Сваштарник

Својата кукла Април сопственикот Џејмс ја носи на хамбургери, на шминкање и купува фустани, но се чини дека таа не му е доволна. Моментално заштедува пари за да си купи роботска кукла за секс Harmony. Џејмс, 58-годишен инженер во брак е 36 години и има многу добар сексуален живот – со куклата Април, која во неговиот кревет ја води четири пати неделно. Моментално заштедува пари за да си купи роботска секс кукла која може да се смешка, зборува и реагира на неговите движења во текот на сексот. Неговата жена Тина вели дека првично не била среќна што нејзиниот сопруг има нова “жена”, но и дека со текот на времето се навикнала. – Ако навистина сакал, можел да оди и да пронајде било која жена, но он не го сакал тоа – ми остана верен, вели Тина за Мирор. Но тоа баш и не е така. Џејмс поради своите години не верува дека би можел да пронајде толку убава млада девојка (куклите секогаш изгледаат како да имаат 20 години) бидејќи вели дека не е “Вред Пит”. – Сексуални односи имаме два до три понекогаш и четири пати ...
сите 5 | | | веќе видена

Стресот поради недостаток на пари може да предизвика сериозни здравствени проблеми. Финансиските тешкотии делуваат многу повеќе деструктивно на здравјето отколку што мислите. Покрај тоа што имаат двојно повисоки шанси за срцев удар, луѓето со финансиски проблеми можат да имаат и други здравствени проблеми, според американските истражувања од Бостонскиот универзитет. 27 проценти од луѓето кои се борат со беспарица имаат чир на желудникот или проблеми со варењето на храната, додека од другата страна, само 8 проценти од оние кои не се грижат за пари и финансиската состојба, имаат такви здраствени проблеми. Од главоболки и мигрена има дури 44 проценти од оние кои се под стрес поради недостаток на пари, а само 4 проценти од оние без финансиски проблеми, имаат мигрена. Заморот во мускулите во градите се чувствува во 65 проценти од луѓето со финансиски потешкотии и поради нивната лоша физичка состојба, тие чувствуваат горчлива болка во овој дел од грбот или во мускулите.
сите 3 | | | веќе видена

Некои свои постапки, ставови и расположенија подобро же ги разбереме ако ја знаеме нимеричката вариација на часот на нашето раѓање. Како што секој ден во месецот има своја нумеричка варијација, така и секој час во денот има одредена астролошка фрекфенција која влијае на осцилацијата на нашата биогенетика. Кругот од 24 часа е поделен на шест нумерички станици. Првата нумеричка станица е помеѓу полноќ и 4 часот наутро, втората е помеѓу 4 и 8 часот, третата е помечу 8 и 12 часот, четвртата 12 и 16 часот, петата 16 и 20 часот и последната е помеѓу 20 часот и полноќ. НОЌНИ ЧАСОВИ За родените помеѓу 20 и 24 часот Вечерните деца се самоуверени. Тие се природни лидери, а нивниот доминантен дух брзо освојува. Полни се со самодоверба и тешко е да ги предомислите, а најмногу страдаат ако другите им го повредат егото. Специфични се по тоа што им е неопходно одредено време во денот да го поминат сами за да си ги средат мислите и за да соберат енергија за дружење со другите. Сакаат да доминираат над работите и ситуациите. ...
сите 8 | | | веќе видена

Најмногу од се посакуваа да станат родители. Кортни и Филип Гарет од Њу Орлеанс со години се обидуваа да станат родители, но тоа едноставно не успеваше. На крајот се одлучија за вештачко оплодување и конечно Кортни остана трудна, и тоа со тројка. Но, тоа не беше единственото изненадување. Седум години подоцна, докторите повторно беа изненадени. Нивните деца – Оливер, Џек и Ели се родени благодарение на вештачко оплодување. Со вештачко оплодување, две јајца беа имплантирани, едно од нив се раздвоило и така настанале близнаците и плус сестричка. Тоа што докорите не го знаеа беше дека родителите одлучиле да добијат и четврто дете. Седум години подоцна, тие беа изненадени од веста дека Кортни повторно беше бремена. Ултразвукот покажа дека Кортни не е само бремена повторно, туку повторно очекува тројка – по втор пат. Но, тоа не беше она што го изненади докторот. Докторот објасни за што станува збор. Во текот на истиот месец кога Кортни отишла на вештачко оплодување, забременила и по природен пат. Едно јајце беше ...
сите 28 | | | веќе видена

