ТВ Нова

Поради најавениот ридски натпревар во автомобилизам, што треба да се одржи задутре на Водно, викендов СВР Скопје ќе воспостави посебен сообраќаен режим за ...
сите 95 | | | веќе видена

Што му згреши Македонија и народот на Зоран Заев за вака да се одмаздува? Прашањето не е само реторичко. Прашањето е суштинско бидејќи хаосот што го креира ...
сите 50 | | | веќе видена

Сите војници и старешини кои учествуваа и помагаа во гасењето на пожарите ќе бидат парично наградени, најави денеска министерката за одбрана Радмила Шекеринска ...
сите 454 | | | веќе видена

Претседателот на Република Македонија Ѓорге Иванов денеска испрати писмо со сочувство до Неговото величество , Фелипе VI , Крал на Кралството Шпанија, по повод ...
сите 367 | | | веќе видена

next