Сваштарник

Мажите сакаат самоуверени, оригинални и храбри жени, а најмногу сакаат кога тие особини ги применуваат во кревет. Набрзина совладајте ги трите трикови кои ќе ви овозможат незаборавно искуство. Новитет кој ќе ги придвижи страстите – најбрзиот начин за да го разоружате партнерот е јазикот, притоа не се мисли на разговор во кој ќе му ги наброите сите негови маани кои веќе едноставно не можете да ги трпите, јазикот употребете го во целосна тишина! Започнете со нежни и спори бакнежи, со јазикот допирајте му го лицето и ова правете го се додека не се возбуди. Секој пат кога ќе завршите со бакнежите накратко нежно гризнете го за долната усна. Сочните и возбудливите бакнежи повторувајте ги се додека дишењето на партнерот не се забрза и додека не ја разбудите неговата ерекција. 2. Спремете чаша вода со лед – пред да се нафрлите на оралното задоволување на партнерот, имајте во близина чаша ладна вода. Мажите се осетливи на промена на температурата, а ова особено се однесува на интимните делови од телото. Значи, ...
сите 4 | | | веќе видена

Безбедносната камера во една болница во Јужна Кореја забележала ситуација за време на земјотрес во гинеколошкото оделение. Одличната реакција на медицинските сестри спречила можна несреќа за многу бебенца. За време на неодамнешните земјотреси во Јужна Кореја камерата во една болница забележила неверојатна ситуација. Кога земјотресот започнал, количките во кои биле сместени бебењата почнале да се движат низ собара со голема опасност бебето да падне. Медицинските сестри инстиктивно реагирале и со брзински реакции ги задржале количките. Во несреќата, ниедно бебенце не е повредено и се поминало во најдобар ред. Јужна Кореја во средата ја погоди земјотрес со јачина од 5,4 степени по Рихтер и нема официални податоци за повредени, но е нанесена и штета по стамбени објекти. Ова е досега втор најсилен регистриран земјотрес во Јужна Кореја.
сите 86 | | | веќе видена

Турските археолози кај местото Кајсери пронашле глинена плоча на која што е изгравиран предбрачен договор кој што е напишан на староасирски јазик. Според преводот на плочата станува збор за договор поради неплодност. Во него се наведува дека доколку парот неможе да има деца во рок од две години од бракот, сопругата ќе му допушти на својот сопруг за пронајде жена-роб која ќе стане сурогат мајка. Откако ќе се породи со првото дете ќе мораат да ја ослободат. Овие резултати ги објавил магазинот Gynecological Endocrinology . Главниот археолог Ахмет Беркиз Турп од универзитетот Харан во Турција изјавил дека жената роб морала да се ослободи после породувањето, а со самото раѓање на детето семејството не би останало без потомство. Оваа плоча е настаната за времето на Аирското царство т.е во 25 век пред Христос, а изложена е во архиеолошкиот музеј во Истанбул како најран документ во кој што се спомнува неплодноста.
| | веќе видена

Датумот на раѓање е многу повеќе од датумот кога го славиме нашиот роденден. Ова е ден кој во голема мера ја одредува нашата иднина. Ви претставуваме интересен тест врзан на датумот на вашето раѓање. Проверете сами што сте биле во минатиот живот според вашиот датум на раѓање. Вие во минатиот живот сте биле духовен учител со големо срце Вие сте ги воодушевувале луѓето со својот шарм и интелегенција. Сте имале големи влијание на сè. Отсекогаш сте биле на страната на послабите. Вие сте биле вистински лидер и учител на народот, вистински лидер. Ве следеле насекаде. Денес не ви се допаѓа осаменоста и им помагате на луѓето кои имаат потреба. Вие не сте социјална личност, во моменти сте дури и ексцентрични. Во овој живот знаете многу добро што сакате и како да го постигнете тоа. Во љубов, делуваш од твојот ум и логика, не од твоето срце. Вие во минатиот живот сте биле патувачки уметник Ти беше личност со многу дива фантазија, ти имаше талент да ги забавуваш луѓето. Отсекогаш сте биле во фокусот на вниманието. ...
сите 23 | | | веќе видена