Ф’стаци се препорачуваат како извонредни природни грицки, особено ако не се излупени и вие мора сами да ги лупите. Тие навидум се мали, но се важен начин да се намали внесувањето на калории, кажуваат експертите за односот меѓу однесувањето и исхраната од американскиот Универзитет Eastern Illinois. Нивната студија, објавена во меѓународната храна весник апетит, покажа дека испитаниците кои јаделе фстаци од лушпа изеле 41 отсто помалку отколку оние кои јаделе веќе излупени ф’стаци. Научниците кажуваат дена не станува збор само за тоа да се потрудиме и да ги излупиме плодовите, туку важно е и што лушпата предупредува да не претераме. Фстаците во лушпа се оригинални Show food од кои добиваме многу хранливи материи и подолго го задржуваме чуството на заситеност. Експертите кажуваат дека треба да се јадат и други слични плодови: ореви, лешници, семки од тиква, сончоглед…
сите 8 | | | веќе видена

Ако мислите дека природата на жените им подарила многу ерогени зони, а мажите ги осудила само на една која веќе ја знаете, тогаш не сте во право, вистината е многу поинаква. Само за вас ви ги представуваме сензуалните места кои ќе го доведат до лудило. 1.Просторот позади ушите Допирање,лесен притисок и нежен бакнеж во пределот позади ушите ке предизвика вистинска ерупција на задоволства, а тој по ова ќе ви биде навистина благодарен. 2. Ушите Мажите сакаат да го почуствуваат вашиот јазик и здив во увото, тоа е хормонска реакција. Увото се смета за еден од клучните ерогени зони. Бакнеж и нежно движење преку р’скавицата се полн погодок. 3.Горниот дел на вратот Лесниот допир на овој дел од телото каде што почнува косата ќе го воведе во екстаза. Ова е многу чуствително место од причина што таму кожата е многу тенка и нежна со многу нервни завршетоци. Преминете лесно со прстите по тоа место, одма ќе ја приметите реакцијата. 4. Внатрешноста на подлактицата Идеално место за лесни допири што ги вклучува и врвовите на ...
сите 2 | | | веќе видена

Кога Џони, бездомник од Филаделфија, ги потрошил своите последни 20 долари кој ги имал кај себе, не очекувал дека ќе му се вратат со камата. Откако и помогнал на жена од Њу Џерси на која и снемало гориво, таа му се одолжила со тоа што за него собрала повеќе од 280.000 долари. Кејт Маклур патувала кај пријател во Филаделфија кога и снемало гориво. “Ме виде како стојам и знаеше дека нешто не е во ред. Кога сфати дека сум останала без гориво, ми рече да останам во автомобилот и да ја заклучам вратата. Неколку минути подоцна се врати со црвен канистер со бензин, за кои ги потрошил своите последни 20 долари”, раскажала Кејт. Не можела да му ги врати парите бидејќи немала во себе. “Подоцна се вратив на местото каде што го сретнав и му ги вратив парите, а во последните неколку недели го посетив неколку пати и му дадов јакна, ракавици, капа и чорапи”. Сепак, сакала уште нешто да направи за овој добар човек. Одлучила на веб страната GoFundMe да ја сподели својата приказна и да започне кампања за собирање на пари за ...
сите 4 | | | веќе видена

40 годишен маж во прилично лоша здравствена состојба бил примен во кинеската болница “Нанчанг Јуниверзити”. Во болницата мажот се пожалил на болки во стомакот, а рендгенските снимки покажале дека во него се наоѓа јагула. Јагулата во абдоменот на човекот влегла преку анусот додека тој бил пијан, но не сакал да каже зашто го направил тоа. За порталот metro хирурзите изјавиле дека јагулата била намерно внесена и дека нема шанса таа сама да му се протнала низ анусот на мажот. НАПОМЕНА видеото не е за оние со слаб желудник
сите 7 | | | веќе видена

