Сваштарник

Кога зимата ќе ви тропне на врата подобро бидете подготвени за нејзе. Ниските температури не влијаат само на вашето тело туку и на вашата облека, куќа или ...
сите 2 | | | веќе видена

Мајка на две деца, поради гоелмината на своите гради честопати трпи малтретирање од мажи кои сметаат дека смеат да и дофрлуваат лигави коментари, зјапаат во ...
сите 6 | | | веќе видена

До 32-рата година димензиитe ќе му бидат дури четири пати поголеми за разлика од периодот кога започнал пубертетот. Познато е дека кај машките тестисите и ...
сите 7 | | | веќе видена

На интернет се појави неверојатна снимка од човек кој за само 2 секунди успеа два пати да и избега на смртта. Навистина има среќа. Станува збор за снимка од ...
сите 4 | | | веќе видена

Експертите кажуваат дека секогаш кога има можност, сопствениците на автомобили подобрите гуми треба да ги стават како задни гуми на автомобилот. Тоа е општо ...
сите 6 | | | веќе видена

Џони Ворд (33) патувајќи низ светот заработил повеќе од 2 милиони евра. Започнал како патник кој на својот грб ги носел сите работи во ранец. Поточно тој ...
сите 3 | | | веќе видена

Здравата рамнотежа на вашето тело може да се одржува со добра и квалитетна исхрана. Меѓутоа, ако страдате од честа болка во грбот, веднаш треба да ги ...
сите 9 | | | веќе видена

Без разлика дали сте во брак или врска, сигурно се најдевате дека не спаѓате во таа група на луѓе кои биле изневерени. Доколку мислите дека неверствата им се случуваат само на другите луѓе, со оглед на статистиката – грешите. Без разлика дали вашиот брак или врска се стабилни и полни со љубов и добар секс, имајте на ум дека самата прилика води до изневерување и афера, а некои студии покажале дека дури 45% од сите партнери изневеруваат. Авторката на книгата ‘The Monogamy Myth’, смета дека е точен податокот дека дури 60% од мажите и 40% од жените изневеруваат. Џенис Абрахамс Спринг, авторка на книгата “After the Affair”‘, кажува дека неверството го погодува секој 2,7-ми пар, а некои парови успеваат да одолеат на искушенијата поради следните причини: 1. Ги почитуваат ветувањата Некои парови не изневеруваат бидејќи ги почитуваат ветувањата кои си ги дале меѓусебно. Тоа се луѓе од збор и не сакаат да ги прегазат ветувањата поради малку страст. Бракот е избор и одлуката ја носта двајца зрели луѓе кои се ...
сите 8 | | | веќе видена

Брадата на секој човек е одраз на неговата личност. Според древната кинеска студија, можете да ги откриете карактеристиките на некоја личност само кога ќе ја видите нејзината брада. Сакате да дознаете нешто повеќе за себе? Едноставно е. Земете огледало и погледнете ја вашата брада. Дали е четириаголна, шилеста или кружна? Кратка или долга? Кога ќе ја одредите формата на вашата брада, продолжете со читање на текстот. 1. ОКРУГЛА Оптимизамот е најдоминантна особина кај луѓето со окрула брада. Тие несакаат да бидат лидери, туку сакаат да бидат тимски работници. Добри се во давањето поддршка и стекнувањето пријатели. 2. КРАТКА И ТЕСНА Луѓето со кратка и тесна брада сметаат дека светот е суров. Тие се чувствителни и лесно можете да ги повредите ако ги озборувате. Сепак тие сакаат да разговараат и сакаат друштвени собирања. 3. ЧЕТИРИАГОЛНА Иако добро изгледаат и се шармантни, луѓето со оваа форма на брада знаат да бидат тврдоглави. Директни се и фокусирани на сопственото мислење, а кога е во прашање носењето одлуки ...
сите 3 | | | веќе видена

Доколку и вие сте од оние кои денот го започнуваат со кафе, тогаш оваа вест добро ќе ви дојде. Станува збор за крема за кафе која освен што е вкусна многу е добра и за метаболизмот. Потребни Состојки: 1 Мала лажичка цимет 3/4-ини кокосово масло 3 лажички мед Начин на подготовка: Сите сотојки измешајте ги заедно додека не добиете хомогена смеса. Оваа смеса ставете ја во стаклен сад и чувајте ја во фрижидер. Со додавање на 2 лажички од оваа смеса во утриското кафе вие ќе направите вашиот метаболизам да работи побрзо и многу подобро. Освен што вашиот метаболизам ќе биде подобар, воедно и кафето ќе има многу поубав вкус.
сите 9 | | | веќе видена

