Студенти

Да земиш и да го подготвиш месото никогаш не претставувало еден вид на уметност. Исто така на никој претходно не му текнало дека турањето сол еден ден може да ...
сите 6 | | | веќе видена

Кеси, мастики, лименки, отпушоци од цигари, измет од домашни миленичиња… И тротоарите во Германија се преполни со нив, но таму најдоа начин за да ја намалат ...
сите 7 | | | веќе видена

Во Градскиот парк вечер од 21 часот ќе биде изведен концертот „Љубов и револуција“, втор од проектот „Филхармонија на отворено“ по првиот концерт „Ну погоди“ ...
сите 6 | | | веќе видена

Претседателот Стево Пендаровски, на свеченост во Музејот на современа уметност вечерва го врачи признанието „Инженерски прстен 2019″, што по 16-ти пат им се ...
сите 3 | | | веќе видена

Македонскиот центар за меѓународна соработка (МЦМС) и Обединетата македонска дијаспора (ОМД) денеска информираа за проектот „Родум од Македонија” (Birthright ...
сите 6 | | | веќе видена

Ива, Давор и Марија се во завршните студии на Факултетот за информатички науки и компјутерско инженерство во Скопје. За дипломска задача тие решиле да направат ...
сите 3 | | | веќе видена

Една од најпопуларните веб-сраници посветени за деца и родители, BabyCenter, ги објави најпопуларните имиња за деца за 2019 година. Во првата половина на 2019 ...
сите 4 | | | веќе видена

Правниот факултет при Универзитет „Гоце Делчев“ – Штип објавува Повик за доставување на трудови за деветтиот број на Годишен зборник на факултетот. За таа цел ...
сите 15 | | | веќе видена

next