Дали и вие би се чувствувале одлично доколку во понеделник рано сабајле не треба да станете за да одите на работа. Каков рај би било тоа , па уште и доколку некој ви плаќа за да останете во кревет. Тоа е можно! НАСА решила да прави експеримент за кој што ќе ви даде 100.000 долари доколку лежите 2 месеци во кревет. photo: awesomeftw.com НАСА моментално е во потрага по испитаници кои што ќе учествуваат во нивното “студио за одмор” во кое што испитаниците ќе мора да останат во кревет цели два месеци. photo: awesomeftw.com Ова изгледа како работа од соништата, но колку навистина би издржале во кревет без да полудите. photo: awesomeftw.com Според информациите во барањето од НАСА вие можете додека лежите да играте видео игри, да читате книги, да гледате телевизија итн… Но никако не смеете да станувате од креветот ниту пак да седнете. photo: awesomeftw.com photo: awesomeftw.com НАСА целото истражување го спроведува поради тоа што сака да дознае какор еагира човечкото дело доколку подолго време е во легната ...
сите 2 | | | веќе видена

Светот постојано живее во страв од нуклеарна војна, посебно откако се фрлени атомски бомби над Хирошима и Нагасаки. Порталот Atom Central, кој се занимава со проучување на ова страшно оружје, објави снимка од експлозија која е најдобра илустрација за силата на атомската бомба Станува збор за снимка од атомските проби во 1953 година, кои ја покажуваат целата сила на овие експлозии, од почетокот па се до последниот ударен бран. За време на тестирањето користени се возила и градви инаку немаше да може да се прикаже колкава штета може да направи атомската бомба.
сите 4 | | | веќе видена

Ако мислите дека паровите кои не ги тргаат рацете едни од други се посреќни од вас и вашиот партнер, големи се шансите да не сте во прави. Истражувањето покажало колку често треба да водите љубов за да имате најздрава врска или брак. Во истражувањето учествувале повеќе од 30.000 луѓе и тоа детално се спроведувало во текот на 40 години. Неговите резултати се објавени во магазинот “Social Psychological and Personality Science”. Темата на истражувањето била интимноста меѓу партнерите, односно колку сексуалниот однос е поврзан со нивната среќа, задоволство и врската воопшто. Резултатите кои ги добиле сигурно развеселиле многу парови. Всушност истражувањто потврдило дека паровите кои водат љубов еднаш неделно се многу посреќни и позадоволни од тие кои водат љубов многу почесто или од оние кои имаат сексуални односи два пати месечно и поретко. Задоволството во врската е споредено со богатството, односно со приливот на пари во семејството. Произлегло дека поголемата количина на пари во куќата предизвикува подобро ...
сите 19 | | | веќе видена

Каменот во бубрегот е многу честа појава, и таа произлегува од собирањето на минерали и мали кристали во урината, кои подоцна се претвораат во камен. Една од главните причини за неговиот развој е недоволната количина вода или други течности. Болката е главен симптом што го покажува каменот и доаѓа до тоа кога се движи во телото. Меѓутоа, ако не го почувствувате тоа и честопати одите во тоалет, тоа може да биде првиот знак. Ако често мокрите и мокрите малку, урината има јак мирис или ако приметите крв во мокрачата, тоа исто така може да укаже за создавање камен во бубрег. Гадење и повраќање, треперење и треска се исто така симптоми, па ако почувствувате нешто од наведеното, обратете се веднаш кај вашиот лекар!
сите 6 | | | веќе видена

Способноста да ги читате другите луѓе може многу да ви помогне во комуникацијата. Лара Кај, која 23 години работела како ФБИ агент кажува: “Не треба да бидете првокласен детектив за да разберете што се случува во нечија глава. Секогаш постојат сигнали кои можете да ги забележите. Се што е потребно е да знаете каде да ги барате.” Кои се знаците кои ќе ви откријат што мисли или чувствува личноста? Тоа ќе го дознаете во натамошниот текст 1. Одредете го основниот модел на нивното однесување wikihow.com Постои низа на различни видови на физичко однесување на луѓето. На пример некои луѓе додека разговараат гледаат во подот, се со прекрстени раце, кашлаат, ја чешаат главата или се нишаат напред назад. Луѓето различно се однесуваат поради различни причини. Одредувањето на основниот модел на нечие однесување ќе ви помогне да поткриете дали личноста тоа го прави поради навика или тоа е наговестување за измама, бес или незрелост. 2. Побарајте чудни навики wikihow.com Посветете внимание помеѓу основниот модел на ...
сите 3 | | | веќе видена

