ТВ Нова

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски заедно со потпретседателот Александар Николоски и членот на Извршниот Комитет Владимир Ѓорчев при посетата на ...
сите 152 | | | веќе видена

Непосредно пред доаѓањето со посредникот Метју Нимиц во Атина, министерот за надорешни работи Никос Коѕијас откри дека Грција ќе и достави на нашата земја ...
сите 460 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски вчера заедно со потпретседателот Александар Николоски и членот Извршниот комитет Владимир Ѓорчев остварија ...
сите 151 | | | веќе видена

Во екот на обидите за премостување на деценискиот јаз меѓу Македонија и Грција, едно од најзначајните прашања кое ја дели јавноста е и потребата за распишување ...
сите 8 | | | веќе видена

Министерот за надворешни работи на Албанија Дитмир Бушати најави дека се отвора можност Албанците од Чемерија да си ги повратат своите имоти во Грција кои им ...
сите 55 | | | веќе видена

Лидерот на Независни Грци, коалицискиот партнер во грчката Влада и актуелен министер за одбрана, по заедничкиот состанок на парламентарната група и на ...
сите 121 | | | веќе видена

Ова е клучен период за евроинтегративните процеси на Македонија, кога се очекуваат и датумите за одредување на напредокот на земјата на европски план. До 2025 ...
сите 58 | | | веќе видена

Предлози за името, иредентизмот, меѓународни и регионални односи на Македонија и мерки за позитивна агенда се четирите точки на нацрт спогодбата што Грција кон ...
сите 543 | | | веќе видена

Несекојдневни настани во скопските клиники. Родилка од Скопје ја напуштила Клиниката за гинекологија со туѓо новороденче. Кога влегла во автомобилот со ...
сите 112 | | | веќе видена

Комплетно нова регулатива со која драстично ќе бидат подобрени правата на граѓаните за заштита на личните податоци е предвидена со новиот закон што во земјите ...
сите 9 | | | веќе видена

Проценка дека постои приближување на позициите на владата со дел од грчките партии, а со тоа и дека евентуалниот договор ќе биде изгласан во грчкиот парламент, ...
сите 430 | | | веќе видена

Законот за јазици е сепаратистички и ќе предизвика меѓуетничка омраза – сметаат организаторите на денешниот предупредувачки протест пред Собранието на ...
сите 39 | | | веќе видена

next