ТВ Нова

Францускиот претседател Емануел Макрон денеска во Њујорк изрази разочарување поради одлуката на САД за повлекување од Договорот за климата, што беше постигнат ...
сите 46 | | | веќе видена

Претседателот на Владата на Република Македонија Зоран Заев, придружуван од министерот за надворешни работи Никола Димитров и министерот задолжен за дијаспора ...
сите 140 | | | веќе видена

Американскиот претседател Доналд Трамп денеска во Њујорк изјави дека САД нема да имаат избор освен целосно да ја уништат Северна Кореја, ако Пјонгјанг ги ...
сите 246 | | | веќе видена

Генералниот секретар на Обединети нации, Антонио Гутереш денеска изјави дека стравувањето на светот од избувнување на нуклеарна војна е на највисоко ниво во ...
сите 246 | | | веќе видена

Припадници на сириските владини сили и нивните руски сојузници денеска бомбардираа две провинции, што се наоѓаат во една од зоните за деескалација во Сирија, ...
сите 29 | | | веќе видена

Времето утре во Македонија ќе биде променливо облачно и посвежо со повремен локален дожд, на места проследен со ретки грмежи и со засилување на ветерот. Повеќе ...
сите 336 | | | веќе видена

Собранието денеска ја продолжи 12. седница на која се донесе закон за материјално обезбедување на невработените лица поради приватизација на претпријатијата со ...
сите 124 | | | веќе видена

Од наредниот месец граѓаните се ослободени од плаќање на радиодифузна такса, минималната плата ќе изнесува 12.000 денари, а повеќе од 3.000 стечајни работници ...
сите 215 | | | веќе видена

Во врска со реакцијата од Народниот правобранител дека на ученички од ОУ „Братство и единство“ во Охрид им било забрането да посетуваат настава зашто носеле ...
сите 51 | | | веќе видена

Претставникот на УНИЦЕФ Бенџамин Перкс до сите политички партии и гласачи упати повик да дадат централно место на состојбата со децата во демократската дебата ...
сите 13 | | | веќе видена

Стартување на моторот и веднаш придвижување, правилно менување на брзините, возење со константна брзина и држење растојание помеѓу возилата, правилен товар… се ...
сите 18 | | | веќе видена

next