Сваштарник

Медицинските лица кои што работат на ургентните центри секогаш имаат најразлични пациенти од оние кои навистина им треба итна медицинска пмош, до оние кои што ...
сите 6 | | | веќе видена

Време е за коктел. Подгответе си еден вкусен Негрони. Негрони Состојки: 4 цл. џин 3 цл.црвен вермут 3 цл. кампари (битер) 1 парче портокал Начин на подготовка: ...
сите 11 | | | веќе видена

На денешното мени, повторни ви предлагаме да подготвите нешто посно, брзо и лесно Посен ролат со ајвар Состојки: За тесто: 2дц. кисела вода 8 лажици брашно 2 ...
сите 81 | | | веќе видена

Ирското кафе е навистина посебен тип на кафе. Ќе ве загрее во студените зимски денови и ќе ве разлади во текот на летото. Богат и неодолив вкус, кој секому би ...
сите 15 | | | веќе видена

Лондонскиот уметник и аниматор Стив Катс во својот нов сатиричен филм кој стана вирален на социалните мрежи, го изнесе своето мислење на темата “Black Friday”, ...
сите 4 | | | веќе видена

Родителите кои што имаат болни деца т.е настинати често им даваат разни антибиотици и сирупи, но според докторите тие прават огромна грешка. Па затоа докторите ...
сите 6 | | | веќе видена

Студентката чиј мобилен е украден после неколку месеци добила порака од жена која тврдела дека го нашла мобилниот и ја барала лозинката за да го користи. ...
сите 2 | | | веќе видена

Дали некогаш сте се запрашале каков тип на личност сте? Според статистиката повеќето луѓе се екстровертни и нивните очи трагаат по надворешниот свет. ...
сите 4 | | | веќе видена

Според некои истражувања дури 90 отсто од жените не можат да ја најдат својата G – точка. Каде се наоѓа? Сеуште нема доволно информации каде точно се наоѓа ...
сите 4 | | | веќе видена

Овој оргинален уред за селфи го претстави компанијата “Lovehoney” со намера жените подобро да го запознаат своето тело. Неодамна е претставен нов “селфи стик ...
сите 7 | | | веќе видена

На стомакот на секоја трудница постои линија, и дали знаете што таа може да ви открие? Старо верување вели дека гледањето на бремениот стомак може да открие ...
сите 4 | | | веќе видена

Според бројот на неврони, се заклучи дека кучињата се интелегентни колку ракуните и лавовите, додека мачките се на нивото со мечките. Најмногу неврони, меѓу ...
сите 4 | | | веќе видена

next