Сваштарник

И покрај тоа што некои жени одбиваат да поверуваат во некои вистини за своите мажи, факт е дека повеќето од нив сакаат порно филмови, гледаат други жени и секогаш се расположени за секс. Како што кажува психологот Roj Baumajster, повеќето жени се плашат да се соочат со вистината, која секако не е толку страшна. Тој даде неколку изјави кои се однесуваат на повеќето мажи, а жените наместо да се нервираат, треба едноставно да ги прифатат. 1. Мажите сакаат порно филмови Мажите сакаат да гледаат порно филмови и тоа го прават кога и да имаат можност, дури и ако се во врска која ги исполнува нивните потреби. Жените треба да запомнат дека тоа нема никаква поврзаност со нив. Работата е многу едноставна – мажите сакаат порно филмови и тоа е тоа. 2. Мажите гледаат други жени Можеби вашето момче ви вели дека има очи само за вас, но факт е дека тој гледа и во други жени. И не само да ги гледа, туку има и сексуални мисли за нив. На жените тоа баш и не им се допаѓа, но тоа не менува ништо. На Мажите тоа им е вродено – ја ...
сите 14 | | | веќе видена

Како да најдеме време за сите благодети кои ни ги нуди сексот? Трикот е во тоа да го промените својот секојдневен пристап и да пробате нови идеи уште оваа недела. Повеќето, сексуалниот живот го ставаат ниско на својата листа на приоритети, далеку под работата, сонот, грижата за децата, а понекогаш и гледањето спортски натпревар е подобро рангиран. Понеделник: Антистрес секс Првиот ден во неделата е многу напнат. Викендот е завршен, а пред вас следи уште една напорна работна недела. Победете го стресот со еден час релаксирачки секс после вечерата. Почнете така што на својот партнер ќе му приредите еротска масажа. Вторник: На брзина Стигнавте дома од работа. Фрлете се на еден брз и страствен секс пред да ги наполните стомаците со вечера, бидејќи потоа ќе ви биде тешко дури и да се мрднете. Кујната е одлично место за оваа кратка, но слатка епизода. Среда: Акција на каучот Како да сте повторно во средно училиште. Легнете на каучот и гледајте филм. Додека на филмот му се ближи крајот, полека тргнете во акција. ...
сите 30 | | | веќе видена

Сексот е релаксација, задоволство, среќа и уживање. Доколку верувате дека сте подготвени да пробате акробатски секс или барем се обидувате да ги изведете следните пет најопасни пози, се разбира, се си има свој ризик! Буквата х Во оваа поза телата ја прават буквата Х, мажот стои, а жената се држи на рацете така да лицето и е спротивно од мажот и се чини како да лебди. Ова е изводливо ако партнерот е силен а партнерката помала. Во оваа поза треба да се концентрирате повеќе на одржување на рамнотежата. Мост Само гимнастичар може да ја изведе оваа позиција. Партнерот мора да направи мост а партнерката внимателно да се движи притoа да внимава да не го повреди грбот на партнерот. Танга Многу жени ќе ги заболи вратот од самата помисла, но кој сака…. партнерот стои, а партнерката виси во воздухот, странично, така едната нога и е меѓу нозете на партнерот, а другата меѓу струкот на мажот и со едната рака се потпира на подот. Бодибилдер За почеток обидете се со полесна опција, така да партнерот се допира до зидот и ...
сите 10 | | | веќе видена

Девојчето Qiau Hongyan живееше мирен и среќен живот со своето семејство во провинцијата Јунан, Кина. Кога имала само три години, нешто го променило нејзиниот живот засекогаш. Qian беше дел од опасна несреќа. Докторите се труделе да го спасат нејзиниот живот, но морале да и ги ампутираат нозете и долниот дел од телото. Семејството Qian немаше пари за терапија, протези или нешто друго што би ѝ помогнало. Qian беше затворена во својата куќа и не можеше да се движи. Мислеше дека никогаш повторно нема да може да го напушти својот дом. Еден ден нејзиниот дедо доби идеја која ќе биде почеток на нешто неверојатно, нешто што ќе допре до целиот свет. По несреќата, таа мислеше дека никогаш нема да може да се движи. Таа беше во куќата и не можеше да стори ништо. Семејството немаше пари и не можеше да и помогне да се бори со нејзините недостатоци. Но, тие не ја изгубија надежта. Еден ден нејзиниот дедо донесе во домот кошаркарска топка. Ја исече на пола, за да и го покрие долниот дел од телото, а потоа и направи и две ...
сите 3 | | | веќе видена

