Студенти

Претставена е и нова формула за стапката за зголемување на минималната плата за 2019 и 2020 година. Законскиот предлог веќе начелно го усвоија сите коалициони ...
сите 79 | | | веќе видена

Производите за здрава храна на “Виталиа” го освојуваат и азискиот континет. Последна дестинација каде се пласираат овие македонски производи е Бангладеш. Голем ...
сите 2 | | | веќе видена

Светскиот наталитет е намален за половина од 1950 година, и постојат големи разлики според животниот стандард во одделни земји, се наведува во студија на ...
сите 5 | | | веќе видена

„Застава 101“, популарниот „стоеден“, е најпопуларен автомобил од бивша Југославија. Со повеќе од милион произведени примероци во текот на 37 години ...
сите 2 | | | веќе видена

Производителот на електрични автомобили „Тесла“ денеска објави дека Робин Денхолм, главната финансиска директорка на австралискиот телекомуникациски оператор ...
сите 10 | | | веќе видена

На 6 ноември 2018 година, делегација од нашиот универзитет присуствуваше на свеченоста по повод 55-годишнината од основањето на Великотрновскиот универзитет ...
сите 7 | | | веќе видена

€10 милиони од ЕБОР, заедно со €1,5 милиони грант од ЕУ, наменети како помош за компаниите во нивното доближување до ЕУ стандардите ЕБОР одобрува кредит во ...
сите 18 | | | веќе видена

Зоо Скопје како општествено одговорна институција на домот за деца без родители „11 Октомври“ донираше прочистувачи на воздух. Дружбата и соработката со овие ...
сите 26 | | | веќе видена

Денеска е последен ден и затворање на Самитот Македонија2025. Врвни експерти ќе зборуваат на теми поврзани со дигитална трансформација, примена на новите ...
сите 18 | | | веќе видена

Иако штотуку започна школската година, сите оние кои завршуваат средно училиште и нивните родители веќе размислуваат каде ќе го продолжт своето образование. ...
сите 2 | | | веќе видена

Со поздравно обраќање на годинешниот клучен говорник и претставување на политиките зад економскиот успех на тековната администрација на САД, официјално беше ...
сите 36 | | | веќе видена

Во среда (7.11.2018 година) на Универзитетот на Југоисточна Европа остварија средба академијата, бизнис-секторот и владините претставници за да дискутираат за ...
сите 6 | | | веќе видена

next