Сваштарник

Приказната за 13-годишното момче кое стана татко, во себе ги има сите елементи на сапуница: љубов, скандал, предавство, неочекуван пресврт, но и најважното – ...
сите 3 | | | веќе видена

Таа продолжи да му дава три работи Момчето Џулијан Маланковска успеа да се опорави од терминалната фаза на ракот и ги шокираше докторите. На момчето му била ...
сите 10 | | | веќе видена

Иако тие веќе не се со нас, покојните луѓе никогаш не не напуштаат. Многумина зборат дека ги посетуваат во соновите, кои знаат да бидат многу реални. Таквите ...
| | веќе видена

Незнаете како да ги организирате парите и како правилно да ги торшите? Овој совет ќе ви помогне да заштедите пари и време. Користењето на тегли за пари е еден ...
сите 2 | | | веќе видена

Вељко Ражнатовиќ со една фотографија покажа дека е подготвен за во риногот. Вељко често објавува фотографии од напорните боксерски тренинзи. Припадничките на ...
сите 16 | | | веќе видена

Германски овчар, наречен Капетан, побегнал од куќата после смртта на својот сопственик, Аргентинецот Мигел Гузман во 2006 година. Кога после една недела, ...
сите 4 | | | веќе видена

Емили го прослави својот 27-ми роденден во друштво на сопругот и пријателите. Емили Ратајковски е една од најсекси жените на светот, па секоја нејзина објава ...
сите 12 | | | веќе видена

Кога гледате ТВ серии многу години, имате чувство дека тие линови никогаш нема да се променат и такви ви остануваат во сеќавањето. Ликовите остануваат исти, но ...
сите 2 | | | веќе видена

Фолк ѕвездата била гостинска на снимањето на новата емисија “Никогаш не е доцна” Во една од наредните епизоди на емисијата “Никогаш не е доцна” ќе ја гледаме и ...
сите 39 | | | веќе видена

ОВЕН Воин, прв, наклонетост кон нечесни игри, често преоптоварен (како последица на холеричен темперамент). Жените (мажите), ги смета како сексуална ...
сите 46 | | | веќе видена

Биоинженерите за прв пат истовремено ги менуваа гените на едно куче со додавање на болест атеросклероза за клонирање на соматски клетки. Кинески биоинженерини го направија првото генетски модифицирано клонирано куче. Лонглонгу, како што го нарекле овој Бигл, научниците намерно му ги измениле гените за да од неговото раѓање има атеросклероза, а целта е откривање на лекот за таа опасна болест. Етички проблем Овој потфат, за кој многумина сметаат дека е етички неприфатлив, кој беше спроведен од страна на кинеската компанија “Синодзин” од Пекинг. Лонглонгу е роден во лабораторија, а сурогат мајката го донесе на светот, додека неговите гени беа копија од две години постариот Бигл – Епл. И оргиналот е роден во лабараторија, а потоа атеросклерозата му беше додадена во гените. “Ова ќе ни овозможи да извршиме биомедицинско истражување на нашите клонови, што е многу поевтино од секвенционирање на гените”, рече Лај Ленџсју, лидер на тимот во “Синодзин”. Според извештајот, овие кинески научници успеале да достигнат ...
| | веќе видена

Раперка привлече големо внимание со својата последна објава на Твитер. Имено, Карди Би веќе одредено време не беше на сцената, а откако се искачи на првото место на Билборд листата со новиот хит “Bodak Yellow” , ја заредија скандали. Кратко потоа, ја тужеше манекенот кој се наоѓа на насловната страница на нејзиниот албум, на која Карди пие шише алкохол на задното седиште од лимузината, додека дечкото симулира орален секс. Сега раперката е со својот вереник, раперот Офсет, со кој симулираа секс, на пренос во живо на инстаграм. Фановите веднаш почнаа да пишуваат грди коментари, по што таа повторно се изјасни на социјалните мрежи. “Бев облечена. Немавме секс во живо. Не сте сигурно толку глупави”, напиша Карди. На видеото, кое покасно се појави и на Твитер, може да се види како Офсет стои позади и се забавува со облечената Карди, која гледа во камерата. “Не можам повеќе, мораш да ми дадеш еден час”, му рече на својот вереник. Американскиот новинар за TMZ изјави дека снимката е лажна. Looks like CardiB and ...
сите 5 | | | веќе видена

Можеби некој досега слушнал за него можеби некој не, но вистина е тој постои , а за првпат јавноста за него чу во 2014 година. Овој дечко засеа не го открива своето име па затоа во јавноста го знаат под псевдонимот “Double Dick Dude”. Ова пореметување се нарекува дифалија, а дечкото има два функционални пениси. “Double Dick Dude” има објавено книга в која што го раскажува неговиот живот и кажува како неговите родители го учеле дека тој е посебен и дека нема потреб ада се срами од тоа. – Неможам точно да кажам кога точно разбрав дека сум поинаков. Кога моите родители ми кажаа дека сум посебен поради тоа што имам два пениса и дека не смеам да зборам на никој, јас им верував во тоа. Логиката која ми ја создадоа беше дека доколку кажам дека имам два пениса, на другите момчиња околу мене нема да им биде сеедно затоа што они имаат само еден. Не го сакав тоа не сакав да ги повредам. – изјавува тој во неговата книга. Тој во книгата истотака раскажува и за неговиот школски живот. – После пубертетот морав да се ...
сите 15 | | | веќе видена

next