ТВ Нова

Во рамките на одбележувањето на Европската недела на превенцијата на ракот на грлото на матката од Министерството за здравство соопштија дека лани во ...
сите 53 | | | веќе видена

Грчката телевизија „Action 24 “ открива кој е предлогот на шефот на дипломатијата Никос Коѕијас што бил претставен на посредникот Метју Нимиц на средбата во ...
сите 649 | | | веќе видена

Невнимателно и несовесно работење е причината поради која Владата го разрши директорот на Агенцијата за туризам Александар Донев. Пред само два месеци ...
сите 18 | | | веќе видена

АЕРОЗАГАДУВАЊЕТО ПРОДОЛЖУВА И ДЕНЕСКА. НАЈГОЛЕМА КОНЦЕНТРАЦИЈА НА ЗАГАДУВАЊЕ ИМА ВО СКОПЈЕ, КАЈ РЕКТОРАТОТ СО 258 МИКРОГРАМИ НА МЕТАР КУБЕН, МИЛАДИНОВЦИ 229, ...
сите 2 | | | веќе видена

– Премиерот Зоран Заев денеска изјави дека постои дилема дали новиот Клинички центар во Скопје да се гради на постојната локација или на нова која би била во ...
сите 20 | | | веќе видена

Браќа и сестри, нашата најголема борба е борбата за Македонија. Борба за подобар животен стандард, за среќни утра и насмеани луѓе, пишува на својот ФБ профил ...
сите 133 | | | веќе видена

Професорката Билјана Ванковска на својот фејсбук профил пишува за неодговорноста на власта кон државните интереси. Ванковска пишува дека од преговорите за ...
сите 5 | | | веќе видена

НАТО ќе испрати покана на Македонија за членство во Алијансата по заеднички договореното решение за спорот за името во рамки на ОН, изјавигенералниот секретар ...
сите 54 | | | веќе видена

Се уште не е решен случајот со родилката која почина во приватната болница во Скопје. Двајцата анестезиолози од КАРИЛ се отстранети од работа, а едниот од нив ...
сите 31 | | | веќе видена

– Медијаторот на ОН во спорот за името Метју Нимиц по посетата на Атина, денеска доаѓа во Скопје на дводневни разговори со македонскиот државен врв. Нимиц, ...
сите 401 | | | веќе видена

next