Студенти

Студентот, Бленд Дехари, трета година на Факултетот за современи науки и технологии, беше избран од Huawei, меѓу петте најдобри студенти од Македонија, кои ќе ...
сите 7 | | | веќе видена

Студентите на Правен факултет викендов учествуваа на 7. Регионален „Moot Court Futura“ натпревар за познавање на постапката пред Европскиот суд за човекови ...
сите 7 | | | веќе видена

Четиривалентните вакцини против грип обезбедуваат најширока можна заштита од грип Вчера, во Француската Амбасада во Република Македонија, во присуство на ...
сите 11 | | | веќе видена

Иновацијата која би требало да ни алармира при обилни врнежи, поплави, а главната цел е да спасува човечки животи е уред-семафор на долгогодишниот метеоролог ...
сите 2 | | | веќе видена

Милиони жители на Венецуела ја напуштија оваа земја богата со нафта, и тоа претежно во последните две години поради економски колапс. Со години имаат рецесија, ...
сите 4 | | | веќе видена

Еден месец откако францускиот град Дункирк, сместен покрај каналот Ла Манш, го претставил составот за бесплатен јавен превоз за сите, настанала вистинска мала ...
сите 2 | | | веќе видена

Интервју за Гласот на Америка по премиерата на Бикини Мун во Њујорк Најновиот американски филм „Бикини Мун“ на реномираниот македонски режисер Милчо Манчевски ...
сите 20 | | | веќе видена

Луѓето кои не се генетски подобрени или ќе останат на маргините или ќе изумрат. Ќе ги замени раса самодизајнирани суштества, кои постојано ќе се подобруваат, ...
сите 24 | | | веќе видена

„ГОЛЕМИ НАГРАДИ, ЗА МАСТЕР УЖИВАЊЕ!“ – НАГРАДН А ИГРА НА ШПАРКАСЕ БАНКА Шпаркасе Банка Македонија од денеска ја започна новата наградна игра „Големи награди, ...
сите 8 | | | веќе видена

Професорот Владан Петровиќ во Србија, во близина на Крагуевац, на два хектара земјиште поставил сончеви концентратори за да докаже дека е можно бесплатно ...
сите 11 | | | веќе видена

Една хрватска компанија нуди еднократна парична награда во висина од 10.000 куни (околу 1.350 евра) за оној кој ќе им препорача добар и вреден работник. Тие ...
сите 2 | | | веќе видена

Францускиот институт во Скопје и Филолошкиот факултет „Блаже Конески“ во Скопје имаат чест да ве поканат на книжевна средба со еден извонреден француски ...
сите 12 | | | веќе видена

next