ТВ Нова

Министерството за надворешни работи на Шпанија синоќа соопшти дека побарало од севернокорејскиот амбасадор до крајот на месецот да ја напушти земјата поради ...
сите 246 | | | веќе видена

Американската Администрација го повлече предлогот да се дозволи на обезбедувањето на турскиот претседател Реџеп Тајип Ердоган да купи оружје од американско ...
сите 47 | | | веќе видена

Долго време размислував дали и како да се огласам до светот и до сите оние кои ја гушат Македонија и македонската вистина! – пишува новинарот Слободан Томиќ, ...
сите 3 | | | веќе видена

„Благодарение на политичката ситуација којашто не пополека туку би рекол со забрзани чекори се стабилизира, државата веќе ја остави зад себе кризата“, изјави ...
сите 4 | | | веќе видена

„Ако имате потреба барем од две партии за да некако функционира Парламентот, и меѓу тие две партии односот се нарушува очигледно е дека СДСМ се обидува да ја ...
сите 4 | | | веќе видена

„Многу е тешко било која Влада да функционира во сегашниот соодност во Парламентот“, изјави политичкиот аналитичар Владимир Божиновски во „Аргументи“ на ТВ ...
сите 4 | | | веќе видена

Предупредување за тропска бура е објавено за дел од американската област Нова Англија, додека ураганот Хосе се приближува кон североисточниот брег на САД. ...
сите 37 | | | веќе видена

Претседателите на Кина и на САД, Си Џинпинг и Доналд Трамп денеска се договорија максимално да го засилат притисокот врз Северна Кореја со цел Пјонгјанг ...
сите 246 | | | веќе видена

next