Студенти

Вечерва на прекрасната тераса на хотелот „Филип“ во Охрид, светски познатиот музичар Владимир Четкар ќе го одржи традиционалниот концерт „Вино и Џез“ во Хотел ...
сите 5 | | | веќе видена

Познатиот бренд Bombay Sapphire и Inception Group нудат работа за човек кој би патувал по светот и би ги рекламирал нивните производи на забавен начин, пишува ...
сите 5 | | | веќе видена

Сортите ориз кои се одгледуваат во Македонија потекнуваат од Италија и Турција и се добиени со класични методи, односно не се Генетски модифицирани, велат од ...
сите 43 | | | веќе видена

Еден тинејџер од Австралија е обвинет за хакирање на мрежата на “Apple” и кражба на интерни податоци од компанијата. Како што пишува “The Age”, 16-годишниот ...
сите 3 | | | веќе видена

„Епл“ не се откажа од развој на својoт прв автомобил, се појави нова информација дека идејата за Apple Car се уште е жива. Американскиот технолошки гигант ќе ...
сите 3 | | | веќе видена

Врз основа на член 35 од Закон за административни службеници („Службен весник на Република Македонија” бр. 27/14, 199/14, 48/15, 154/15, 5/16, 142/16 и 11/18) ...
сите 12 | | | веќе видена

По овие фотографии сигурно ќе размислите за користењето на паметните телефони и таблетите во кревет. Иако веќе е добро познат податокот дека уредите го ...
сите 7 | | | веќе видена

Во проектот се вклучени пет градови: Есен, Бон, Минхен, Ројтлинген и Херенберг во кои ќе се испита колку подобрувањето на јавниот транспорт влијае на ...
сите 24 | | | веќе видена

next