Како вие би се чувствувале доколку заспиете со вашата девојка, а се разбудите со нејзината мајка? Откачено нели? Една белгиска компанија за својата реклама за креми за заштита од сонце решила да најми 5 млади парови кои што ги пратила на одмор на премногу сончево место, но покрај младите парови тие на патување ги пратиле и мајките на девојките. Веќе долго време се зборува за тоа дека љубовта треба да биде безусловна и луѓето да се сакаат целиот свој живот па дури и кога ќе остарат и ќе добијат бори на лицето. Компанијата решила тоа да го покаже на дело т.е дека навреме треба да водите грижа за своето тело и да не го изложувате премногу на сонце за да не ви остари кожата премногу брзо и да личите многу постаро (во случкава да не личите на вашите мајки).
сите 9 | | | веќе видена

Многу од мажите се фалат со маратонски и исцрпувачки сексуални искуства, па дури тие искуства ги споредуваа и со вежбањето во теретана. Сепак колку навистина калории трошиме за време на секс? Едно истражување кое што е спроведено неодамна покажало дека просечниот секс трае 6 минути, при што се трошат некаде околу 21 калорија. – пишува магазинот Космополитен. Доколку вашиот секс трање околу 30ина минути вие би можеле да потрошите од 80 до 100 калории. Иако овие бојки не се за занемарување, сепак тоа е многу помалку од што сме мислеле досега. Иако со помош на сексот не се постигнува исти ефект како со просечното вежбање во теретана, тој секако има свои добри предности, бидејќи го поправа расположението, го прави сонот подобар и помага да се задржи младоликиот изглед.
сите 7 | | | веќе видена

Тешко можеме да замислиме како се чувствува во моментов Јан од Белгија, кој после 19 години во брак дознал дека неговат сопруга била родена како машко. Јас и Моника се запознале во 1993 година, додека Моника била дадилка кај неговата сестра. Кога се запознале Јан веќе бил во брак, но бил пред развод затоа што неговиот брак бил многу лош. – Мојот брак беше пред крај кога ја запознав Моника. Брзо се вљубивме еден во друг. Таа беше многу привлечна жена и ниту за еден миг не помислив дека е машко. – се присетил Јан. Јан исто така додал дека и при самиот секс тој неможел д апримети дека Моника е родена како машко, само што секогаш за време на секс таа користела лубрикант. Пред да се венчаат тие разговарале и на темата за деца. Моника изјавила дека не сака деца, а на тоа Јан одговорил дека нема никаков проблем, бидејќи тој веќе имал две од преходниот брак. – За цело време во бракот таа пиеше контрацептивни средства и купуваше улошки. Барем така ми кажуваше. – додал Јан во интервјуто. – Беше фантастична жена, ...
сите 8 | | | веќе видена

За честите урагани кои ја зафаќаат Америка се појави ново решение – АРКУП, нов тип на куќа кој плови, има систем за издигнување до 12 метри во воздух и целосно е еколошки. Оваа година на американското крајбрежје видовме какви разорни последици може да имаат силните урагани. Харви и Ирма се само некои од олуите кои уништија илјадници домови. Но сега архитектите направива нови видови на куќи со соларно напојување кои може да ги издржат најсилните олуи и раст на нивото на морето, пренесува Business Insider. Од Waterstudio доаѓа Аркуп, на архитектот Коен Олтуис. Овој мобилен дом е отпорен на ветер со брзина од 250 км/ч – што се карактеризира како ураган од 4-та категорија. Куќата може да плови и на тој начин да го преброди зголемувањето на нивото на морето додека има олуја. Покрај тоа во себе содржи состај кој може да ја подигне и до 12 метри над морското дно за време на поплава. Оваа куќа ќе чини измеѓу 2 милиони и 3 милиони долари. Како додаток од Waterstudio најавуваат собирач и прочистувач на дождовницата, а ...
сите 3 | | | веќе видена

Погребот со овој гест доби уште подлабока, емоционална нота, а пријателите на починатиот дополнително се растажија. Кога Кевин Елиот требаше да оди во војна во Авганистан, тој направи бизарен договор со неговиот најдобар пријател, Бери Делани. Доколку загине во војната, Кевин се шегуваше со Бери да му дојде на погребот во најлошиот можен фустан. Три години откако замина Кевин во војна, најлошото се случило. По смртта на пријателот, Бери знаеше што треба да направи. Тој не го заборави интересното ветување пред заминувањето во војна , па затоа на погребот на најдобриот пријател се појави облечен во најошиот фустан кој можеше да го пронајде. На комбинацијата додал и розеви чорапи. Пријателот со кој секојдневно се слушаше и додека траеше војната, го испрати облечен точно како што сакаше. Присутните не беа изненадени затоа што знаеја за ветувањето на младиот човек.
сите 2 | | | веќе видена

Видео кое со сигурност ќе ви го разубави денот. Многу позитивност и насмевки на едно место. Таткото и пружа незаборавно задоволство на својата ќеркичка, а таа ужива во тоа и бара “повеќе, повеќе”…. Уживајте!
сите 2 | | | веќе видена

next