Завртете се малку околу себе, размислете за физичката привлечност на пријателите и колегите. Во кој знак се родени тие, најубавите? Некои истражувања покажуваат дека најпривлечните луѓе се родени во знакот на Вага, од 23 септември до 22 октомври. Владетелот на овој знак е Венера, планетата на љубовта, па можеби Вагите зрачат со убавина поради оваа најмоќна сила. Вагите по природа се романтични и спачаат меѓу најурамнотежените и најхармоничните знаци во Зодијакот. Тие имаат многу усогласен распоред на цртите на лицето, се одликуваат со симетрија на лицето и одлична физичка градба. Нивното лице е округло, не е грубо оли остро, привлечно, а носот обично им е правиле, Усни – Сензуални, полни, заводливи Очи – Темни или светли, но сегогаш мистериозни и длабоки. Коса – Мека но бујна Пленат и освојуваат на прв поглед. Тоа го знаат сите оние кои се заљубиле веднаш после првиот поглед и после една-две реченици…
сите 48 | | | веќе видена

Шокантно и досега невидено! После луда забава на базен, се случило нешто што досега не сме можеле ни да замислиме. 16 девојки кои присуствувале на забавата, останале бремени само поради тоа што се капеле во базенот. Забава на базен која требала да биде убав провод, се претворила во хорор за овие 16 девојки, откако 15-годишно момче ејакулирало во базенот во кој овие девојки се капеле. Малолетниот Томи Култер од Флорида, несвесно оплодил 16 девојки. – Среќна сум што не се капев во тој базен – изјавила Далиа Џенингс, која присуствувала на забавата. Таа всушност тој ден го прославувала својот 15 ѕи роденден. По инцидентот Томи бил обвинуван дека тој всушност сексуално ги вознемирил сите овие девојки и останале бремени по негова вина, на што тој се бранев и говорел дека тој не е виновен. Дури сакал да оди на лекар и да докаже дека досега никогаш немал сексуален однос. А кога го прашале зошто го направил тоа и ејакулирал во базенот, не сакал да открие. Тој додаде дека преку ова сценарио тој станал познат и дека ...
сите 2 | | | веќе видена

Трансексуалец роди здраво бебе 5 години откако го доби своето прво дете, но тогаш како жена, а сега како маж. Каци Саливан стана првата личност која родила како припадник на двата пола. Како 30 годишна жена ја започна својата трансформација од жена во маж, која започна пред 4 години – а оваа година, зачна со неговиот партнер Стивен. По седум дена поминати во болница, со царски рез, двојката го доби бебето Феникс, со тежина од здрави 3,5 килограми. Двојката се одлучи да не го откриваат полот на своето бебе и рече дека детето ќе биде израснато како “неутрален пол”, додека не биде доволно возрасно за да одлучи за неговата сексуалност. Приказната на Каци ја документираше YouTube каналот My Trans Pregnancy: Каци е исто така родител на петгодишниот Грејсон, кој го има со својот поранешен сопруг, роден додека живеел како жена. И покрај тоа што беше жртва на интернет злоупотреба и мораше да се справи со јавноста која го покажуваше со прсти, Каци одлучи да ја “разбие стигмата околу транс родителството”. Тој изјави: ...
сите 9 | | | веќе видена

Годишно се вршат безброј операции, но малку луѓе го знаат сложениот процес на анестезијата за успивање. Анестезиолог открива што точно се случува откако ќе паднете во длабок сон на операционата маса. Работата на анестезиологот е да ја избрише вашата свест, да ја отстрани болката и да го имобилизира телото за време на операција. Тој го мери вашиот пулс додека спете, го проверува дишењето и крвниот притисок. “Имам направено преку 30.000 анестезии за време на својата 30 годишна кариера. Имав луѓе од сите возрасти, од новороденче до пензионер. Пациентите во мене имаат доверба, иако ме запознаваат само неколку минути пред хируршкиот зафат. Ќе ви откријам што пропуштате додека спиете” најавува Хенри Џеј за Daily Mail. Зошто несмеете да јадете? Сигурно знаете дека не треба ништо да јадете пред операција. Тоа е бидејќи анестезијата ги опушта мускулите и ги исклуцува рефлексите. “Вентилите” кои се наоѓаат меѓу грлото и желудникот се опуштаат и дозволуваат содржината да отиде во устата. Ако храната зврши во дишните ...
сите 3 | | | веќе видена

