ТВ Нова

Мерката на Владата која треба да се спроведе преку Министерството за труд и социјална политика (МТСП) и од 1 септември градинките да работат во две смени е ...
сите 161 | | | веќе видена

Во заедничка и координирана акција на одделот за криминалистичка полиција пресечен е меѓународен канал за транспорт на наркортична дрога, при што се пронајдени ...
сите 23 | | | веќе видена

Против 75-годишна скопјанка е поднесена кривична пријава поради основано сомнение дека сторила кривично дело „предизвикување општа опасност“. Таа е осомничена ...
сите 76 | | | веќе видена

Животот секогаш не носи во различни ситуации, но едно е сигурно дека никогаш не знаеме каде и во кое време ќе се најдеме и дали ќе добиеме уште една шанса за ...
сите 152 | | | веќе видена

Работевме и ќе продолжиме да работиме во служба на граѓаните за подобрување на условите за живот, преку подобрување на патната инфраструктура, комуналиите, ...
сите 23 | | | веќе видена

Лидерот на германските социјалдемократи, Мартин Шулц најави отстранување на американското нуклеарно оружје од Германија, доколку ги добие претстојните избори ...
сите 28 | | | веќе видена

Израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху денеска, на состанокот со рускиот претседател Владимир Путин, изјави дека засилувањето на иранските сили во Сирија ...
сите 21 | | | веќе видена

СДС без никаков срам ги лаже пензионерите во Република Македонија. Пензионерите од септември нема да добијат покачување за 2.100 денари како што ги лажеа, туку ...
сите 216 | | | веќе видена

Македонскиот премиер Зоран Заев и српскиот претседател Александар Вучиќ денеска телефонски разговараа за новонастанатата состојба во односите меѓу Македонија и ...
сите 477 | | | веќе видена

Движењето на слободни граѓани на Саша Јанковиќ упати критики за надворешната политика на српскиот претседател Александар Вучиќ, нарекувајќи ја „политика на ...
сите 267 | | | веќе видена

Претставници од Канцеларијата за „Креативна Европа – Култура и Медиа“ при Министерството за култура и Агенцијата за филм на Република Македонија денеска имаат ...
сите 69 | | | веќе видена

По направените персонални промени, Општинската изборна комисија (ОИК) – Кочани ги започна подготовките за Локалните избори 2017, информираше денеска ...
сите 43 | | | веќе видена

Континуираната, одговорна и транспарентна работа се карактеристика и на вториот мандат на моето раководење со општина Маврово и Ростуше. Заедно со Советот, ...
сите 33 | | | веќе видена

До декември се очекува да биде изработена драфт верзија на националната стратегија за соработка со дијаспората по што ќе следува јавна расправа во која ќе ...
сите 37 | | | веќе видена

Државната комисија за спречување на корупција (ДКСК) на денешната јавна седница донесе одлука да отвори предмет за поднесениот приговор од страна на Љупчо ...
сите 83 | | | веќе видена

next