ТВ Нова

Својот потег шефот на државата го навести во годишното обраќање до пратениците, а оттогаш голем дел од јавноста, стручна и обична се изјасни против спорниот ...
сите 296 | | | веќе видена

„За да имаме прифатливо решение, сигурно дека треба да се согласи и опозицијата. Tреба да има политичка и национална согласност на заедниците, особено меѓу ...
сите 25 | | | веќе видена

Инсириран од големата поддршка за македонската репрезентација, ЕХФ изработи специјално видео во која главни јунаци се навивачите. Цела Европа е инспирирана од ...
сите 22 | | | веќе видена

По природа сум оптимист, а во случајов сум оптимист со грижи, вели македонскиот министер за надворешни работи Никола Димитров во изјава за Дојче веле, запрашан ...
сите 219 | | | веќе видена

Mедијаторот на Обединетите нации Метју Нимиц, во интервју за грчката телевизија „Антена“, истакнал дека терминот „Македонија“, ќе биде дел од предлозите за ...
сите 219 | | | веќе видена

Македонската ракометна репрезентација против актуелниот европски шампион Германија вечерва ќе го одигра последниот меч од првата фаза на шампионатот во ...
сите 52 | | | веќе видена

Иако владата најавуваше дека во преговорите за спорот за Грција сака да биде транспарентна и дека ќе разговара и со опозицијата тоа остана само на зборови. ...
сите 145 | | | веќе видена

Претничката група на ВМРО ДПМНЕ во четврток се враќа во Собрание, но само за да присустува на обраќањето на генералниот секретар на НАТО Јенс Столтенберг. ...
сите 85 | | | веќе видена

На 1.500 полицајци не им се исплатени прекувремените часови, обвини денеска Независниот Полициски Синдикат. Претседателот на синдикатот Гоце Делчев изјави дека ...
сите 29 | | | веќе видена

Договорот за пријателство, добрососедство и соработка меѓу Бугарија и Македонија гарантира долгорочно градење пријателски односи меѓу двете земји, оцениле ...
сите 88 | | | веќе видена

Претседателот на државата да не го потпише Указот за прогласување на Законот за јазици усвоен деновиве во Собранието, а пратениците да не гласаат за овој закон ...
сите 301 | | | веќе видена

Јавното обвинителство втор месец не презема никакви дејствија во истрагата што се води по политички монтираниот случај за тероризам. Ниту се повикуваат и ...
сите 174 | | | веќе видена

next