ТВ Нова

Одговор на Министерот за надворешни работи на Руската Федерација, г-дин Сергеј Лавров, на прашањето на грчкиот новинар за проблемот со името, објави вчера ...
сите 28 | | | веќе видена

Апелациониот суд Скопје, по одржаната затворена седница денеска донесе одлуки со кои ги одби како неосновани жалбите на обвинетите и ги потврди решенијата на ...
сите 184 | | | веќе видена

СДСМ спротивно на ставот на експертите, голем број општествени чинители и без присуство на опозицијата во Собранието, одлучи на своја рака, заради нивни ...
сите 195 | | | веќе видена

Република Македонија и Република Бугарија поаѓајќи од заедничкиот стремеж за понатамошен развој на добрососедството, пријателството и соработката меѓу двете ...
сите 44 | | | веќе видена

Потресот со законот за употреба на јазиците, односно законот за употреба на албанскиот јазик како втор службен јазик (според членот еден став два од текстот) ...
сите 219 | | | веќе видена

Пратениците на денешната 30. собраниската седница со 61 глас „за“ и еден „воздржан“ го изгласаа Предлог-законот за ратификација на Договорот за пријателство, ...
сите 231 | | | веќе видена

Медијаторот на Обединетите нации во преговорите за името меѓу Република Македонија и Република Грција, Метју Нимиц во интервју за грчката национална телевизија ...
сите 344 | | | веќе видена

Премиерот на Албанија, Еди Рама, го оцени усвојувањето на законот за употреба на јазиците во Република Македонија како голем настан, кој што пред неколку ...
сите 33 | | | веќе видена

Македонската ракометна репрезентација вечерва во Загреб против Црна Гора ќе го игра својот втор натпревар на Европското првенство во Хрватска. Македонија имаше ...
сите 122 | | | веќе видена

next