Телеграф

Некои предвидуваат сериозна врска, а други велат дека е само авантура Анастасија, ќерката на најголемата балканска фолк ѕвезда, Светлана Цеца Ражњатовиќ, отпатува за Дубаи , каде веќе е доволно топло за да може да го покаже своето витко тело на песочните плажи. Таа покрај морето се појави во провокативни црни бикини и се разбира, веднаш се сликаше, по што фотографијата ја постави на Инстаграм. A post shared by
сите 12 | | | веќе видена

Реакцијата се однесува на дел од интервјуто на министерот за внатрешни работи дадено во емисија на „Алсат-М“ телевизија Кабинетот на Претседателот на Република Македонија го повика министерот за внатрешни работи на Република Македонија, Агим Нухиу, да ги појасни податоците и информациите искажани на ден 11.05.2017 година во интервју за емисијата „Патот кон“ на телевизијата „Алсат-М“ , за постоење на сценарио кое би послужило како повод за прогласување на воена (член 124 од Уставот на Република Македонија) или вонредна состојба
сите 83 | | | веќе видена

Уствниот суд одлучи дека нема законска пречка за исплата на земјоделските субвенции пред да се формира влада Уставниот суд денеска на својата интернет-страница го објави решението според кое нема законска пречка за исплата на земјоделските субвенции пред да се формира влада. Во врска со објавеното решение, Министерството за финансии
сите 157 | | | веќе видена

Чешка, Германија, Швајцарија и Италија добија златни медали на трките на Вардар од првиот ден од Европското првенство Дисциплините на Европското првенство во кајак во спуст донесоа медали за неколку земји во поединечна конкуренција. Очекувањата за одлични трки на Вардар се исполнија. Кајакарите тргнаа од мостот „Обединети нации“, а се возеше до делот каде што се наоѓа кајакарскиот клуб „Илинден“ во Парк. Оваа патека најбрзо ја мина Германецот Нико Пауфлер кој за 11 минути 18 секунди и 54 стотинки. Должината е 3 километри и 810 метри, а тој успеа најдобро да се снајде така што дојде до златото во К1. Во Ц1 кај мажите триумфираше Чехот Ондреј Роленц, додека кај дамите во истите дисциплини најбрзи беа Клара Хризова од Чешка (К1) и Сабине Ајхенбергер од Швајцарија (Ц1). Се натпреваруваа и во двојки. Во машка конкуренција до победа стигнаа Даниел Суханек и Ондреј Роленц, за кого тоа беше второ злато, додека кај дамите Италијанките Алиса и Сесилија Панато успеаја да бидат со најдобро време. ЕП КАЈАК: Кајак спуст ...
сите 11 | | | веќе видена

Ваквата закана стигна по непријатната ситуација со која се соочи Белата куќа поради различните објаснувања за причините на Трамп да го смени директорот на ФБИ Американскиот претседател Доналд Трамп се закани преку Твитер дека ќе ги укине сите идни прес-конференции во Белата куќа. „Бидејќи сум многу активен претседател со работите кои се случуваат, не е можно моите соработници да застанат на говорница и да бидат совршено точни . Можеби е најдобро да се укинат сите идни брифинзи и да се даваат писмени одговори во интерес на вистината“, напишал Трамп на Твитер. ...Maybe the best thing to do would be to cancel all future "press briefings" and hand out written responses for the sake of accuracy??? — Donald J. Trump
сите 321 | | | веќе видена

Погледнете како изгледа атрактивната ќерка на познатата пејачка Ќерката на Светлана Цеца Ражнатовиќ отпатува за Дубаи , а одморот во топлите краишта го искористи за сончање и уживање . Таа на Инстаграм објави фотографија на која позира во минијатурни црни бикини и сигурни сме дека успеала да ги привлече погледите на шеиците во оваа арапска земја. Исто така ги израдува и своите обожаватели , кои и порачаа дека изгледа како авион. Уверете се и вие: Living la vida loca
сите 14 | | | веќе видена

Според информациите на МВР, додека битолчанецот со сопругата со автомобил се возеле кон нивниот дом, почнал со тупаници да ја удира жената затоа што по телефон и се јавил нејзин колега Битолчанец ја истепал сопругата затоа што нејзин колега и се јавил на телефон. СВР-Битола поднесе кривична пријава против лицето А.Н.
сите 10 | | | веќе видена