Дали и вам ви досадило после сечење на месо во кујната да ја избришете работната маса, затоа што целата е мрсна и треба добро да триете за да се избрише. Па дури да ја пребришете и неколку пати? Имаме решение за вас кое што е брзо и едноставно. Решението е во топол сунѓер. Се што треба да направите е сунѓерот да го навлажните под вода, но не да го натопите цел. Потоа го ставате 20 секунди во микропечка. Откако ќе го извадите (вадете со ракавици или крпа, бидејќи е жежок), на мрснотијата напрскајте средство за чистење кое што е на цитрусна база и само поминете со топлиот сунѓер. Само со пребришување ќе се спасите од неколку пати пребришување.
сите 3 | | | веќе видена

Српската топ дива Јелена Карлеуша пред некој ден била нападната во Турција од страна на двајца засега непознати мажи. Според пишувањата на турските медиуми Карлеуша била нападната од двајца мажи кои што подолго време ја прателе. Кога начекале погоден момент тие пробале нејзината кола да ја истуркаат и да ја однесат во бездна. За среќа Карлеуша успеала да закочи и да се спаи од мажите. Откако виделе дека нема да успеат во својата намера да и наштетат на пејачката мажите со голема брзина со својот автомобил избегале од местото на настанот. Stardust ✨✨✨ A post shared by JELENA KARLEUŠA (@karleusastar) on Nov 19, 2017 at 1:59pm PST – Добро е што таа помина без повреди. Успеала на време да закочи, па не дошло до потешки повреди. Мажите веднаш избегале од местото на инцидентот, но за среќа локалните минувачи ја запамтиле нивната регистрација. Јелена е уплашена и не верува дека некој може да биде толку луд и да се обиде да ја убие. Полицијата работи на расчистување на случајот. – изјавил извор близок на Јелена за ...
сите 52 | | | веќе видена

Една корисничка на социалната мрежа Фејсбук од Велика Британија сопственичка на кучето Амбер била на вообичаена прошетка со своето куче и го фотографирала камуфлирано во шумата. Мора да се признае, навистина е тешко да се пронајде… Карен Форнос Клеин сопственичка на кучето Амбер со кое секојдневно оди на прошетка, на својот Фејсбук профил објавила фотографија на која Амбер перфектно се камуфлирал во шумата и им поставила задача на приајтелите да го пронајдат на сликата. Можете ли да пронајдете куче на сликата? Сликата е споделена и на една Фејсбук група посветена за кучиња, а корисниците искрено се намачиле со потрагата… Еве каде Амбер е камуфлиран во шумата! Еве каде Амбер е камуфлиран во шумата!
сите 8 | | | веќе видена

Овен најмногу го вознемирува: 1. Луѓе кои се сопнуваат додека одат 2. Неодговорени телефонски повици 3. Мобилни телефони и апарати што не работат 4. Животните во кафез 5. Луѓето кои објавуваат интимни работи на социјални мрежи 6. Луѓето што разговараат половина час пред да стигнат до поентата на разговорот 7. Лошо танчери 8. Луѓето кои не знаат да се облечат соодветно за приликата 9. Каснење на воз, автобус и авион 10. Народна музика Бик најмногу го вознемирува: 1. Самобендисани личности 2. Неорганизираност и неред 3. Искината облека 4. Лош кувар 5. Некултурно однесување во јавност 6. Обраќање до јавноста 7. Луѓе кои не користат дезодоранс 8. Шала на туѓа сметка 9. Чувство дека не се доволо паметни или дораснати за ситуацијата 10. Лоша храна и лош однос кон цените и квалитетот Близнаци најмногу ги вознемирува: 1. Луѓе без смисла за хумор 2. Ако не им се посвети внимаие кое го заслужуваат 3. Расипан часовник или будилник кој не ги разбудил 4. Лош пијалок 5. Неудобни чевли, особено оние во кои неможе да ...
сите 4 | | | веќе видена

Метју Лун (27) и Карли (34) одлучиле да се фотографираат додека Карли во венчаница позира така што на својот сопруг му овозможува орален секс среде плажа на Родос во близина на грчкиот манастир. Грчката православна црква забранила венчавки за странци, а таа одлука дошла како реакција на форографијата која ја објавил овој англиски пар кој се венчал на грчкиот остров. На фотографијата, невестата е клекната пред младоженецот и орално го задоволува. Тоа се случува во близина на црквата. Posted by Oliver Marfell on Wednesday, September 27, 2017 Метју и Карли од Бирминген сега се соочуваат и со тужба. Тие навеле дека сакале да се фотографираат на тој начин за да пакажат уникатна смисла за хумор во свадбениот албум. Сепак, на неговиот дедо не му беше сеедно: “Згрозен сум” После непристојната фотографија, епископот Кирилос одлучил да ги протера странците од островот, односно да им забрани да се венчаваат во манастирот Свети Павле. Поради таа одлуга, стотици британски парови морале да се откажат од венчавката од ...
сите 16 | | | веќе видена