Кога станува збор за љубовта, многу луѓе со водат според срцето, а не според разумот. Поради тоа често дожувиваме неуспех на љубовен план и на крајот секогаш остануваме разочарани. Сепак, кога би погледнале подлабоко во себе ќе сфатите што е најважното нешто што треба да го има партнерот, а што е тоа што никогаш нема да му го опростите. Ние ќе ви помогнеме: еве какви мажи треба да избегнувате врз основа на вашиот хороскопски знак, ако сакате да бидете среќни во љубовта. ОВЕН Вие би требало да ги избегнувате мажите кои постојано ве тераат да се менувате себе си за да се прилагодите на неговиот живот. Вие сте Овен и знаете да ги следите своите соништа. Имате сопствени цели и желби и не би требало постојано да го менувате текот на животот само за да се вклопите во нечиј живот. БИК Држете се подалеку од мажи кои постојано ве понижуваат, од оној кој се храни од вашата несигурност. Таков тип само ќе го засили вашето вродено чувство на љубомора, неприлагоденост и анксиозност. На вас ви е потребно да бидете со некој ...
сите 33 | | | веќе видена

Тестовите на личноста и квизовите, покрај тоа што се интересни често пати даваат и неочекувани резултати. Погледнете ги внимателно овие слики кои ги подготвивме за вас. Што забележавте прво? Тоа што прво го видовте ќе открие многу работи за вашето гледиште на животот, вашиот идентитет и карактеристиките на личноста. #1 АВТОМОБИЛ Ако прво забележавте автомобил, вие сте со слободен дух и работите ги правите на свој начин. Автомобилот зазема мал дел од сликата, а тоа значи дека посветувате внимание на деталите во секоја ситуација. Вашата склоност да го забележите тоа што е специфично понекогаш ви пречи за проценување на одредена ситуација. Иако посветеноста на деталите е добра работа, често пати правите превид на целата слика што води до носење на погрешни одлуки. ЧОВЕК СО ДВОГЛЕД Ако прво го забележавте човекот со двоглед вие се насочини кон главната идеја, па често ги пропуштате деталите кои може да ви донесат успех. Прифаќате готови информации без сомневање дали се легитимни. Насоченоста кон одреден план е ...
сите 11 | | | веќе видена

Улогата на технологијата во нашите животи е несомнено силна. Некои тврдат дека технологијата ги прави нашите животи подобри, додека други веруваат дека работите се влошуваат. Некои уметници направија чекор напред да ги покажат своите грижи за тоа како технологијата ја менува нашата перспектива на животот. Еве некои илустрации кои покажуваат како технологијата влијае на нас! Паметните телефони направија зомби од нас Освен заедничката работа како тим, ние сме посветени на градење на нашата иднина без размислување. Неподнослива леснотија на избегнување на системот. Лајковите на социјалните мрежи станаа ментална храна за луѓето. Политички богови на неолиберализмот Пиво – огледало. Не ја прикажувајте вашата предна страна. Денешните состаноци “Сончање” Поради темпото во кое денес живееме дури и небото го боиме во црно, а за тоа дури и сонцето не е доволно моќно да го осветли со своите зраци. “Песничките” на птиците кое е битно, се игнорира. Колку навистина зависиме од паметните телефони. Дури и на најважните ...
сите 2 | | | веќе видена