На свечената промоција на годинашниот национален претставник, проектот „Red carnival“ (Црвен карневал) на реномираниот уметник Томе Аџиевски, меѓу многубројните гости, присуствуваа министерката за култура Елизабета Канческа-Милевска и конзулот на Република Македонија во Венеција, Ашим Зекировски Во престижниот изложбен простор Арсенале во Венеција вчера свечено беше отворен македонскиот павилјон во рамките на 57. издание на најголемата и најпрестижна интернационална ревија на уметноста во светот - Венециското биенале, соопшти Министерството за култура. На свечената промоција на годинашниот национален претставник, проектот „Red carnival“
сите 5 | | | веќе видена

Седум лица ќе одговараат за учество во толпа што ќе спречи службено лице во вршење службено дејствие. Пријавените, откако ги пробиле кордоните од полициски службеници, влегле во салата каде што се одржувала прес-конференција и ги нападнале пратениците Зоран Заев и Зијадин Села Министерството за внатрешни работи поднесе кривични пријави против седум лица во врска со инцидентите во Собранието што се случија на 27 април. „Во врска со немилите настани што се случија на 27.4 во Собранието на Република Македонија, вчера СВР-Скопје поднесе кривична пријава против вкупно седум лица. Поднесени се кривични пријави против Д.Т. (42), Н.П. (39), Б.Г. (43), сите од Скопје и против Г.А. (43) од Велес поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело учество во толпа што ќе спречи службено лице во вршење службено дејствие по чл. 384 од Кривичниот Законик, а против А.П. (39), И.К. (37) и Н.В. (39), сите од Скопје , поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело учество во толпа што ќе изврши кривично ...
сите 85 | | | веќе видена

Погледнете ја жешката фотосесија со моделот Катерина Крстевска Скопјанката Катерина Крстевска специјално за Телеграф.мк позираше пред објективот на познатиот фотограф Дарио Јанковиќ. Фотографиите што ги направивме веруваме дека ќе ги израдуваат припадниците на посилниот пол , со оглед на тоа дека атрактивната Катерина позира во долна облека на познатиот бренд „ Х-Интима “, чија продавница се наоѓа во ГТЦ во Скопје. За шминката и фризурата на Катерина и овој пат се погрижија вештите раце од студиото „ Силуете “. Погледнете ги фотографиите: МАЖИ, УЖИВАЈТЕ: Атрактивната скопјанка Кате по долна облека
сите 5 | | | веќе видена

Деветте женски лица од нашата држава, најмногу од Скопје, по разговорот со нив, биле пуштени, додека сопственикот на објектот Н.Ш. бил задржан поради сомнение дека извршил кривично дело разбојништво, изјави Јосифовски Дванаесет девојки, од кои три странски и девет македонски државјанки, биле затекнати синоќа при полициски претрес во угостителскиот објект „Баци“ во Боговиње, сопственост на Н.Ш
сите 5 | | | веќе видена

Во овој, како што е најавено, прв том од избраните дела на Смилевски, на 750 страници се презентирани арс-поетичките коментари на авторот за поезијата создавана во изминатите 45 години „Песната палимпсест“ е најновата книга на поетот и литературен критичар Веле Смилевски. Издавач е Здружението за уметност и култура на живеење „Дијалог“ од Скопје. Во овој, како што е најавено, прв том од избраните дела на Смилевски, на 750 страници се презентирани арс-поетичките коментари на авторот за поезијата создавана во изминатите 45 години. Покрај воведната студија со наслов „Песната палимпсест“ и примерите од поетската трилогија „Час по поезија“ (2010), стихозбирката „Забранета книга“ (2011) и поемата „Век за самување“
сите 10 | | | веќе видена

Погледнете како изгледа нашата најпозната манекенка во бикини и со бремено стомаче Нашата најпозната манекенка Катарина Ивановска ги брои деновите до нејзиното породување. Таа веќе е во деветтиот месец од бременоста и прашање на денови или недели е кога ќе стане мајка. Но дека Катарина е секси и како трудница сведочи и фотографијата што таа ја објави на својот профил на Инстаграм направена пред неколку месеци на песочните плажи во Куба. На фотката познатата манекенка позира во бикини и мора да признаеме дека изгледа навистина совршено. Погледнете: #tbt #cuba #cayococo #playapilar
сите 11 | | | веќе видена

Атрактивната црнокоса го запали скопскиот асфалт со нејзиниот мотор Сакале да признаеме или не, но во нашата метропола секојдневно можат да се видат девојки кои изгледаат како да се симнале од некоја модна писта. Но во последно време во нашиот главен град сѐ почесто можат да се забележат и атрактивни девојки кои управуваат со брзи и бесни мотори... А, токму таква девојка е оваа атрактивна црнокоса ... СКОПЈЕ: Ова е девојката со моторот
сите 10 | | | веќе видена

