Сваштарник

Својата кукла Април сопственикот Џејмс ја носи на хамбургери, на шминкање и купува фустани, но се чини дека таа не му е доволна. Моментално заштедува пари за ...
сите 5 | | | веќе видена

Стресот поради недостаток на пари може да предизвика сериозни здравствени проблеми. Финансиските тешкотии делуваат многу повеќе деструктивно на здравјето ...
сите 3 | | | веќе видена

Најмногу од се посакуваа да станат родители. Кортни и Филип Гарет од Њу Орлеанс со години се обидуваа да станат родители, но тоа едноставно не успеваше. На ...
сите 28 | | | веќе видена

Кога Џони, бездомник од Филаделфија, ги потрошил своите последни 20 долари кој ги имал кај себе, не очекувал дека ќе му се вратат со камата. Откако и помогнал ...
сите 4 | | | веќе видена

40 годишен маж во прилично лоша здравствена состојба бил примен во кинеската болница “Нанчанг Јуниверзити”. Во болницата мажот се пожалил на болки во стомакот, ...
сите 7 | | | веќе видена

Светот постојано живее во страв од нуклеарна војна, посебно откако се фрлени атомски бомби над Хирошима и Нагасаки. Порталот Atom Central, кој се занимава со ...
сите 4 | | | веќе видена

Способноста да ги читате другите луѓе може многу да ви помогне во комуникацијата. Лара Кај, која 23 години работела како ФБИ агент кажува: “Не треба да бидете ...
сите 3 | | | веќе видена

Тестовите на личноста и квизовите, покрај тоа што се интересни често пати даваат и неочекувани резултати. Погледнете ги внимателно овие слики кои ги ...
сите 11 | | | веќе видена

Улогата на технологијата во нашите животи е несомнено силна. Некои тврдат дека технологијата ги прави нашите животи подобри, додека други веруваат дека ...
сите 2 | | | веќе видена

Кога јадеме банани, една од главните причини зошто го правиме ова е затоа што се надеваме дека ќе постигнеме низа здравствени придобивки. Некои од нас јадат ...
сите 6 | | | веќе видена

next