Телеграф

Билетите ќе бидат по цена од 2.500 и 3.000 денари и може да се набават на билетарницата во Дом на АРМ, секој ден од 10 до 16 часот Македонската филхармонија соопшти дека од денеска ќе бидат пуштени во продажба билетите за свеченото отворање на нејзината нова концертна сала на 21 мај. Билетите ќе бидат по цена од 2.500 и 3.000 денари и може да се набават на билетарницата во Дом на АРМ, секој ден од 10 до 16 часот. Концертот со кој ќе се одбележи отворањето на новиот музички храм на Македонската филхармонија ќе се одржи на 21 мај
сите 42 | | | веќе видена

Таа без никаков проблем крева тегови, дури и оди по шајки Постарите веројатно го гледале филмот за супербабичката. Тој назив може да го носи и оваа 76-годишна жена од Русија. Таа е една од најсилните жени, а кога ќе го погледнете ова видео, ќе ви стане јасно и зошто. Таа поседува неверојатна сила и може со заби да крене товар од осум килограми. Таа без никаков проблем крева тегови, дури и оди по шајки . Оваа моќ ја увидела како мала, а никогаш не посетила доктор. Секоја чест. This 76-year-old grandma lifts weights and I break a sweat going up stairs
сите 3 | | | веќе видена

Во една од акциите, насловена „Богова“ во Скрапар и Берат запленети се околу 1,9 тони марихуана Албанската полиција во неколку одделни акции заплени 2,7 тони марихуана. Во акцијата, насловена „Богова“ во Скрапар и Берат запленети се околу 1,9 тони марихуана, три парчиња оружје, куршуми за истото, а уапсени се и три лица. Дел од дрогата или 820 килограми полицијата ги открила натоварени во камион пред куќата, сопственост на лицето Ислам Зулуфтари , кој е уапсен. Во куќата сопственост на В.З. кој е во бегство, откриени се 50 вреќи со вкупно 490 килограми марихуана. Останатата количина на марихуана е запленета кај лицето М.З. исто така во бегство. Во други две одделен акции полицијата од градот Лежа запленила 700 килограми марихуана. Во куќа во селото Ишул, кај Лежа полицијата открила и запленила 300 килограми пакувани во вреќи, при што уапсен е сопственикот на куќата Пјетар Тони
сите 25 | | | веќе видена

АМСМ препорачува внимателно возење, прилагодена брзина на движење и почитување на поставената сообраќајна сигнализација Сообраќајот на државните патишта се одвива по суви коловози, информира Авто-мото сојузот на Македонија
сите 81 | | | веќе видена

Кога гостите ќе си заминат, чистачките уредно ги собираат и ги праќаат на рециклирање Сите кога престојуваме по хотелите знаеме да си земеме по еден сапун или шампонче за спомен. Но, дали можете да претпоставите што се случува со оние сапуни кои се употребени само еднаш. Немојте да помислите дека се фрлаат во ѓубре.Кога гостите ќе си заминат, чистачките уредно ги собираат и ги праќаат на рециклирање.Дневно околу пет милиони сапуни се обработуваат и се праќаат во земјите во Африка на кои им е потребна хигена преку програмата „Cleen the World“. Погледнете како тече целиот процес, можеби веќе нема да земате сапуни по хотелите. Do you know what usually happens to soap in hotel bathrooms?
сите 2 | | | веќе видена

Стефан пее подобро од Елтон Џон Иако не се занимава професионално со пеење, синот на Лепа Брена, Стефан го наследил телентот на мајката.Брена на социјалните мрежи објави видео како Стефан на клавир ја изведува прекрасната балада од Елтон Џон, „Can You Feel The Love Tonight“. Брена толку беше воодушевена од изведбата што напиша кратко-мое злато. Погледнете го Стефан.
сите 24 | | | веќе видена

Погледнете како Милан ги топи килограмите Популарнииот српски водител Милан Калиниќ важи за голем заводник.Жените по него лудуваат но тој на социјалните мрежи објави видео кое може да ја разбуди љубомората. На видеото се гледа како Милан вежба а згодна русокоса девојка се има качено врз него.Сепак не станува збор за никаква швалерација туку Милан решил да се стави на вежбање а во тоа му помага згодната инструкторка Сања Коциќ. Погледнете како Милан ги топи килограмите . Dok vam se jedan od najboljih fitnes instruktora @sanjakocic ne popne na glavu nema ništa od treninga A post shared by kalinic.milan@yahoo.com
сите 12 | | | веќе видена

Оваа баба од Босна и Херцеговина прави чуда со лижење На сите понекогаш ни влегува по нешто на очите по што имаме потреба од триење а со тоа уште повеќе чустуваме болка. Оваа 80 годишна баба го има лекот за оние кои се плашат од одење на доктор. Таа непријатните предмети ги вади со лижење. Да добро прочитавте, таа со устата ги лиже очите на пациентите. Откако добро ќе помине со јазикот, устата ја плакне со алкохол и продолжува со работа. За неколку минути туѓото тело волшебно излегува од окото.Пациентите се презадоволни и оставаат голем бакшиш. Погледнете те ја очната „докторка“ на дело. This 80-year-old LICKS eyeballs clean for a living
| | веќе видена

