ТВ Нова

Спасувачки екипи и граѓани ја продолжуваат потрагата по преживеани од разорниот земјотрес што го погоди Мексико, во кој загинаа повеќе од 248 луѓе. Локални ...
сите 231 | | | веќе видена

Илија Нестороски му донесе победа на Палермо против Перуџа со гол од пенал постигнат во 81 минута од натпреварот со што Палермо и натаму е без пораз во Серија ...
сите 19 | | | веќе видена

Во првата фудбалска лига денеска се играат средбите од 6. коло, дербито се игра во Струмица меѓу Академија Пандев и Пелистер, од овој натпревар ќе можете да ...
сите 101 | | | веќе видена

Дејан Јовановски на денешната трибина „Отворено со Комисијата за надворешна политика на ВМРО-ДПМНЕ“ истакна дека Владата на СДСМ откако е на власт сака да ...
сите 4 | | | веќе видена

Претседателот на Владата на Република Македнија, Зоран Заев, придружуван од министерот за надворешни работи, Никола Димитров, денеска во Њујорк се сретна со ...
сите 303 | | | веќе видена

„Концептот што сака сегашната власт да го наметне и трансформира надвор во прогонот нема да им успее затоа што во нас луѓето коишто се надвор од Македонија ...
сите 8 | | | веќе видена

„Изненаден сум од формирањето на друштвото „Форум за демократска Македонија“ затоа што тоа беше формирано со самото формирање на новата Влада“, изјави ...
сите 8 | | | веќе видена

Владата на ВМРО-ДПМНЕ не само што беше сконцентрирана на политичкиот дел во водењето на дипломатски односи со соседните држави имаше и еден сегмент на ...
сите 17 | | | веќе видена

Боро Мирчески на денешната трибина „Отворено со Комисијата за надворешна политика на ВМРО-ДПМНЕ“ истакна дека одлика на Владата предводена од ВМРО-ДПМНЕ беше ...
сите 4 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски и членови ма ИК на ВМРО ДПМНЕ денес (19 септември 2017та година) оствари средба со амбасадорите на земјите членки ...
сите 74 | | | веќе видена

next