | веќе видена

Медијаторот на обединетите нации за спорот со името меѓу Македонија и Грција, Метју Нимиц денеска ја почнува посетата на Атина, во рамки на обновените ...
сите 378 | | | веќе видена

Aмандмани поднесени на законот за двојазичност беа расфрлани околу Собранието. Тоа е факт кој го виде целокупната јавност. Ниту СДСМ ниту владејачкото ...
сите 304 | | | веќе видена

Некој од Собраниските служби вчера ги фрли амандманите на ВМРО-ДПМНЕ поднесени во врска со неуставниот закон за двојазичност. Кому му сметаат амандманите на ...
сите 280 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во прва работна посета на највисоко можно ниво на Брисел. Мицкоски заедно со потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, ...
сите 198 | | | веќе видена

Средбата беше од очекуван информативен карактер, министерот Димитров и премиерот Заев не информираа за текот на разговорите, преговорите, изјави лидерот на ...
сите 108 | | | веќе видена

Се обврзувам дека во следниот период со патриотска одговорност ќе се стремам кон заемно прифатливо решение на прашањето за името, рече грчкиот премиер Алексис ...
сите 107 | | | веќе видена

По 25 преговори за името функцијата преговарач замина во историјата.Она што премиерот Заев го најави на средбата со неговиот грчки колега Ципрас ќе се примени ...
сите 611 | | | веќе видена

Средбата беше од очекуван информативен карактер, министерот за надворешни работи Никола Димитров и премиерот Зоран Заев нѐ информираа за текот на разговорите, ...
сите 110 | | | веќе видена

next