Предлогот, посочуваат од судот, се однесува на кривичното дело Учество во толпа што ќеспречи службено лице во вршење на службено дејствие од член 384 став 1 од Кривичниот законик Во Основниот суд Скопје 1 пред судија на претходна постапка денеска е спроведено уште едно лице и прифатен е предлогот за притвор на Основното јавно обвинителство
сите 167 | | | веќе видена

Не е секој за возач На оваа жена-возач дефинитивно треба да и се забрани да управува со возило. Во утринските часови таа со својот Мерцедес се враќала од дискотека во рускиот град Владивосток кога одеднаш на улицата и истрача мачка. Сакајќи да ја одбегне почнала да удира во автомобилите уредно паркирани на улицата.Кога сопствениците на возилата утрото тргнале на работа имале што да видат, скршени ретровизори. извадени гуми, скршени врати. Погледнете го ова ремек-дело. Woman smashes into 11 cars after claiming a cat jumped onto the road
сите 3 | | | веќе видена

Со своја рака убив над 250 луѓе, а од целата организација над 50.000 луѓе.Јас сум експерт за тероризам и киднапирање-вели Попај Јас сум професионален убиец.Убивав за пари но и од љубов и почитување кон големиот Пабло Ескобар, вели Џон Хаиро Веласкез, попознат како „Попај“.Тој долги години ги извршувал највалканите работи за неговиот шеф за кој има само пофални зборови. После 23 години во затвор, професионалниот колумбиски убиец реши да си ја отвори душата.Тој призна дека убил над 250 луѓе.Сега е јутуб блогер и го следат над 250.000 поддржувачи. -Со своја рака убив над 250 луѓе, а од целата организација над 50.000 луѓе.Јас сум експерт за тероризам и киднапирање-вели Попај. Погледнете ја неговата приказна. This guy killed 250 people by his own hand – Escobar’s hit man is telling his story after 23 years in prison pic.twitter.com/8Yg2Zr41c1 — IN THE NOW
сите 8 | | | веќе видена

Н.К (26) има повреди на градниот кош и главата, додека С.Г 29) има фрактури на левата бутна коска и левата рака, како и повреди на главата Двајца моторциклисти се здобиле со тешки телесни повреди во сообраќајна незгода која се случила вчера на некатегоризиран пат на планината Голак , кај Делчево. МВР соопшти дека едниот теренски моторцикл бил управуван од Н.К.(26) од Делчево, а вториот моторцикл управуван од С.Г.
сите 82 | | | веќе видена

На лекарски преглед се јавиле двајцата возачи и 17 патници од автобусот, кај кои биле констатирани телесни повреди Две лица се тешко повредени вчера попладне во сообраќајна незгода меѓу патничко моторно возило „Дачија Логан“ со прилепски регистерски таблици управувано од В.П. (58) од Виница и автобус со кочански регистерски ознаки управувано од Љ.Г. (32) од село Спанчево , соопшти МВР. По незгодата на лекарски преглед се јавиле двајцата возачи и 17 патници од автобусот, кај кои биле констатирани телесни повреди. Незгодата се случила на крстосницата од регионалниот пат Штип-село Софилари и магистралниот пат Радовиш-Штип-Велес. Повредената Д.П. (54) од Виница, која била сопатничка од патничкото возило, имала фрактура на подлактица, кичма и карлица и по укажаната лекарска помош во Медицинскиот центар-Штип, поради сериозноста на повредите била пренесена во Клиничкиот центар-Скопје. Кај возачот на патничкото возило, В.П. констатирана била тешка телесна повреда
сите 85 | | | веќе видена

Раул Гонзалез утрово изврши прозивка и го одржа првиот тренинг со репрезентацијата Машката ракометна репрезентација на Македонија од денеска тргнува со подготовките за двомечот со Исланд на 4 и 7 мај, а селекторот Раул Гонзалез изврши прозивка во Вип арената во Спортскиот центар „Борис Трајковски“. На располагање имаше 16 од планираните 19 ракометари, а задоцнија само Кире Лазаров, Дејан Манасков и Филип Талески. Раул првпат ги собира репрезентативците и ќе треба со своите помошници, Парондо и Царчев, да се обиде да го наметне својот стил на работа. Времето е кратко, но тој ќе има сериозен предизвик. - Ни претстојат два тешки дуели против Исланд, а имаме малку време за работа. Сакам да победуваме и сум позитивно расположен пред овие дуели против Исланд. Очекувам ова да бидат два квалитетни дуели, па ќе работиме засилено и очекувам да успееме. Ќе направиме анализа и ќе видиме како ќе играме. Ние ќе бидеме подготвени на с è така што во зависност од она што ќе се укаже како потреба тоа и ќе го примениме – ...
сите 195 | | | веќе видена

