Сваштарник

Безбедносната камера во една болница во Јужна Кореја забележала ситуација за време на земјотрес во гинеколошкото оделение. Одличната реакција на медицинските ...
сите 86 | | | веќе видена

Датумот на раѓање е многу повеќе од датумот кога го славиме нашиот роденден. Ова е ден кој во голема мера ја одредува нашата иднина. Ви претставуваме интересен ...
сите 23 | | | веќе видена

Метју Лун (27) и Карли (34) одлучиле да се фотографираат додека Карли во венчаница позира така што на својот сопруг му овозможува орален секс среде плажа на ...
сите 16 | | | веќе видена

За некој да биде во центарот на вниманието не е потребно секогаш да знае неколку десетици вицови. Може да оставите впечаток и со помош на математички трикови. ...
сите 5 | | | веќе видена

Човек по име Ное снимил интервју во кое тврди дека дошол од 2030 година. Единствено што со сигурнос кажал е дека Доналд Трамп ќе го освои и вториот мандат на ...
сите 2 | | | веќе видена

Безбедносна камера снимила како непознат човек поминува низ затворена врата. Сето ова да биде уште почудно, датумот на видео снимката во моментот кога тој ...
сите 6 | | | веќе видена

Mногу мажи потврдија дека големите гради не се она што прво ги привлекува,но поголемиот број од нив едноставно неможат да им одолеат. Овој атрактивен женски атрибут крие многу тајни, кој веќе и со години ги збунува научниците. Ние ке ви дадеме одговор на прашањето: зошто толку машките сакаат женски гради? Иако здравата коса, убавото лице, заоблените колкови и струк е она што прво ќе ги привлече мажите, бујните гради нагласени со секси градник, едноставно немаат конкуренција. Истражувањата покажаа дека 47% од мажите прво го приметуваат бујното деколте и најмногу време се задрживаат гледајќи во него, 10 секунди повеќе од останатите делови на женското тело. Се верува дека жените со големи гради и тенок струк имаат поголемо ниво на женскиот хормон естроген и се сметаат за поплодни, а со тоа и поатрактивни за потенцијалните партнери. Ова истражување нема силна научна основа, но факт е дека тие им се восхитуваат, а причините може само да се погодуваат. Анкетата, во која беа вклучени голем број на мажи на различна ...
сите 8 | | | веќе видена

next