Само кога ќе станете родител, навистина ќе станете свесни за сите опасности што се во вашиот дом. Работите што никогаш не би помислиле дека би можеле да бидат опасни, стануваат опасност. Тешко е сите родители да знаат што би можело да претставува закана за нивното дете. Се разбира, сите родители секогаш мислат дека нивните домови не претставуваат опасност, но никогаш не можат да бидат сигурни во тоа. Токму тоа им се случи на овие родители. Еден ден нивниот двегодишен син скокаше на креветот кога се случи несреќата. За жал, ситуацијата беше многу полоша од модринка на главата. Сликите од рентгенот покажаа дека утикач од кабел го проби мозокот на детето. Страшните слики ги шокираа големиот број семејства и доктори кои го видоа ова. Момчето веднаш беше однесено на операција, а докторите се погрижија што побрзо и побезбедно да го отстранат приклучокот за да не се предизвика повеќе штета. По 3 часа операција, докторите успеале да го отстранат приклучокот и да ја сошијат главата на детето. Докторите не знаат колку ...
сите 5 | | | веќе видена

Која страна од мозокот кај вас е активна, и што значи тоа, можете да откриете со помош на овој едноставен тест. Погледнете ја илустрацијата и кажете кое лице е посреќно – левото или десното. На секој човек едната половина од мозокот е подоминантна, а всушност тоа одредува кој како размислува, кои им се приоритетите во животот, дали се повеќе логични или креативни…На пример, луѓето на кои левата страна им е поактивна се логичари, склони на аналитичко размислување, објективни се. А од друга страна на тие што им е поактивна десната страна на мозокот се повеќе интуитивни, мислители, субјективни. Мозокот има две половини, а секоја извршува низа на улоги. Двете страни комуницираат меѓусебно благодарение на корпус калосум – збир на нервни влакна, најважната врска помеѓу двете половини. Левата страна од мозокот управува со десната страна на телото, а десната со левата. Според Бруни Дубук, невролог од Универзитетот Мекгил во Монтреал во Канада, работите се покомлицирани кога е видот во прашање. Нервите од левата ...
сите 3 | | | веќе видена

Како астрологијата влијае врз вашата врска? Споредете ги вашиот и зодијачкиот знак на вашиот партнер за да ја проверите вашата компатибилност според хороскопот. Женските знаци се во горната табела со розова боја, а машките со сина. 1. Конфликти, скандали… 2. Неможност за долготрајни односи. 3. Идеален и стабилен пар. 4. Се надополнувате меѓусебно и ги имате сите шанси за успешна врска. 5. Љубовта и страста владеат во оваа врска, во која што сè е можно. 6. Има шанса за целосни односи, но сето тоа зависи од склоноста кон компромиси. 7. Преголема шанса да се разочарате. 8. Сè е можно во оваа врска, поради многуте контроверзии и различен темперамент. 9. Силно пријателство и взаемна радост. 10. Тешко е да се каже дали оваа врска ќе биде успешна поради доминантната тврдоглавост на двајцата. 11.Интересни односи, силни емоции и динамика. 12. Радоста и среќата ве очекуваат во оваа врска. 13. Родени сте еден за друг, ќе постигнете целосно разбирање. 14. Темпераментот ви е премногу различен, што ќе ви создаде доста ...
сите 11 | | | веќе видена

Од време на време луѓето ја учат лекцијата која ја заслужуваат. Таков случај е овој човек кој вознемирувал жена во лифт. И пришол од задгрб, а таа го одбила првиот пат. Потоа се обидел и вторпат и ја добил заслужената лекција. Се надеваме дека овој човек си ја научил лекцијата и во иднина нема да постапи на истиот начин. Погледнете го видеото:
сите 2 | | | веќе видена

Трудна мачка во Турција, се појави пред една клиника барајќи помош. Таа претрпела страшни болки, но успеала да стигне до влезната врата и почнала да мјаука за некој да и помогне. Најпрво, никој не сфати што се случува, но веднаш ја прегледале и сфатиле дека е трудна и дека има проблем проблеми со раѓањето. Ветеринарот веднаш ја оперирал, затоа што била на умирање. По операција, мачката стана мајка и сега има 4 здрави мачиња. Благодарение на нејзиниот инстинкт и инстинкт за опстанок, таа успеа да стигне до вистинските луѓе кои ѝ помогнаа. Сега ужива со своите мачиња и во одлична здраствена состојба. Погледнете го видеото:
сите 2 | | | веќе видена

