ТВ Нова

Во интервју за грчката телевизија Алфа, македонскиот премиер, Зоран Заев изразил оптимизам дека двете страни можат да најдат решение на проблемот со името до ...
сите 297 | | | веќе видена

Оптимизам и убеденост дека и двете страни имаат капацитет и можат да најдат решение на проблемот со името до крајот на првата половина на 2018, изрази ...
сите 298 | | | веќе видена

Во Македонија е узурпирана државата и укинато е владеењето на правото. Во Македонија денес сеуште има почитички затвореници. Уметници, интелектуалци и ...
сите 346 | | | веќе видена

Христос се роди!!! Нека е за многу години Божиќ. Да донесе одлично здравје за секого, многу успеси и радосни моменти, мир и среќа во секој дом, напиша ...
сите 6 | | | веќе видена

Претседателот на партијата ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски по утринската литургија изјави дека по традиција, години наназад тој овој ден го поминувал во ...
сите 16 | | | веќе видена

Терминот Македонија со одредница во рамки на сложено име, но на македонски, без превод на другите јазици е она што во Грција се споменува како можно решение на ...
сите 269 | | | веќе видена

Албанец од Македонија, кој со своето семејство живеел во Италија, го усмртил своето петгодишно дете со давење. Како што пренесуваат албанските медиуми, таткото ...
сите 13 | | | веќе видена

Грчките новинари од Солун, ја искористија можноста додека, солунскиот митрополит Антимос, солунскиот градоначалник Бутарис и министерката за областите ...
сите 36 | | | веќе видена

Со директорот на Македонската филхармонија Виктор Илиевск и разговараме за Македонската филхармонија, новата зграда која е гордост на сите и за плановите во ...
сите 24 | | | веќе видена

Грчки здруженија кои собираат потписи за терминот „Македонија“ да не биде вклучен во името, преку социјалните мрежи најавуваат протест во Солун на 21 јануари. ...
сите 7 | | | веќе видена

„Северна Македонија“, „Горна Македонија„ и „Нова Македонија“ (на македонски без превод) се трите имиња според грчкиот весник „Real news“, што ќе се најдат на ...
сите 193 | | | веќе видена

Претседателот на Република Македонија, Ѓорге Иванов, упати честитка до поглаварот на Македонската православна црква – Охридска архиепископија, архиепископот ...
сите 107 | | | веќе видена

next