Сваштарник

За 80.99 долари колку и е цената на овој револуционерен “кондом” ќе мери колку калории сте потрошиле за време на секс, колку сте биле брзи, колку траел ...
сите 2 | | | веќе видена

Банско – мало место со големи можности Во закрила на прекрасната планина Пирин, на 160 километри од Софија се наоѓа прекрасното местенце Банско. Искачено на ...
| | веќе видена

Добро погледнете ја фотографијата и размислете кој број го гледате на неа. Само 5% од луѓето можат да ја видат вистинската бројка. Кој број го гледате? ...
сите 2 | | | веќе видена

Во 1997 година, вниманието на светот беше фокусирано кон Боби и Кени МекКахи. Тие беа првите родители со преживеани седум деца и наскоро станаа меѓународен ...
сите 4 | | | веќе видена

Ако барате начин да направите уникатен подарок, тогаш ова е вистинската работа за вас … За специјални моменти како родендени, луѓето обично купуваат подароци. ...
сите 5 | | | веќе видена

Меланија Трам, првата дама на Америка, ја открила својата визија за Божиќ во Белата куќа – едноставно и елегантно со американски и природни елементи. Куќата на ...
сите 14 | | | веќе видена

Сакате да блеснете за празниците кои се пред нас и да фасцинирате со својот изглед, сега е вистинско време нешто да превземете – ви преставуваме неколку ...
сите 6 | | | веќе видена

Многу светски научници меѓу кои се и оние од Универзитетот во Аризона, спровеле истражување чии што резултати им одат во полза на мамините синови. Заклучокот ...
| | веќе видена

Испитаниците во текот на анкетирањето изјавиле дека попрво би се откажале од алкохол, брза храна и цигари за да имаат Wi-Fi мрежа, а некои дури би се откажале ...
сите 2 | | | веќе видена

Се чинеше невозможно, но животот секогаш може да не изненади. Кимберли Фугате била бремена со тројка. Таа веќе имала ќерка од 10 години и дури не планирала ...
сите 3 | | | веќе видена

next