Државната награда „11 Октомври“ по правило се доделува секоја година на поединци, група творци, екипи, установи, трговски друштва и здруженија на граѓани од земјата Министерството за култура информира дека е распишан конкурсот за доделување на државната награда „11 Октомври“ со која се оддава највисоко признание за животно дело во областа на науката, уметноста, стопанството и во другите дејности од јавен интерес на Република Македонија. Државната награда „11 Октомври“ по правило се доделува секоја година на поединци, група творци, екипи, установи, трговски друштва и здруженија на граѓани од земјата. Државната награда, под условите определени во конкурсот, може да се додели и на странски државјани, група творци, екипи и институции од странство од јавен интерес на Република Македонија. На награден поединец му се доделува: диплома, плакета и паричен износ. На секој член на наградена група творци или екипа им се доделува диплома, плакета и подеднаков дел од паричниот износ. На наградена установа, трговско ...
сите 81 | | | веќе видена

Според Советот, ваквите случувања се суров доказ за алармантните услови со кои се соочуваат медиумите, а насилството врз нив е атак врз демократијата, а со тоа и криминал врз општеството Советот за етика во медиумите
сите 105 | | | веќе видена

„Лалињата“ ќе продолжат да работат со тренерот на Фенербахче, а тој ќе има помош од Руд Гулит Медиумите од Холандија пренесуваат дека по смената на Дени Блинд, на селекторската позиција ќе се најде тренерот на Фенербахче, Дик Адвокат, а ќе му помага легендарниот Руд Гулит. Холандија остана без селектор минатиот месец кога Блинд беше отпуштен по лошите резултати на репрезентацијата во квалификациите за Светското првенство во Русија. На Адвокат договорот со Фенербахче му истекува на крајот на сезоната, но тој побара од клубот од Истанбул дозвола за деби на клупата на Холандија против Мароко три дена пред истекот на обврските. Дик Адвокат (69) беше селектор и на Србија во 2014 година, но си замина по само четири меча и очајниот старт во квалификациите за ЕП во Франција. Адвокат во тренерската работа е од 1980 година, а ги водеше ПСВ, Ренџерс, Борусија Менхенгладбах, Зенит, АЗ Алкмар, Сандерленд, но и Холандија во два мандата
сите 3 | | | веќе видена

Шармерот е остарен, и најверојатно ќе ве разочара неговиот сегашен изглед Популарната серија „Сексот и Градот“ е серија во која се пронајдоа многу жени и девојки, но и повеќемина шармери кои е опуштаа со серијата благодарејќи на лудориите на актерките . Цели шест сезони Кери чекаше Фаца да одлучи дали ќе биде со неа или нема да биде. Во исто време, Фаца беше фаца и сите дами кои ја следеа серијата. Илјадници жени лудуваа по него! По 13 години од последната епизода од серијата
сите 15 | | | веќе видена

Тодоров додаде дека сега треба да се види чие сценарио е тоа што се случи во Собранието. Воедно, тој истакна дека изборот на Талат Џафери е нелегитимен и дека со тој избор е направен преседан во македонската демократија Пратениците на СДСМ се жртви на сценарио што друг го води, смета Никола Тодоров од ВМРО-ДПМНЕ. Тој вели дека СДСМ се втурнати во нечие туѓо сценарио. - СДСМ се жртви во ова сценарио. Сериозно се сомневам дека некој сакал да има повредени пратеници и граѓани . Но, сега одеднаш сите очи наместо да се вперени во тоа што без преседан се случуваше,
сите 26 | | | веќе видена

Каде и да се појави, таа се расоблекува, па папараците кои ја следат во чекор секаде, чекаат миг да ги разголи енормно големите гради Анастасија Квитко, позната и како руска Ким Кардашијан, почна сериозно да им ја одзема славата на познатите сестри Американки . Русинката подолг период престојува во Мајами, на Флорида и сериозно го привлекува вниманието на тамошните папараци. Таа често доаѓа на плажата во Мајами и со секое свое појавување таму, им создава проблеми на Американките. Каде и да се појави, таа се расоблекува, па папараците кои ја следат во чекор секаде, чекаат миг да ги разголи енормно големите гради . Фотографите гледаат само во неа, па другите девојки кои сакаат да се покажат на плажата, паѓаат во втор план. Анастасија има повеќе од шест милиони фанови на Инстаграм, а во Мајами дојде откако беше откриена од модните фотографи во Русија. Нејзините задник и гради и го отворија патот за остварување на американскиот сон. Check out my matte black i8 by #MetroWrapz Give them a follow to see the full ...
сите 5 | | | веќе видена

next