Во една од оние “верувајте или не, ситуации”, првата трансплатација на човечка глава, успешно е изведена во Кина. Хирурзите поминаа цели 18 саати во пресадување на глава од едно тело на друго. Операцијата беше извршена на леш за да се докаже дека е можно успешно да се поврзат крвните садови, нервите и ‘рбетниот мозок. Тимот на Медицинскиот универзитет во Харбин, предводен од д-р Ксаопинг Рен, ја изврши операцијата. Професорот Серхио Канаверо од Италија, кој е директор на Торинската напредна група за невромодулација, го објави успехот на тимот. Тој рече дека “ги разбрал првите човечки трансплантации на човекот”. Професор Канаверо на прес-конференција во Виена изјави: Првата човечка трансплантација на човечки корпус беше направена. Волонтерот за операција беше 31-годишниот Валери Спиридонов. Д-р Серхио Канаверо ги објави своите планови на состанокот на Американската академија за невролошки и ортопедски хирурзи во Анаполис во 2015 година, надевајќи се дека ќе преземе хируршки зафат во Спиридо. Д-р Канаверо го ...
| | веќе видена

Кога јадеме банани, една од главните причини зошто го правиме ова е затоа што се надеваме дека ќе постигнеме низа здравствени придобивки. Некои од нас јадат банана затоа што навистина ги сакаме и уживаме во вкусот, други се обидуваат да одржуваат високи нивоа на калциум. Ова здраво овошје, исто така, ви овозможува да добиете точна количина на витамини, заедно со другите хранливи материи што ни треба на нашето тело. Дали сте свесни за различните бои и придобивки што може да им ги дадат на вашето тело? Секоја боја на бананата доаѓа со свои уникатни предности. Кога се бориме да го задржиме шеќерот во крвта, најзелените се клучен дел од нашата исхрана. Што е со цврстите и жолти банани? Тие обично се многу здрави за да се консумираат. Тие имаат сладок вкус. Нашето тело може лесно да ги свари. Антиоксидансите содржани во телото се способни да го заштитат нашето тело од разни болести кога бананата е целосно жолта. Жолтата банана е исто така богата со антиоксиданти и одличен избор за пациентите кои се борат со рак. ...
сите 6 | | | веќе видена

Бугарскиот пророк, Баба Ванѓа, која починала во 1996 година на 85 годишна возраст, го доби прекарот “Балкански Нострадамус” бидејќи нејзините предвидувања биле точни. Таа своите способности ги забележала на 30 годишна возраст, на почетокот на Втората светска војна. За 55 години нејзе ја посетиле повеќе од 1 милион луѓе и кај 80% од нив, предвидувањата се оствариле. За 2018 година, Баба Ванѓа предвидела дека Кина ќе стане светска супер сила и дека ќе биде најмоќната држава во светот. Тоа би можело да донесе големи промени на светската политичка сцена. Тоа би значело дека САД и Русија повеќе нема да бидат важни играчи, како што е случајот до сега. Новата ситуација може да им биде од корист на другите земји кои се во добри односи со Кина. Баба Ванѓа исто така предвидела дека земјите во развој, од следната година, нема да бидат експлоатирани, туку самите ќе станат експлоататори. Друга голема промена која ќе се случи е тоа што Земјата ќе ја промени својата орбита. Тоа нема да биде многу впечатливо во почетокот на ...
сите 2 | | | веќе видена

Знаеме, нема ништо поубаво од вечерно фрлање во кревет со сериски филм и сендвич, чипс, пица или чоколадо. Но, не дека од ова само ни се заканува дебелината, лекарите предупредуваат и на ова… Не е никаква тајна дека јадењето касно навечер води кон вишок на килограми. Но, тоа не е единствениот проблем – оваа навика има влијание и врз нашето здравје. И тоа не добро. Новото издражување на Универзитетот во Пенсилванија покажало дека јадењето доцна навечер го зголемува нивото на гликоза и инсулин, што доведува до дијабетис тип 2. Исто така, лошо одбранот овреме за вечера го зголемува холестеролот и го згоелмува ризокот на срцеви заболувања. Во истражувањето учествувале девет возрасни личности кои осум недели морале на ден помеѓу 8 часот наутро и 19 часот да изедат три оброка и два меѓуоброка и да одат да легнат во 23 часот. Потоа од истите луѓе е побарано да ги променат навиките – морале да јадат ист број на оброци, но помеѓу пладне и 23 часот. Не само што во последните осум недели кога групата ја променила ...
сите 3 | | | веќе видена

next