ТВ Нова

Македонскиот премиер Зоран Заев започна со виткање на кичмата и откажување од сè што е македонско. По средбата со грчкиот колега Алексис Ципрас во Давос, Заев ...
сите 155 | | | веќе видена

Грчкиот премиер Алексис Ципрас кажа дека преговарачкиот процес се приближува кон крајот и дека решението за името треба да важи ерга омнес по денешната средба ...
сите 113 | | | веќе видена

Дрски, арогантни, самобендисани, безобразни, невоспитани, некултурни, без елементарна почит кон домашната научна и стручна фела…ова се накратко основните ...
сите 44 | | | веќе видена

Инаетењето на предлагачите на сила да го истуркаат неуставниот закон за двојазичност не е на штета само на ВМРО-ДПМНЕ, туку на Република Македонија. Одлуката ...
сите 495 | | | веќе видена

Министерството за образование и наука предлага брза корекција на утврдени грешки во учебниците за основно и средно образование. Предлогот за измени во Законот ...
сите 47 | | | веќе видена

Македонија ги доби противниците од премиерното издание на „Лигата на нации“ која стартува наесен. Тоа се Ерменија, Лихтанштајн и Гибралтар. Главен ривал за ...
сите 43 | | | веќе видена

Вистинската зима конечно пристигна во земјава. Температури и до минус 11 предвидуваат метеоролозите за наредните денови. И порај тоа што дневните ќе бидат во ...
сите 7 | | | веќе видена

Maкедонската ракометна репрезентација вечерва ќе го има најважниот натпревар на Европското првенство.Доколку ја совладаме Чешка ќе бидеме блиску до историската ...
сите 73 | | | веќе видена

next