ТВ Нова

Собраниската Комисија за политички систем и односи меѓу заедниците денеска треба да ја продолжи расправата за Предлог законот за употреба на јазиците, во прво ...
сите 222 | | | веќе видена

Собранието на Република Македонија денеска треба да ја продолжи 13. седница на која на дневен ред се интерпелациите за работата на министрите за земјоделство, ...
сите 46 | | | веќе видена

Сообраќајот на државните патишта се одвива пo влажни коловози. ИЗВЕСТУВАЊЕ: Од 19.30 часот на магистралниот пат Скопје – Долно Блаце кај м.в„Вражји вир“ ...
сите 92 | | | веќе видена

Амбасадата на САД денеска организира крводарителска акција и акција за собирање на прехранбени продукти и облека по повод Националниот ден на служба и ...
сите 40 | | | веќе видена

Во организација на Одделението за Креативна Европа – потпрограма Култура при Министерството за култура на Република Македонија, а во соработка со Канцеларија ...
сите 7 | | | веќе видена

Собранието на Република Македонија не ја прифати интерпелацијата за работата на министерот за надворешни работи Никола Димитров, поднесена од пратениците на ...
сите 47 | | | веќе видена

next