Сваштарник

Многу луѓе доаѓаа и си одат од нашите живои со тек на годините. Меѓутоа, постојат некои луѓе кои едноставно неможете да ги заборавите. Во овој случај, тоа е ...
сите 7 | | | веќе видена

Еден викенд, Кристина го испрати нејзиното момче на аеродромот, верувајќи дека ќе се сретне со некои пријатели. Неколку месеци подоцна, сфати дека неговото ...
сите 3 | | | веќе видена

Иако овој хороскопски знак претставува Кентаур, митско суштество кое е пола човек пола коњ, припадничките на овој знак се вистински жени! Бидејќи овој знак ...
сите 13 | | | веќе видена

Неодамнешните психолошки истражувања кои се претставени на меѓународниот фестивал за наука во Единбург откриле интересни факти. Секоја промена во љубовната ...
сите 6 | | | веќе видена

Ова видео покажува дека кучето е најдобар пријател на човекот, Медо ја спасил Јелена од крадец. Во населбата Стар аеродром во Подгорица сред бел ден се случил ...
сите 11 | | | веќе видена

Сеедно е дали ја сакате зимата и целата онаа празнична еуфорија или пак се наежувате од самата помисла на тие обичаи и едвај го чекате сончевото лето, доколку ...
сите 10 | | | веќе видена

Сите ние си живееме свој живот и не размислуваме за работите кои што можат да ни се случат во било кој момент од животот. Тој начин на размислување е од една ...
| | веќе видена

Не, не се смета за отстранување трошки по појадокот наутро! Исчистете ја тастатурата додека ги следите овие три едноставни чекори. Чекор 1: Со помош на фен или ...
сите 3 | | | веќе видена

Селото Албинен во Швајцарија преживува емиграција и е едно во низата од швајцарски села со истиот проблем. Локалното население сака на оргинален начин да ...
сите 3 | | | веќе видена

next