Студенти

Со поздравно обраќање на Н.Е. Кати Чаба – Амбасадор на Канада во Србија, Македонија и Црна Гора се отвори панел-дискусијата „Жени-претприемачи и канадски ...
сите 12 | | | веќе видена

Со цел да обезбеди повеќе обновлива енергија и помала зависност на Копенхаген од мрежата, данската влада ги најави своите планови да направи девет вештачки ...
сите 2 | | | веќе видена

Овие средства се доделени преку Проектот за локална и регионална конкурентност кој се спроведува преку заедничка соработка на Владата на Република Македонија, ...
сите 43 | | | веќе видена

Малку е познато за сервисот за гледање видеа на Apple, освен дека ветува понуда на оригинални содржини. Меѓутоа, според новите информации, Apple својот сервис ...
сите 29 | | | веќе видена

Високите темпeратури не само што се непријатни за време на бременоста туку топлината може да му наштети и на здравјето на бебето, а со климатските промени ова, ...
сите 8 | | | веќе видена

Мал тим научници од Израел објавија дека веруваат оти создале лек со кој успешно ќе може да се излекува секаков вид на рак. Експертите се дел од компанијата ...
сите 11 | | | веќе видена

Комисијата го зајакна притисокот врз технолошките гиганти пред одржувањето на изборите за Европарламентот во мај. Еврокомесари за безбедност и дигитална сфера ...
сите 4 | | | веќе видена

Сојузот на стопански комори на Македонија (ССК) по одржаните состаноци со претседателството, регионалните комори и ресорните институции, испорача 7 приоритети ...
сите 61 | | | веќе видена

Кинеските власти направија апликација која ќе ви каже ако сте блиску до некој што должи пари некому. Властите од кинеската провинција Хебеи ја направија ...
сите 2 | | | веќе видена

Витаминот Д заради своето значење е ставен на списокот на есенцијални лекови на Светската здравствена организација. Овој витамин е суплемент кој не можеме да ...
сите 15 | | | веќе видена

Семејството од кичевското село Белица каде чест гостин е срнчето Бамби, заради големиот интерес на голем број Македонци од држава и дијаспората, објавија уште ...
сите 2 | | | веќе видена

next