ТВ Нова

Дурловски, Илиевски, Јовановски, Чавков, Дамовски и останатите притворени патриоти не се терористи! Пратениците на ВМРО ДПМНЕ и полициските службеници не се ...
сите 184 | | | веќе видена

Република Северна Македонија, Горна, Вардарска се предлозите кои посредникот Нимиц ги доставил на предлозите до преговарачите Наумовски и Василакис. Сите овие ...
сите 22 | | | веќе видена

Генералниот секретар на НАТО Јенс Столтенберг денеска изјави дека Алијансата нема план „Б“ за влез на земјата во НАТО и оти спорот за името со Грција мора да ...
сите 50 | | | веќе видена

Првото место во групата и пласманот во втората фаза нашите ракометари го прославија заедно со навивачите. Погледнете каква беше атмосферата и како „Фалангата“ ...
сите 10 | | | веќе видена

Медијаторот Метју Нимиц вчера на преговорите доставил неколку предлози за името и во сите нив фигурира терминот Македонија.Според грчките медиуми, тоа се Нова, ...
сите 26 | | | веќе видена

Пратениците на бугарскиот парламент во две читања едногласно го ратификуваше Договорот за пријателсво, добрососедсво и соработка меѓу Република Бугарија и ...
сите 47 | | | веќе видена

next