ТВ Нова

Владата сака и ќе направи сѐ што може за да се реши прашањето со името на ПЈРМ без да ги стави во опасност националните интереси, вели портпаролот на грчката ...
сите 28 | | | веќе видена

Генералниот секретар на НАТО Јенс Столтенберг се сретна со министерот за надворешни работи на Македонија Никола Димитров, со што ги почна средбите со државниот ...
сите 269 | | | веќе видена

Посредникот на ОН во разговорите за името Метју Нимиц изјави дека решение за спорот за името е на повидок со што ќе се стави крај на 27-годишниот спор меѓу ...
сите 123 | | | веќе видена

Македонскиот претставник во разговорите за името, амбасадорот Васко Наумовски по последната рунда разговори во Њујорк вечерва изјави дека предлозите изнесени ...
сите 123 | | | веќе видена

Чесно и одговорно ја вршев функцијата градоначалник на Крива Паланка, кривичните пријави се класична хајка и политички прогон кон сите градончанци на ...
сите 2 | | | веќе видена

Со новиот Закон за јазиците, албанскиот јазик не е официјален само во меѓународната употреба, туку на цела територија на Македонија, во сите државни институции ...
сите 21 | | | веќе видена

Посредникот Метју Нимиц ги разби дилемите на македонските власти дека ќе преговара само за името и дека нема да се чепкаат идентитетските прашања. Тој е јасен ...
сите 79 | | | веќе видена

next