ТВ Нова

Иако ветуваа чуда Владата на СДС за 100 дена не направија никакво помрднување на евроинтеграциите. Единствено што направија е пазар со државните и националните ...
сите 135 | | | веќе видена

Обединетата македонска дијаспора и Форумот за демократска Македонија на вчерашните средби со висока владина делегација во Њујорк искажаа задоволство од ...
сите 140 | | | веќе видена

За подобрување на капацитетот на земјоделскиот сектор кон влијанието на климатските промени, потребно е соодветно прилагодување на политиките и програмите на ...
сите 39 | | | веќе видена

Закажаното прво рочиште од повторениот процес за убиството на охриѓанецот Димитар Матилоски денеска не се одржа во Основниот суд во Охрид, поради непојавување ...
сите 35 | | | веќе видена

Од година во година расте процентот на спроведување на дадените препораки од Државниот завод за ревизија (ДЗР) кај институциите . Околу 70 отсто од препораките ...
сите 12 | | | веќе видена

Пониски температури дури и за 10 степени нè очекуваат до крајот на неделата. Дневните температури се очекува да достигнат до 12 степени, велат од УХМР. Честите ...
сите 13 | | | веќе видена

Собранието на Република Македонија по паузата ја продолжи расправата по дополнувањата на Законот за исплата на плати поднесен од опозицијата со кој се предлага ...
сите 124 | | | веќе видена

Генералниот секретар на Владата на Република Македонија, Драги Рашковски се уште молчи за своето незаконско, криминално и недомаќинско работење, вели Бојан ...
сите 46 | | | веќе видена

next