Барањата за измена, дополнување или бришење на податоците во Избирачкиот список граѓаните ги поднесуваат во подрачните одделенија и канцеларии на ДИК Државната изборна комисија
сите 36 | | | веќе видена

Блат откри и како е снимен познатиот порнофилм на Ким Кардашијан и првпат објасни што има на делот кој никогаш не го виде јавноста Кевин Блат е некрунисаниот крал на порнофилмовите на познатите. Има заработено милиони долари со продажба на порноснимките на Парис Хилтон, Колин Фарел и уште многу други. Блат откри и како е снимен познатиот порнофилм на Ким Кардашијан и првпат објасни што има на делот кој никогаш не го виде јавноста. Блат со своите изјави по сѐ изгледа на многумина им ги сруши илузиите бидејќи вели дека во 90% од случаите - порно-филмовите што се појавиле на интернет биле продадени од самите „актери“. #NewProfilePic pic.twitter.com/XF1JxiU7nt — Kevin Blatt
сите 20 | | | веќе видена

Очигледно познатата пејачка знае како да привлече внимание Српската контроверзна пејачка Дара Бубамара и понатаму жари и пали на социјалните мрежи . Овој пат таа на Инстаграм објави снимка на која на себе носи градник, а надолу по сѐ изгледа заборавила да облече гаќички. Како коментар на снимката Дара напишала: Бакнеж за лека ноќ... Нејзините обожаватели веднаш и го поставија прашањето : Даро, каде се гаќите? Погледнете: Poljubac za laku noc❤️ A post shared by Dara Bubamara
сите 4 | | | веќе видена

Манифестацијата ќе биде во Градската општа болница „8 Септември“ - Скопје Неделата на сестринството денеска ќе биде одбележана со манифестација во Градската општа болница „8 Септември“ Скопје, со што ќе им се оддаде признание на овие медицински лица за нивната пожртвуваност во работата . Темата на Интернационалната недела оваа година е „Глас што води“ (за медицинските сестри) и „Акушерките и мајките со семејствата – партнери за живот“. На манифестација ќе биде претставено и новото Здружение на медицински сестри, техничари и акушерки (ЗМСТА – ЗА НАС). Од 5 до 12 мај традиционално се одбележува Меѓународната недела на медицинските сестри и акушерките. Меѓународниот ден на медицинските сестри се одбележува секоја година на 12 мај во знак на сеќавање на денот на раѓањето на болничарката Флоренс Најтингел
сите 29 | | | веќе видена

Шампионот забележа убедлив триумф на дуелот против Металург и на тој начин се најде во подобра позиција од противникот од Автокоманда Екипата на Вардар после вториот меч против Металург сезонава има позитивен биланс. Победата од 13 гола разлика (38:25) беше и повеќе од доволна да се дојде во предност во меѓусебниот дуел така што доколку на крајот двете екипи имаат ист број на бодови Вардар ќе биде во предност. Вардар имаше далеку подобар натпревар денеска и буквално доминација во текот на целата средба. Металург освен во првите десет минути воопшто не успеа да се снајде на овој меч и беше далеку од потребното. Во ниту еден момент победата не беше загрозена така што надежите на Металург дека ќе се повтори резулттот од првиот меч пропаднаа многу рано. „Црвено-црните“ тргнаа силно и во второто полувреме, а голема помош имаа и од играчите на Металург кои во нападот многу тешко се снаоѓаа. Во моментите кога ќе успееја да одиграат како што планираат голем дел од шутевите завршија со одбрана на Штербик. Во другиот ...
сите 57 | | | веќе видена

Дербито во 6. коло од Супер машката ракометна лига решено после првите 30 минути, а вардарци водат со 20:13 Ракометарите на Вардар имаат предност од седум погодоци после првото полувреме и практично решен натпревар барем што се однесува до прашањето за победникот. „Црвено-црните“ водат со 20:13 што е над разликата која е потребна за да се дојде до првата позиција. Металург и на овој меч тргна со седум ракометари во напад, но овој пат работите не функционираа како на првиот дуел. Вардарци далеку подобро подготвени за ваквата игра на противникот успеаја голем дел од нападите да им ги пресечат, а дека ваквата игра не функционираше во првото полувреме покажуваат и десетте технички грешки во нападот. Вардар ги казнуваше сите грешки на Металург и постепено ја зголемуваше предноста. Гостите водеа само при 6:5 во 11. минута, а потоа следеше серија од 4:0 и постојана контрола на резултатот. До крајот на првото полувреме Металург подзастана, па не беше проблем да се дојде до плус седум за мирно заминување на одмор со ...
сите 157 | | | веќе видена

next