ТВ Нова

Претседателот на најголемата грчка политичка партија Нова демократија, по средбата со грчкиот премиер, ја отфрли можноста да и даде поддршка на Владата за ...
сите 135 | | | веќе видена

Познато времето, местото, темата и форматот на највениот состанок на државниот врв. Денеска точно во 18 часот во Клубот на пратениците, претседателот Иванов, ...
сите 613 | | | веќе видена

Дурловски и Бошковска непотребно ќе се држат во куќен притвор, како што непотребно јавното обвинителство два месеци се изживуваше со нив. Аргументи дека ќе го ...
сите 137 | | | веќе видена

Повеќе од еден милион годишно луѓе чекаат пресадување на органи кои се набавуваат од легалниот и од илегалниот пазар.Па еве како стојат цените на органите и за ...
сите 7 | | | веќе видена

Унгарски портал „888” објавува дека Зоран Заев е човек на Сорос и тоа во текот на изминатите неколку години сè повеќе се гледа во несреќната балканска земја. ...
сите 9 | | | веќе видена

Овој закон излегува целосно од сферата на јазичните права на малите заедници и агресивно удира/ги оштетува стекнатите права на етничките Македонци и на сите ...
сите 33 | | | веќе видена

Владини претставници, претставници на еврејската заедница, дипломати, научници по повод Меѓународниот ден на Холокаустот им оддадоа почит на евреите ...
сите 26 | | | веќе видена

„Киро Глигоров“ е еден од најсериозните предлозите за преименување на аеродромот во Скопје. Како што дознава Тв Нова од партиски извори, немањето на договор со ...
сите 76 | | | веќе видена

next