Студенти

Таа е креатор на едни од најпознатите ликови во крими-литературата, Херкул Поаро и госпоѓицата Џејн Марпл. Воедно е и најпродавана авторка на сите времиња со ...
сите 27 | | | веќе видена

Златниот ретривер е една од најубавите раси на кучиња, која го радува секој од нас на прв поглед. Тие се исклучително верни, скроти и одлични со мали деца кои ...
сите 3 | | | веќе видена

Кој обожава песок, прекрасно море и палми кои се нишаат на топлиот пустински ветер, без размислување ќе го избере Тунис за дестинација каде ќе го помине својот ...
сите 12 | | | веќе видена

Како дел од својата мисија и општествената одговорност, Универзитетот на Југоисточна Европа донираше училиштен прибор на Воспитно-поправниот дом – Тетово и на ...
сите 3 | | | веќе видена

На овогодинешниот Светскиот инвестициски форум на бизнис ангели (WBAF) , TRIDENT PEAK – стартап од програмата на Сеавус Акцелераторот се пласираше во #8те ...
сите 4 | | | веќе видена

WhatsApp минатата недела објави дека ќе започне да им испраќа на корисниците порака со информации за нови промени во политиката за приватност, пред да побара ...
сите 11 | | | веќе видена

Правниот факултет на Универзитетот на Југоисточна Европа од 03 февруари 2021 година официјално стана дел од престижната мрежа на европски правни факултети – ...
сите 2 | | | веќе видена

На 02.02.2021 д-р Оливера Костоска, професорка на Економскиот факултет одржа гостувачко online предавање за студентите на политички науки на Универзитетот ...
сите 2 | | | веќе видена

На работа се среќаваме со најразлични видови на соработници и колеги, а за полесно да ги категоризирате и препознаете погледнете какви сѐ видови постојат. ...
сите 142 | | | веќе видена

Потпишан Меморандум за соработка меѓу Агенцијата за национална безбедност и Универзитет Американ Колеџ Скопје На 10 февруари 2021 г. во просториите на ...
| | веќе видена

next