Пејачката Дара Бубамара (правилно име Радојка Аџич) за првпат на сцената стапнала кога имала само 13 години. Дара тогаш настапила на манифестацијата “Pokaži šta znaš” каде што ја пеела песната “Boli, boli” од Неда Украден. На ова видео Дара е сосема различна од тоа како изгледа денеска. Последниот спот на Дара Бубамара Можеби ќе ве интересира како изгледала Карлеуша кога била млада. Доколку ве интересира кликнете ТУКА
сите 5 | | | веќе видена

Пејачката и член на жирито на “Ѕвездите на Гранд” Јелена Карлеуша на естрадата се појавила кога имала само 16 години. Од тогаш досега таа се има променето премногу па многу е тешко да се препознае доколку видите нејзина стара слика. На Твитер се појави фотографија од Карлеуша кога имала само 16 години, а на која што се гледа како пејачката се нашминкала премногу нападно. JK u srednjoj školi LOL pic.twitter.com/Xg38eT1GuT — Mila Faca (@milenijalac) May 22, 2016 Во една од емисиите на “Ѕвездите на Гранд”, Саша Поповиќ на Карлеуша и рече дека кога имала 16 години изгледала како “Циркус”, на што таа му возврати дека тој изгледал како 3 циркуса.
сите 33 | | | веќе видена

Пејачот кој се прослави во музичкото шоу Операција триумф, се ожени со Милица Черовиќ. Сајко денес се занимава со угостителство, а музиката ја остави на страна.
сите 6 | | | веќе видена

Милица Тодоровиќ е позната по тоа што постојано е насмеана, но пејачката сега ја признала и својата друга страа. Иако каде и да се појави таа е полна со енергија, Милица не крие дека често е незадоволна и на раб од депресија. “Јас брзо паѓам во некоја депресија и несакам да разговарам со никој, а потоа си кажувам: Милица, толку многу си поминала за своите 27 години” кажала Милица и додава: “Кај мене секој ден е некоја шоу програма. Мора да кажам дека сум многу неорганизирана, тоа ми е голем недостаток. Но се обидувам, давам се од себе за да го корегирам тоа”
сите 7 | | | веќе видена

Јелена и Душко денес слават 10 години од својот брак. Со фотографија од својата венчавка, таа на Душко му честиташе деценија во брачниот живот, а пораката покрај фотографијата не беше емотивна туку духовита. “На сопругот Душко му честитам 10 години брак со песната – Какву жену имам, боље да је немам” напишала Јелена на својот Твитер профил.
сите 38 | | | веќе видена

Сораја на почетокот на јуни е депортирана од Србија во Црна Гора, а после својата матична земја наводно орпатувала во Америка, потоа во Италија и сега се наоѓа во Москва. Сега таа објавила фотографија во која покажува дека отишла да ја поддржи српската фудбалска репрезентација. Пред објавата на фотографијата Соравија изјавила: “Стигнав во Москва да ги поддржам нашите фудбалери. Сигурна сум дека ќе ги победиме Бразилците”
сите 8 | | | веќе видена

ПОВРЕМЕНО ОТСУСТВО НА МЕНСТРУАЦИЈА Доколку не сте добиле менструација, тоа значи само дека не сте имале овулација тој месец. Најчесто тоа се случува поради стрес, кој може да предизвика испуштање на хормони во организмот кои што влијаат на овулацијата. Но доколку немате менструација подолг временски период, одете на преглед. Полицистичните јајници или пореметувањето на работата на штитната жлезда исто така може да влијаат врз овулацијата. ДИЈАРЕА Ова е потполно вообичаено. Виновникот за предменструална дијареа е простагландин, хемикалија која се испушта во телото во текот на менструалниот период. Тој предизвикува контракции на ѕидовите на матката, но и на вашите црева. Но има решение за овој проблем: напијте се едно или две апчиња ибупрофен ден или два пред менструацијата. БЛАГО КРВАРЕЊЕ ПОМЕЃУ ЦИКЛУСИТЕ Обрнете внимание на ваквото крварење, пратет кога се случува и колку трае. Понекогаш е нормално малку да крварите помеѓу две менструации и доколку тоа трае од прилика еден ден. Причината за ова е прераната ...
сите 3 | | | веќе видена

next