Познати ли ви се оние грозни моменти кога сте блиску до оргазам, а потоа тоа чувство едноставно ќе исчезне? Еве зашто тоа се случува и како да ја поправите ситуацијата… Кога жената има тешкотии на нејзиниот пат до оргазам, постојат два можни виновника. Еден е од ментална природа: сте го изгубиле фокусот. Другиот може да биде физички – партнерот одеднаш ја менува позата и ритамот. Чувството воопшто не е забавно, но треба да знаете дека оваа појава е сосема нормална и дека им се случува на поголемиот број на жени. За среќа, ова е проблем кој што има решение. Затоа кога нареден пат ќе ја промашите патеката која води до оргазам, со помош на овие совети за кратко време ќе се вратите на вистинскиот пат. Не размислувајте за ништо Жените се многу склони кон губење на концентрацијата во текот на чинот отколку мажите, пред се поради ситници – “Кога ги сменив чаршафиве?“,“Дали изгледам дебело од овој агол?“. Ваквите мисли можат да го исфрлат вашето тело од курс. Прво правило за однесување е да се погрижите за сите овие ...
сите 17 | | | веќе видена

За некој да биде во центарот на вниманието не е потребно секогаш да знае неколку десетици вицови. Може да оставите впечаток и со помош на математички трикови. Пред вас се шест прашања, а откако ќе одговорите на нив, може да дознаете не само колку години имате, туку и кој број сте го замислиле. За почеток, од сликата погоре изберете еден број.
сите 5 | | | веќе видена

Човек по име Ное снимил интервју во кое тврди дека дошол од 2030 година. Единствено што со сигурнос кажал е дека Доналд Трамп ќе го освои и вториот мандат на претседателските избори. Денес постојат голем број на луѓе кои тврдат дека моат да патуваат низ времео, а еден од нив неодамна е објавен на Јутјуб. Човек, идентификуван како Ноа, тврди дека доаѓа од 2030 година. Го ризикувал животот за да ни објасни што ни носи иднината, но неговото цврсто уверување тврди дека Доналд Трамп ќе биде повторно избраб за американси претседател во 2020 година. Тврди и дека вештачката интелегенција ќе се развие и “машините на гугл” ќе ја заменат евтината работна сила. За природните катастрофи и терористичките напади тој не зборувал. – Мојата намера не е да измамам некого. Сакам да бидам јасен и да докажам дека има патување низ времето, вели Ноа во видеото. Исто ака вели дека страда од анорексија и депресија и всушност дека има 50 години, но земал лек за помладување кој го претворил на 25 годишна возраст. Наводно се вратил во ...
сите 2 | | | веќе видена

Иако сеуште не се знае колку ќе изнесува цената на камионот од Тесла, кој во продажба ќе биде дури за две години, американските компании веќе направила нарачки. Само што го представија својот прв електричен шлепер, Тесла почнала да прима и големи нарачки за камиони. Канадскиот ланец за трговија Loblaws нарачал 25 камиони со кои ќе превезува храна, но и гигантот Walmart нарачал 15 камиони за тестирање, пишува Engadget. Но, клучно во сето ова е што Тесла сеуште нема објавено колку воопшто ќе ќини камионо кој за продажба стигнува во 2019 година. Што се однесува Loblawsa, таквиот потег е во согласност со нивнаа стратегија за намалување на своите шетни гасови до 2030 година, а електричните камиони ќе бидат еквивалентни на остранување на 20.000 автомобили. Се чини дека Tesla Semi Truck камионот ги придоби компаниите со своие карактеристики.
сите 17 | | | веќе видена

