Студенти

НАСА почна да го тестира својот ласерски систем за ниска орбита со бомбардирање на Антарктикот со трилиони фотони во надеж дека ќе го утврди степенот до кој ...
сите 2 | | | веќе видена

Преку 100 животински видови исчезнуваат секој ден од лицето на планетата Земја како резултат на човековата трка по профит. Овие шокантни бројки се дел од ...
сите 7 | | | веќе видена

Над 40 станици за полнење на електрични возила ќе бидат поставени на централни јавни локации низ државата. Од нив 21 станица се поставени во Скопје, каде има и ...
сите 22 | | | веќе видена

Во организација на МАНУ, Меѓународен Славјански Универзитет „Г. Р. Державин“ и Филозофското друштво на Македонија од 3 до 5 октомври 2018 година се одржува ...
сите 30 | | | веќе видена

Искористете ја можноста да се стекнете со корисни знаења и нови контакти за напредок на кариерен план Младинската перспектива и вклученост е секогаш ...
сите 2 | | | веќе видена

Агенцијата за образование Future Option ве повикува на Саемот на австралиско образование 2018 „Гледај во иднината – студирај во Австралија“ кој ќе биде ...
сите 22 | | | веќе видена

Британски универзитет во Брајтон организираше за своите студенти саем на бруцоши, а еден од штандовите го дадоа и за организација на проститутки, јавува Мирор. ...
сите 8 | | | веќе видена

Џејмс Елисон и Тасаку Хонџо освоиле Нобелова награда за медицина во 2018. година за откритие кое довело до напредок во лечење на рак, соопштено е од Нобеловиот ...
сите 72 | | | веќе видена

Сонцето влегува во еден од своите минимуми во космичката ера. Сончевите пеги не се како сите претходни месеци од 2018 година, а ултравиолетовото зрачење брзо ...
сите 4 | | | веќе видена

ОДРЖАН ПРВИОТ АКАДЕМСКИ ЧАС НА ФЕИТ Деканот на Факултетот за електротехника и информациски технологии, професор д-р Димитар Ташковски и директорот на АД ЕЛЕМ – ...
сите 33 | | | веќе видена

next