Дали некогаш ви се случило некого да погледнете во очи по прв пат, а да имате чувство дека всушност се познавате многу долго? Интересни одговори за минатиот живот дава доктор Брајан Вајс, автор на книгата “Чудата се случуваат”. Модерната наука ги има теориите за овие феномени, но д-р Брајан Вајс, познат американски психијатар и експерт за регресија кој неодамна беше претставен во шоуто на Опра Винфри, има поинакво толкување на следните случаи кои често нè збунуваат … 1. Имате нерационален страв или чувство дека нешто ви е неверојатно познато, но не можете да објасните зошто “На пример, еден од моите пациенти почна да чувствува тешкотии за време на меден месец во Грција без очигледна причина. Кога пациентката и нејзиниот сопруг се преселиле во Рим, таа сосема се смирила. Кога дојде кај мене, работевме на нејзиниот минат живот и дознавме дека всушност е убиена во еден од нејзините последни денови кога живеела во Грција. Таа сега немаше поим што се случува со неа, но мачнината и тежината ја чувствуваше од некое ...
сите 3 | | | веќе видена

Тоа како се однесуваат на социалните мрежи открива многу за луѓето, иако за тоа често не се свесни. Тие се обидуваат да остава одредена слика за себе, а всушност оставаат многу поинаков впечаток. Карактерот на луѓето може лесно да се препознае и по тоа како се однесуваат на социалните мрежи. Тука може веднаш да препознаете луѓе полни со оптимизам, јасни погледи на светот и оние на кој баш се им е црно па и такви ссе нивните објави – негативни и напорни. Некои луѓе се однесуваат како да се невидливи, тие се онлајн на пример на Фејсбук, но никогаш ништо не објавуваат. Но другите објави секојдневно ги пратат – ништо не препуштаат. Постојат и луѓе кои како да се обидуваат да им се допаднат на сите па стискаат “лајк” постојано, за се и сешто. Кога би морале особиние на луѓето на социалните мрежи да ги сместиме во пет категории, тоа би изгледало вака: 1. Сезнајковци Тие секогаш сакаат да остават впечаток на некој паметен, попаметен од другите – па објавуваат она што мислат дека остава таков впечаток за нив. ...
сите 4 | | | веќе видена

Иако туризамот во многу земји е многу важна гранка од економијата, се чини дека некои сеуште не научиле колку е важно поради тоа да се биде љубезен кон туристите. Ова го покажува и најновото истражување, кое го спроведе веб сајтот дизајниран за Skyscanner. Резултатите од истражувањето во кое учествувале повеќе од 1.200 луѓе од целиот свет отркиваат дека кон туристите најнељубезни биле Французите. По нив се наоѓаат Русите и Британците, а потоа Германците и Американците. Ваквите резултати ги изненадија многу луѓе со оглед на тоа дека Франција е една од најпосакуваните туристички дестинации во светот. За разлика од набројаните земји, туристите на Филипините и во Бразил се чувствувале повеќе од добредојдени, па затоа тие домаќини се прогласени за најљубезни кон туристите. Од земјите кои добиле критики, стигаат појаснувања дека културите во поединечни земји се различни и дека на некој тоа е љубезно, а за другите тоа е нељубезно.
сите 7 | | | веќе видена

Безбедносна камера снимила како непознат човек поминува низ затворена врата. Сето ова да биде уште почудно, датумот на видео снимката во моментот кога тој поминува низ вратата се менува од 2016 на 2019 година. Повече од два милиони луѓе досега го виделе видеото и реакциите се различни. Многумина се скептични во врска со видеото и тврдат дека се работи за монтажа, но има и од оние кој целиот настан го препишуваат на “нечисти сили”.
сите 6 | | | веќе видена

Mногу мажи потврдија дека големите гради не се она што прво ги привлекува,но поголемиот број од нив едноставно неможат да им одолеат. Овој атрактивен женски атрибут крие многу тајни, кој веќе и со години ги збунува научниците. Ние ке ви дадеме одговор на прашањето: зошто толку машките сакаат женски гради? Иако здравата коса, убавото лице, заоблените колкови и струк е она што прво ќе ги привлече мажите, бујните гради нагласени со секси градник, едноставно немаат конкуренција. Истражувањата покажаа дека 47% од мажите прво го приметуваат бујното деколте и најмногу време се задрживаат гледајќи во него, 10 секунди повеќе од останатите делови на женското тело. Се верува дека жените со големи гради и тенок струк имаат поголемо ниво на женскиот хормон естроген и се сметаат за поплодни, а со тоа и поатрактивни за потенцијалните партнери. Ова истражување нема силна научна основа, но факт е дека тие им се восхитуваат, а причините може само да се погодуваат. Анкетата, во која беа вклучени голем број на мажи на различна ...
сите 8 | | | веќе видена

next